Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • stvnppp

    senior tag

    Sziasztok!
    Én is gondolkodom, hogy veszek egy okostelefont, és ebben szeretném kérni a segítségeteket. Olvasgattam már össze-vissza, próbáltam utánajárni a dolognak.
    Rólam azt kell tudni, hogy szeretek hosszú távra tervezni, inkább egyszer veszek valamit drágábban, mint hogy valami olcsót x idő után ki kelljen dobni. Egy telefon esetében szerintem a minimum 2-3 év lenne. Ennyit kellene kibírnia a telefonnak.
    Nézegetten is mostanában, és per pillanat a HTC HD2 fogott meg. Külsőre nagyon bejön, de a winmotól tartok egy kicsit, 6.5 van rajta, és utánaolvasva nem valószínű, hogy lesz rá 7 frissítés. Ezzel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy érdemes így megvenni, hogy lassan már mindenki elhagyja a 6.5-öt és elkezd 7-re fejleszteni, és hogy egy később fejelsztett program el fog-e futni 6.5-ön?
    Olvastam egy tesztben egy olyan problémáról még, hogy eddig megjelent windowsos mobilok rezisztívek, és a HD2nél gond van néhány programnál a használhatósággal, mert a kapacitív kevésbé pontos.
    Most kb ennyi, remélem lesz aki végigolvassa, és tud érdemben válaszolni. Azt előre is köszönöm!
    Üdv
    István

  • stvnppp

    senior tag

    válasz tariattila #12246 üzenetére

    köszi a választ!

    "ajánlom melegszívvel ha a win neked megfelelő..."
    Ezt kifejtenéd bővebben? Érdemes win mobilt venni, mostanában az android eléggé háttérbe szorít szinte mindent.

    Elég sok helyen megfordulsz itt a fórumon, ebből arra következtetek, hogy gyakran cserélsz telefont (lehet, hogy semmi közöm hozzá, akkor bocs), szerinted érdemes megvenni, vagy inkább nézegessek másfelé, eddig ez a favorit, de pl ott a Samsung Galaxy S, az is elég csábító, bár még nem árulják, meg drága lesz.

  • stvnppp

    senior tag

    Sziasztok!
    Nem tudjátok véletlenül, hogy a htc HD7 ára miért esett ekkorát? Pár boltban ~90 FT-ért is adják, míg az elődjét (HD2) 100ért. Van vele valami nagy gond, vagy volt valami botrány?
    Üdv
    István

  • stvnppp

    senior tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni, hogy Melyik okostelefont vegyem? Nehéz döntés előtt állok, mert ez lesz az első okostelefonom. De nem vagyok teljesen hülye a témában, olvasgatom a híreket és a fórumokat, itt az MA-n is vannak olyanok, amiket huzamosabb ideig követtem/követek (SGS 1, Omnia 7, Desire, Legend)
    A rászánt összeg ~70 e Ft (függetlenül), és ebből szeretném a lehető legjobbat, és fontos, hogy hosszú távra tervezek. Az igényeim:
    - az alap telefonos funkciókat tökéletesen ellássa (mindig legyen elérhető, hívás/sms/e-mail)
    - internetezés (flash nem fontos, de ha van az csak plusz; 3g + wifi)
    - gmail, facebook 'kontaktok' átvitele
    - fontos a naptár/szervező funkció
    - multimédia (zene rész fontos, plusz párszor videónézés)
    - játék annyira nem fontos, bár ez elsősorban az OS-től függ és a markettől
    - érintőképernyő, igényes kialakítás (elsősorban fém, ha műanyag, akkor az az igényesebb fajtából, plusz kijelző karcállósága)
    - jó akkuidő (amennyit ezektől általában elvárható, ezért is szedtem dőlten)

    Igényekből ennyi, és felmerült a dilemma:
    -rendszer:
    iOS anyagiak miatt kiesik (?), Symbiant nem szeretnék, mivel kifutó rendszer, ezért ütközik a tartóssággal. Így marad az Android - WP7 csata. :P Akkor kezdem a WP7-tel. Ennek elsősorban a kinézete fogott meg, különösen a live tile rész. Valamint úgy hallottam, hogy rendkívül stabil rendszer, nem kell folyton visszaállítgatni, flashelgetni. Hátránya csak az, hogy még nincs magyar lokalizáció (market és rendes navigáció), bár ez állítólag a Mangotól megoldódik. Android: Nyílt rendszer, lehet benne 'turkálni', úgy lehet testre szabni, ahogy csak akarod, rendkívül nagy market, valamint már nyomkodtam ismerősökét (belakott rendszert), így valamivel több tapasztalatom van vele, mint a többivel, amikkel eddig csak boltokban kiállított telefonokon találkoztam. Hátránya, hogy úgy hallottam, gyakran kell újrarakni, amihez nem sokszor nem lenne időm/türelmem. Valamint hamar megszűnik a gyártók supportja, nem jönnek rá a legfrissebb verziók.
    - független/szolgáltatótól: frissítéseket mennyire késlelteti a szolg.? (lehetőségem lenne ~ 40 k körül beszerzni az Omnia 7-et, vagy HTC Desirét [link], ami azért nagyon jó, hiszen több pénzem maradna másra)

    Eddig a Samsung Omnia 7-et, és a HTC Desirét nézegettem. A HTC Desire-rel az a gondom, hogy elég régi típus, így nem tudom, hogy mennyire van hozzá friss rendszer/support. Volt még a HTC Legend, ami külsőre szerintem az egész kínálatból viszi a prímet, de elvetettem régi rendszer miatt.
    (Annyira nem is) röviden ennyi, várom az egyéb ötleteket, amiket előre is köszönök!
    Üdv
    István

    U.I.:
    Esetleg tudtok olyan boltot ajánlani Bp-en, ahol viszonylag sok telefont lehet megtapicskolni? A Speedshopot ismerem, de pl. Omnia 7 ott nincs kiállítva...

  • stvnppp

    senior tag

    válasz bradam #25997 üzenetére

    Androidra tudsz valamit ajánlani Desire helyett? Ami megfelel az igényeknek?
    Galaxy Ace van az egyik haveromnak, meglepően masszív darabnak tűnik, de mégsem az igazi... :U
    A Waveket láttam, külsőre van bennük valami, de a Bada annyira nem fogott meg...

    (#26000) RazorGTR1:
    És utána még várhatóak rá frissítések? (láttalak a fórumában, ezért merlek kérdezni :P )

    [ Szerkesztve ]

  • stvnppp

    senior tag

    válasz stvnppp #25998 üzenetére

    Az LG Optimus Blackről és az LG Optimus 2x-ről mi a vélemény?

  • stvnppp

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretnék venni egy Omnia 7-est, és nem tudom, hogy hol tudom/kellene megvenni. Eddig ezeket a boltokat néztem:b-tel.hu; gsmline.hu; nextelshop.hu
    A fő gond a garancia kérdése. Mindháromnál bolti/forgalmazói garanciával árulják, és nem tudom, hogy ez mennyire megbízható. Valamint nem szeretnék valami függetlenített szolgáltatás telefonnal szívni. Korábban volt a nextelnél 2 éves samsung garival, most jött össze rá a pénzem, és mostmár sajnos nincs a listájukban. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezekről a boltokról/garanciákról?
    Üdv
    István

Aktív témák