Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sam67

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi problémával kapcsolatban:

    Frissen telepített Win7 Ultimate/64 bit rendszerre felraktam a Comodo Internet Security legfrissebb verzióját.
    Azóta, minden újraindításkor ez a hibaüzenet ugrik fel, ahogy feláll a rendszer:

    Ezeket a lehetséges megoldásokat próbáltam, de nem vezetett eredményre:
    http://nsis.sourceforge.net/Why_do_I_get_NSIS_Error

    Többen írták különböző fórumokon, hogy valamivel összeakad, így le kell törölni a CIS-t, majd egy registry tisztítás, és elvileg eltűnik a hiba.
    Nos, ezt is próbáltam, de nem jártam sikerrel. Törlés + reg.tisztítás után is ugyanez a NSIS error hibaüzenet ugrik fel, mikor feláll a rendszer.

    Próbáltam másik böngészővel újból letölteni, majd ismét telepíteni, de ismét zsákutca...

    Nincs telepítve másik vírusirtó, se tűzfal.

    Mi lehet a gond?
    Mit állíthatott el/át a CIS, ami miatt ez a hiba fellépett?

    A segítséget előre is köszönöm!

  • Sam67

    csendes tag

    Sikerült megoldani a hibát az általatok ajánlott lehetséges okok ellenőrzésével.
    A csomaghoz mellékelt Dragon volt a ludas.
    Ennek törlése megoldotta a problémát, így most rendeltetésszerűen működik a CIS.

    Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

  • Sam67

    csendes tag

    válasz ƵøŁĭ #21918 üzenetére

    Véleményem szerint a Bitdefender TrafficLight programmal érdemes óvatosan bánni, hiszen a technikai információkon túl személyes adatokat is gyűjt, illetve rendszerezi azokat.

    Mivel ez már-már a törvényesen korrektnek számító adatgyűjtés határát súrolja, sőt több országban tilos is, így erre külön felhívják a figyelmet a fejlesztők az adatvédelmi nyilatkozatukban.

    Ebből adódóan, akik egyáltalán nem szeretnék, hogy "kövessék" vagy bármi más módon statisztikázzák böngészési szokásainak személyiséghez kötődő/köthető, netán profilalkotásra lehetőséget biztosító részeit, azoknak érdemes tüzetesen átolvasni az adatvédelmi irányelvekben leírt
    "DATA COLLECTION TECHNOLOGY..." illetve közvetlen alatta kezdődő "You acknowledge and accept.... " bekezdésű részeket, mielőtt használni kezdi a programot.

    A teljes adatvédelmi irányelv a https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/trafficlight/ oldalon a
    Декларация за поверителност feliratra kattintva olvasható el angol nyelven.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz micafighter #21922 üzenetére

    Igen, van több furcsa dolog is, ami azonnal szemet szúr, de egy free alkalmazás esetében nem lehet elég óvatos az ember.
    Sokszor még a fizetős verziók is okoznak csalódást.

    Véleményem szerint ez a "biztonsági kiskapu" melyet a cég szándékosan hagyott nyitva magának könnyen áthidalható, ha pl használja az ember a SafeIp nevü kis ingyenes segédprogramot. [link]

    Ezzel gyakorlatilag értelmét veszti a személyes adatgyűjtés, hiszen mindig más IP címmel indítod a böngészést, illetve Te magad is változtathatod, akár percenként.
    Ezzel könnyebben kivédhetőek pl. a követő típusú malware támadások, amelyek pl.:egy netes bankolás, vagy fizetési processzor használatakor azért valljuk be előfordulnak.

    Ami a Google-t illeti...
    Szerencsére létezik megoldás arra, hogy töröld az adatbázisból a rólad gyűjtött böngészési információkat.
    Két lépésből törölhető az adatbázis: (Persze csak ha van Gmail fiókod:)
    1, Lépj be a [link] oldalon az e-mail címeddel az oldalra
    2, Kattints a "Remove all web history" (minden webes előzmény törlése) gombra, és kész is
    Amennyiben ezt rendszeresen megteszed, csökkentheted az esélyét a rólad szóló információk felhalmozódásának.

    A Google a You Tube-n végzett aktivitásodat is folyamatosan figyeli, statisztikázza, sőt, sok fizetős boot is halássza az IP címeket. (Ezek közül sajnos van rosszindulatú is.)
    Sokan nem tudják, de eszméletlen összegeket ölnek a vírusmentesítésbe a fejlesztők, de mint tudjuk ez egy örök szélmalomharc, bár mint tudjuk van miből finanszírozniuk, így nem kell sajnálni őket.
    Mivel potenciális veszélyforrás, ezért érdemes itt is rendszeresen törölni a rólad felhalmozódott információkat.
    Ezt így teheted meg:
    1, Lépj be a [link] oldalra, majd a megtekintési előzmények törlésével törölheted a listát.
    2, Amennyiben részletes törlést szeretnél végezni, akkor be kell lépned, majd a menüből a különböző törlési opciókat megkattintva végezheted el a törléseket.
    Ezzel is potenciálisan csökkenthető a vírusbeágyazódások lehetősége.

