Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz ThorsHUN #10573 üzenetére

    Valóban, a vas talán erősebb, de a teló nagyobb, ezért nehezebb kezelni és asszem műanyag, a legend alu. öntvény.

  • Vovi1

    aktív tag

    De sok butaságot írtok, egy kicsit illene elmélyedni a témában mielőtt véleményt mondtok.

    Az Android rendszer csak egy keret program, ami a hardvert próbálja szervezni telefonná. Önnmagában is megy de nagyon fapados. Minden gyártónak lehetősége van, hogy saját maga egészítse ki a programot, átírhatja. Csak alap dolgok vannak meghatározva, ilyen pl 3,5-ös jack, mikro USB, GPS, stb. Pl. Az 1,5-ös és 1,6-os verzióban nincs rádió, az LG mégis bele tudta tenni. Ügyanezért olyan ritka a qwerty fizikai billentyűzet. Az elsők között volt az LG GW620-as. Éppen ez a plaszticitás az Android lényege, ebben jobb mint a többi, sokkal jobban kötött belső tartalmú op. rendszer, pl Symbian, Win.

    Az 1,5-2,1 között jelenleg a jobb és gyorsabb driverek, néhány új tartalom pl rádió, jobb hang minőség, jobb képernyő meghajtók, kezeli a jobb felbontást, jobb kamera szoft és még sok minden a különbség.

    Kipróbáltam több Androidos telefont, nyilván a belső tartalom meghatározza az árukat. Szerintem az LG az ár-értékben vezet, nagyon belemászott a rendszerbe, sokkal többet javított, mint pl a Samu. Ezért nehéz rá a szoft frissítés, az új rendszer frissítés. Ezért halódik az X10-es, mert igen lassan halad a timescape és a médiascape átirása a 2,1-re. Viszont az adott időpontban, a megjelnésekor a legjobban voltak.

    Tapasztalom, hogy valami borzasztó elfogultság van egyesekben az LG ellen, már nemcsak olcsó telefonokat gyárt, kiváló telefonjai vannak, csak hozzánk az olcsó gagyi érkezik, ami jó annak gyenge a marketingje - kivéve az ARÉNA. A nyáron jön az Lu2300, mindent fog ütni.

    Megjegyzem magam a Nokiára vagyok allergiás, igazán jó Samuval sem találkoztam, mégsem szidom őket, biztosan megvan a saját vevőkörük.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Inarus #11758 üzenetére

    Most X10-esem van, az egyik lányomnak GT540-e (még nem jelent meg, de tudok róla véleményt írni, feltöltöttem apk programokkal)

    Nagyon féltem az X10-től, decemberben még nagyon szidtam. A végleges, új szofttal azonban valami eszméletlen teló, szerintem jobb mint a HTC-k, azt is tapiskoltam egy párat. (most a HTC fanok fognak szidni, de ez a szubjektív véleményem)

    Nem ismerem a Spicát, de néha beleolvasok a fórumukba, ezt tanácsolom másoknak is. Nem te szidtad az LG-t. Egyébként összesen 2 db LG kütyü van itthon, a maga nemében csúcs Aréna telefon - gondolkodom rajta, hogy eladjam-e, egy éves - és a GW620-at meg el akarom passzolni, de csak azért mert van jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz kaller1 #11781 üzenetére

    Erősen női telefon, kerekített sarkokkal, krómozott oldalakkal. Öt billentyű, az alsó 3 nyomógombos, új!= telefont felvesz, letesz gomb, - Androidban nincs - középső az alap képernyőre visz, valamint 2 kapacitív, a visszalép egyet és a menüs.
    5 ablak, tetszőlegesen tölthető. Ikonok mint a gw620-ban. Jobban optimalizált, jelentősen gyorsabb, a kép pörgetése látványos, suhannak a sorok, alig akar megállni. Sokmindent lejátszik, kép, hang videó, bár csak 3 Mpixeles a kamera, de jó minőségű, sokat javult a videó. GPS gyorsan talál és stabil. WIFI felállása gyors, az linkek jól olvashatóak. Viszonyítási alap a gw620-as

    Indítási képernyőn 2 lehetőség az egyik némít - minek? -a másik elhúz balról jobbra, akkor éled.

    Akku nagy és sokáig bírja. Rezisztív képernyő, de igen jó a tapis felület, szinte nem is lehet észrevenni, hogy nyomni kell, érintésre egy kicsi rezgése is van, ez jó.

    Műszaki paraméterek több helyen megtekinthetők, nem értékelem, de vaku vagy segédfény nincs!? Telefonálni lehet vele, jó a hangszórója.

