Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz LámaZ #99086 üzenetére

    Sztem az az oka, hogy az okostelefon szegmens még nem érte el a termékciklusban az érett szintet, mint a pc-k esetében. Még bőségesen van tér fejlesztésre. Pár új szoftveres és hardwares fejlesztés gyökeresen megváltoztat még mindent. Mint régen a pc-k esetén gépet kellett cserélni, ha mp3 zenéket is le akartál játszani. Aztán újra gépcsere, ha filmeket akartál nézni, vagy egyszerre 4-5 ablakban szerettél volna böngészőt nyitni. Ma meg..... már egy új windows sem jár gépcserével. Épp elég, ha pár ezer forintért lecseréled a cput és bővíted a memóriát pár évente.
    Majd ha egy okostelefont is 5 évig tudok használni alapvető dolgokra csere nélkül, mint egy pc-t, akkor oké.
    De amikor a 2-3 éve vett 80e ft-os telefon már szinte semmire sem használható, az nem normális.

  • Remiel

    őstag

    válasz LámaZ #99086 üzenetére

    hát azért nem feltétlenül...

    bizonyos gyártók nem számolnak a következő költségekkel:

    fejlesztés, kutatás
    komolyabb gyárak, szerelőszalagok
    szervíz háttér fenntartása
    reklám és szponzori pénzek

    ezeket ugye mind te fizeted meg abban a + 100, 150 akármennyi pluszban

    ezzel együtt az is benne lehet a pakliban amit mondasz és a gyengébb anyaghasználat is, de láttál te már kisebb kínai üzemet? bár nem telefon témában, de én igen és félelmetes... ott nincsenek pormentes helyiségek, csak majdnem, de van 1000 ember aki a robotokat helyettesíti kb 1 jüanos órabérért és futószalag helyett olyan kis kosárkákat lökdösnek tovább egymásnak amibe te a kenyeret kapod a menzán

    szerintem (bár lehet nincs igazam) de ezek a dolgok sokkal inkább költségcsökkentők, a kettő együtt meg főleg :D

    [ Szerkesztve ]

    "Never stop dreaming" - Freddy Krueger

Új hozzászólás Aktív témák