Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • krisi047

    aktív tag

    Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék tőletek! Blackberry Bold vagy Nokia E71? :) Eléggé körbejártam már a témát, olvasgattam teszteket és fórumokat, de úgy hosszabb távra, mind anyagminőségben, mind használhatóságban melyik éri meg jobban, ha áruk ugyanaz? Ha van rá mód, szívesen olvasnék a Blackberry OS-ről úgy általában, mit kell róla tudni, mennyire megbízható (gondolok itt elsősorban az alapfunkciókra: telefonálás, naptár, üzenetkezelés), mert még sajnos nem még találkoztam vele, csak a Symbiannal, viszont használni csak WM-et használtam, azzal elégedett voltam, ha nem lett volna lassú az MPX-em. :) Előre is köszi.

  • krisi047

    aktív tag

    válasz #16820480 #3111 üzenetére

    Úgy látom rendelkezel pár háttérinformációval, nem tudod véletlenül, hogy mikorra várható körülbelül? Pár nap, pár hét, pár hónap? Április elején szeretnék mindenképp dönteni.
    Feltettem egyébként a kérdést az E71 topicban is, de úgy látom sehol nem fogok objektív válaszokat kapni, még ebben a topicban reménykedem. :) Egész egyszerűen annyit írtak, hogy mindenben jobb a Nokia, kivéve a Push mailt.

    Egyébként szerintem a 8900 Curve széria mérete a Boldhoz képest forma-forma, nem?

  • krisi047

    aktív tag

    válasz <NewL> #3280 üzenetére

    Hi! Én így vettem Boldot, hasonló áron, függetlenül és csak töltővel. Minden fólia rajta volt, be volt szépen zacskózva és semmi gond nincs vele. Azt javaslom azonban, hogy mindenképp személyesen vedd át, és nézegesd körbe, sosem lehet tudni. Sokáig vaciláltam én is, hogy ez legyen vagy E71. A Vodánál visszahívták az összes el nem adott Bold-ot, no de nem azért, mert rosszak lennének. Épp ellenkezőleg, a kiemelt, céges ügyfeleknek lehet most már csak kapni. :) Mivel én ebbe egyelőre még nem tartozom bele, elgondolkoztam erősen egy E71-en. Körbejártam meglehetősen a témát, de végül nem hagytam magam elgyengülni és a BB-t választottam. Bár még csak egy hete van meg, és eléggé szokatlan a rendszer, WM-hez voltam szokva, de azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik. Stabil, gyors és mindent megtesz habozás nélkül, amit kérek.

    Ami zavaró lehet egy átlag felhasználónak, hogy a mélyebb szinteken a menükben, meg mondjuk az üzeneteknél, naptárnál satöbbinél végtelenül leegyszerűsített megjelenésű, mindenféle csilli-villi megoldást nélkülöz. Egy Omniás barátom cseszeget mindig ezzel, hogy milyen béna dolog ez. :)

    Az alapfunkciók a lehető legtökéletesebben, és professzionális szinten működnek, az üzenetküldésről nem is beszélve. Kiváló a hívás minősége, még olyan funkciók is vannak hívás közben, hogy a mély vagy a magas hangokon javítson. Alapból is millió beállítási lehetőséget tartalmaz minden téren. Tehát ha ezek fontosak számodra, akkor már csak ezért is megéri ezt választani. Hogy ne járj úgy, a Symbianos társával, hogy mondjuk megáll az óra, vagy lefagy hívás közben...

    Viszont ha a multimédia is fontos, akkor sem ajánlom a másikat. Első pár napban nem is foglalkoztam vele, aztán gondoltam kipróbálnék egy MP3-at rajta, hogy szól. Gyakorlatilag az állam a földet verte. Olyan hangerővel és minőségben szól a 3 hangszórója, hogy mobilkészülékben ilyet még nem láttam, csuda-walkman-zenetelefonokban sem! És nem csak gagyi módon magasakban teljesít jól, hanem erősek a mély hangok is. Gyakorlatilag sokkal jobban szól, mint a notebookom. :) A kijelző pedig leírhatatlanul szép, gyönyörűek a színek és a mozgások is. Ja, és a legerősebb napfényben is kiválóan látható. Meg ugye fizikailag is nagyobb a felbontása.