    Marketről minden tölthető, fejleszthető, mindent tud a kiegészítő programokkal, mint az okos telók - ugye azokhoz is kellenek a kiegészítések. Műszaki érzékkel rendelkező 2 személyi számúaknak erősen ajánlott, női kézbe való a mérete alapján is.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz kaller1 #11791 üzenetére

    Két változatát ismerem, pink -rózsaszín és a fehér. Feketében nem is tudnám elképzelni. Pl X10 férfias teló, ez nem. Puha, gömbölyű fogású, könnyű. Egy kézzel átérhető a képernyő, de nem kicsi. Kb mint az Arénáé, de gyengébb felbontású ha jól emlékszem.

    Android 1,6. jelentős LG fejlesztésekkel megspékelve, korszerű, nem hivalkodó okoska,, inkább egyedi. Kezelése hasonlóan könnyű, mint az összes Androidé, hiszen egyező koncepción alapulnak. Nem véletlen az Android sikere.

  • Vovi1

    aktív tag

    Nyomkodtam HTC Wildfire-t - szerintem a Legend egyszerűsített kiadása, kicsit gyengébb paraméterekkel, de közel ua. tudja, hardveresen hasonlóak.

    Szerintem az egyik legjobb most az X10, már több helyen kapható bilinccsel is. Most jelent meg egy javított prg. 1 Ghz proci, közvetlen divx, mkv, avi stb lejátszás, nem kell konvertálni. Hatalmas képernyő, - napfényben is látható! - élmény a mozi. WIFI-s internet szgép sebességgel, GPS jobban talál holdat, mint a MIO. Nem gondolkodik, nem rángat, csinálja a dolgát. Stabil, nem fagy, már nagyon keveset fogyaszt - jellemzően csak telefonos használatnál 6-7 nap! egy töltéssel. Kamera 8,1 Mp, a kép feldolgozás és megjelenítés igen gyors. Persze egyenlőre az Andr. 1,6 a korlátaival.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz korpicschess #12364 üzenetére

    Még decemberben volt nálam egy hónapig X10-es, ki voltam akadva milyen borzasztó gyenge, igaz kísérleti modell volt. Tavaszi szofttal megtáltosodott, igaz meg kellett tanulni használni. Elég sok okostelót próbáltam, sokáig a Legend volt a legjobb. Jellemzően csak Androidosokkal játszom, elég nagy anyag az is. Igazán a többit mélységében nem ismerem, csak olvasom a fórumait. Nem telefonokkal foglalkozom, de kütyümániás vagyok, mint a fórumozók többsége. Speciális helyzetnél fogva néha jóval a megjelenés előtt találkozok új telefonokkal, egy -egy hétvégén nyüstölhetem őket,. szigorúan csak felhasználói, praktikussági szempontokat figyelve.

    Alapban nem tudja az X10 sem a divx lejátszást, de a napokban megjelent egy prg, ami szinte mindent lejátszik, bár nagy a hardver igénye, erre jó a vas. Meglepő, de a TFT képernyője sokkal jobban látható napfényben mint az amoled, lásd youtube videók, több helyen meg lehet nézni.

    Az x10 is beleesett az általános negatív véleménybe, hogy az SE lemarad. Ez általában így van, de ez a csúcsmodell és nagyon vissza akarnak térni az elsők közé, pl. x10mini, x8 stb.

    Amit leírtam az tapasztalat, illetve próba. Kb 2 hónapja ismét ezt a telefont nyüstölöm, lassan megtanulom készségszinten használni.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz tariattila #12384 üzenetére

    Azt hiszem neked is nyilvánvaló, hogy az Android csak egy keret, amire a gyártó tetszés szerint készíthet szoftvert. Ezért van, hogy az LG az 1.5-ből többet kihozott, mint a többi gyártó a 2,1-ből. Csak hát az LG a fórumon nem kedvelt, talán az Aréna kivétel. Tehát a váltás nem azt jelenti, hogy átcímkézem a program nevét, hanem az újabb lehetőségeknek és fejlesztéseknek megfelelően teljesen át kell írniuk a régebbi fw-t. Ezért lassú az SE, ezért marad le. Egyébként pl többet kihozott a videó driverből, mint az alap Android sajátja. És ugye a hardver közben nem változik, pl ha nem volt benne rádió hardver, nem is lehet rá csinálni szoftvert. ( pl. az LG 1,5-re épített rádiót, kihúzós qwerty-t, 5 mp-s kamerát -bár szerintem gyenge - stb, ezek nincsenek a többi hasonlóban)

    Ja és néztem filmet Legenden és X10-en, hát nem egy súlycsoport (az x10 nyert) Egyébként csak arról írok amit kipróbáltam, nem hallomásból, vagy külföldi fórumokról szerzett információkról, bár azokat is olvasom.