    Az aksiról nem tudok nyilatkozni érdemben még, az egy hét alatt eddig szinte állandó jelleggel nyomkodom, amikor van pár perc szabadidőm, és folyamatosan netezek, telefonálok, illetve megy a BIS. Körülbelül egy szűk két napot megy így el, ha folyamatos az ERŐS terhelés, tehát mondjuk WM 24/7 online + BIS és sok telefonálás. Bár nekem nem gyári a töltőm, és mintha USB-ről töltve tovább bírná. Ezt még ki kell kísérleteznem. Érdemes BIS-re előfizetni, így teljes értékű, mert pl. a Windows Live is igényli, szóval ez egy plusz költség, amivel számolni kell a használat során. Jut eszembe, gyakran írják a hirdetésekben, hogy nem megy a BIS/BES. Nos meg kell mondjam, hogy ez nem így van. :) Nekem sem engedett a Vodafone regisztrálni, mert "másik szolgáltatónál már regisztrálta a készüléket". De a műszakis munkatársak nagyon készségesek voltak, és zokszó nélkül megcsinálták, hogy működjön. Viszont a saját érdekedben ezt ne oszd meg az eladóval, mert sokan csak ezért adják lényegesen áron alul. (Bocs mindenkitől, aki emiatt kapja meg drágábban :D )

    Ami szokást igényel a szoftveren kívül, az a görgő használata. Nekem először egy kis gagyi műanyag darabnak tűnt, amit nehéz használni és mindjárt el akar törni. De már látom, hogy ez azért közel sincs így. :) Nagyon hasznos kis részlete a készüléknek. Továbbá az E71-nél nagyobb jószágról van szó, de nekem ez a méret felelt meg jobban, nincs túl nagy kezem, de azért még ez is határeset számomra a gépelésben. Az E71 ehhez képest sokkal kisebb.

    Idő hiányában a konkrét szoftveres buherálgatásba nem nagyon tudtam belemerülni. Egyrészt, mert teljesen ismeretlen az OS, másrészt meg magyar fórumok érdemben sajnos nincsenek. Jó hír viszont, hogy hamarosan indul a crackberry.hu és reméljük összefogja a magyar BB-seket, akiknek a számuk rohamosan nő. Addig is, érdemes a külhoni oldalakat nézegetni, ennek is hatalmas a supportja van a tengeren túlon. Viszont nem tudom te mennyire szereted megvásárolni az alkalmazásokat, mert én nem nagyon. :) A használható progik persze mind fizetősek, de még sajnos nem volt időm utána járni, hogy kell ezeket a dolgokat megkerülni, szóval az ingyenes Google Maps és hasonló dolgokról tudok még csak nyilatkozni. De például a WM Live Messenger sokszor több funkciót tartalmaz, mint a WinMo-s verzió. Review-kat olvasgatva megfelelőnek találom a szoftverellátottságot, mindenre van szinte megoldás, csak mondjuk nem 200-féle mint Symbianra és WM-re, hanem csak mondjuk 50. Talán még a GPSről nem esett szó. Ne várj csodát,bár én Pda-n kívül más GPS-t nem használtam még, de azoktól természetesen elmarad. Nem tudom az E71-el összevetve ez mit jelent.

    Szóval összefoglalva, ha a legfontosabb neked a megbízhatóság, és a profi üzenetkezelés, úgy hogy ne kelljen a multimédia és a variálhatóság tekintetében sem kompromisszumot kötni, és szeretnél valami új ismeretlen dolgot kipróbálni szerintem az egyik legjobb választás. Pláne 60 körül.

    Ha bármi kérdésed van, válaszolok szívesen, ha meg nem gyilkolnak addig az E71 fanok. :)

  • krisi047

    aktív tag

    válasz <NewL> #3285 üzenetére

    Hát az igazság az, hogy nem sorolnám egy kategóriába az iphone-t ezzel a két másikkal. Teljesen mások. Én direkt azért választottam teljes billentyűzetes modellt, hogy könnyebben menjen a gépelés. Sokszor volt iphone a kezemben, de én nem tudnám ezt a virtuális billentyűzetet megszokni. Ez volt a fő ok, de a látványosság nagyobb hangsúlyt kap a használhatóságnál. Egy iphone-os ismerősöm, elgondolkozott a cserén, mikor meglátta a Boldomat. :)

    Meg nem tudom számít-e neked, de én olyan hülyegyerek telefonnak tartom, mindenkinek az van már, elvesztette teljesen az exkluzivitását. Bár ez a legtöbb embert nem érdekli. :)

  • krisi047

    aktív tag

    válasz Depression #3317 üzenetére

    Megoldható, bár sajnos idő hiányában nem tudtam még kitapasztalni a témát, szóval nem lesz túl mélyenszántó. Magyar oldalakon kevés dolgot találni, a külhoniakon pedig nehéz kiigazodni. De az biztos, hogy érdemes megvenni, ha E71-el versenyezteted, akkor mindenképp.

Aktív témák