    Az SE 3Q-ban ígéri a 2,1-et, de a napokban megjelent új hivatalos fw is gyorsított a rendszeren.

    Szerintem egyébként a HTC jár az Android fejlesztések élén, bár a multimédiás rész nem a csúcs, nem arra fejlesztettek, hanem a közösségi rendszerekre. Egy év Aréna után nekem a multimédia a legfontosabb, azt mégy egy Android sem érte el. pl Dolby sehol sincs, talán az új LG-kben lesz, pl.Lu2300

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Joe215 #18873 üzenetére

    Ha sok pénzed van Arc, ha kevesebb Neo, bár a hardver szinte ua.

    Premete: akkor nézz utána az Arc-nak, üti az összes telefont, ami a piacon van, vagy lesz néhány hónapon belül. Használtam néhány napig, kifogytam a jelzőkből.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz premete #18884 üzenetére

    Nos, csak azt írtam, hogy a néhány hónapon belül megjelenő telefonok között..... Olvass a sorok között is, nem volt véletlen.

    Egyébként én nem a specifikációkra adok, csak olyan telefonról van véleményem, amit használtam, vagy volt a kezemben legalább egy hétvégét, vagyis van felhasználói élményem, ami sok fórumozóról nem mondható el. Az Arc elegáns, rendkívül gyors, nagyon könnyű kezelni, a hatalmas kijelzőről - Sony-Bravia - ne is beszéljünk.

    Nekem az X-10-el sem voltak gondjaim, használtam néhány hónapig. Sőt ha úgy tetszik az utóbbi 15 évben telefon nem romlott el a kezemben, egyetlen egyet sem kellett szervízbe vinni, minden telefonomat azért cseréltem, mert találtam jobbat, úgy, hogy szinte minden márkát kipróbáltam. Nem vagyok SE fan, Wave-ről tértem vissza Androidra, nem azért mert az rosszabb, hanem mert lett egy új 2.3-as Androidos.

    Vedd a kezedbe, használd és utána fogalmazz sarkos véleményt.

    Ha jól tudom az Arc-ban is Gorilla Glass üveg van, a kijelzője Sony-Bravia, új, saját fejlesztésű LCD, (olyan képe van mint egy mozifilmnek, látom itt van mellettem), igaz egy kamera, de az 8 Mp, HD video, kipróbáltam, tényleg jó. Egy másik teló (Neo, abban 2 kamera van) miatt utána néztem a héten a video telefonálás 82 Ft/perc, túl drága, és legalább két hasonló teló kell hozzá, jelenleg nem szempont telefon vásárlánál. Több ilyen felszereltségű telóm is volt, soha nem volt rá szükség.

    A specifikációhoz: jelenleg 512 MB ram elegendő egy teló normális müködéséhez. Memória kártya szinte minden telefonhoz jár, vagy beszerezhető, nem szempont. Ez a fórum a jellemzően drága okostelefonokról szól, ne legyen már meghatározó a néhány ezer Ft-os mem kártya.

    Nálam rendben van minden, de nincs harag. Mindenesetre nem fogok tesztet írni, ahhoz más jobban ért, csak felhasználó vagyok, semmi több, és azt hiszem a fórumozók többsége is az.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz jooker82 #18894 üzenetére

    Helló, régen találkoztunk.

    A Optimus 2x még nem volt a kezemben, de nagyon kíváncsi vagyok rá. Régebben nagyon szerettem az LG-t, voltak egészen jó telói, pl. mindkettőnk kedvence az Aréna, de hát eljárt felette az idő.

    Premete: a stílusod miatt nem vitatkozom veled, sajnálom, ez a fórum nem erről szól.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz picur220 #18897 üzenetére

    Ki mondta, hogy üti? Csupán csak azt merészeltem leírni, hogy a jelenleg elérhető telefonok között..... De nekem estetek, azért ez durva. Nem hasonlítottam össze a jelölt telefonokat, a szövegértelmezést légyszíves pontosabban gyakorold.
    Ha azt mondom, hogy az IPon 4 -est nem értékelem sokra, vagy a win 7-es telefonok egy katasztrófa, - mind volt a kezemben még 2010-ben - akkor micsoda háborút indítok? Ne válaszoljatok rá. Ez a magánvéleményem, tapasztalatok és nem újságcikkek alapján.

Aktív témák