    Ami a felhőszolgáltatásokat illeti....
    Az évtized legnagyobb legális adathalászata, az "önkéntes" információátadásról nem is beszélve.

    Szerintem a követés megakadályozására, "hétköznapi" internethasználat mellett ez is egy jó alternatíva lehet az ingyenes lehetőségek között:
    [link]
    A SafeIP programmal együtt egész hatásos névtelenségbe burkolózhat a felhasználó.
    Aki komolyabban el akar rejtőzködni, annak pedig ott a TOR bár a napokban szárnyra kelt hír szerint sikerült feltörni.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz mrszitya #21980 üzenetére

    Szeretném megkérdezni, hogy mik voltak azok az általad tapasztalt "súlyos működésbeli problémák"?
    Azért érdekel, mert én is Comodo-t használok jelenleg, és nem szeretném, ha váratlan meglepetés érne.

    Válaszodat előre is köszönöm!

    Van esetleg valakinek tapasztalata az IObit Malware Fighter 2 programmal kapcsolatban?
    Kiegészítőként érdemes feltenni az új CIS mellé, vagy jobban járok, ha meghagyom a jelenlegi MBAM programot?

    A segítséget előre is köszönöm!

  • Sam67

    csendes tag

    válasz micafighter #21992 üzenetére

    Nos, az IOBit ezek szerint valóban felejtős.
    Most olvastam róla több cikket is, és valóban nem valami veretes a teljesítménye a tesztelők szerint.

    Ellenben ránéztem az AMtest oldalán [AMTest] a legfrissebb eredményekre, és felmerült bennem néhány kérdés.
    Több fórumtárs is írta a napokban, hogy gondjai vannak a CIS működésével, illetve nincsenek megelégedve a teljesítményével.
    A különböző teszteken viszont több ponton is igen jó eredményeket produkált.

    Melyek azok a szempontok, illetve valós futtatási körülmények, amelyekre a tesztek nem térnek / tértek ki, és valóban működési, vagy megbízhatósági gondokat okozhat(nak) a CIS felhasználói számára?

  • Sam67

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni az Avast Free Antivirus 9.0.2008 programmal kapcsolatban.

    Jelenleg a CIS 6-os verzióját használom a gépemen, és e mellé keresek egy hatékony kiegészítő védelmet.
    Több ingyenes alternatíva leírását, és felhasználói vélemények elolvasását követően esett a választásom az Avastra.

    Azt tudom, hogy a CIS együttműködik más védelmi szoftverekkel, de az Avast oldalán nem találtam ilyen információt.
    Mivel nem szeretném, hogy akadás, vagy fagyás legyen a dologból, ezért szeretném megkérdezni, hogy működnek-e együtt a fent említett programok, illetve érdemes-e a CIS mellé egyáltalán másodlagos védelemként bármit is telepíteni?

    Több tesztet olvastam a CIS-ről, amiben az internetes védelmét igen jónak értékelték
    (ezt Én is megerősítem), de a víruskereső modult, és a heurisztikus védelmi rendszerét igencsak lehúzták. Mivel megbízom a CIS internetes védelmében, ezért nem szívesen válnék meg tőle, de mindenképp szeretnék egy olyan megoldást, ami együttműködik vele, de a fent említett hiányosságokra megoldást nyújt egyenlőre free formában. A sikeres tesztet követően természetesen a fizetős változat lesz a végső megoldás, de látatlanba nem vásárolok.

    Nem ragaszkodom az Avasthoz, így ha van jobb, vagy hatékonyabb megoldás, akkor szívesen fogadom az ötleteket.

    A segítséget előre is köszönöm.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz Qasam #25218 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    Akkor, úgy érzem maradok a CIS 6-nál, azt legalább már kiismertem.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz blattida #25220 üzenetére

    Köszönöm a segítséget.

    Időközben megtaláltam az IT cafe-n olvasható, CIS-ről írt hozzászólásodat, ami rengeteget segített.
    Ezúton is köszönet érte.

    Olvastam a cikkedben, hogy érdemes a konfigurációt Internet Security üzemmódról Proactive-ra állítani.
    Mi a működésbeli különbség a két konfiguráció között?

    Továbbá szeretném még megkérdezni, hogy Proactiv konfiguráció használatakor a Heurisztikus védelem "Magas" szintre állítása mennyire lassítja a vizsgálat folyamatát?
    Érdemes ezt a módot használni, vagy állítsam vissza alapra?

    A segítséget ezúton is köszönöm.

  • Sam67

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni egy beállítási problémával kapcsolatban.
    Jelenleg a legfrissebb CIS van telepítve, Proactive üzemmódban.

    A gondom a következő...
    Van egy interaktív angol tananyagom, amihez tartozik egy DVD. Ezen a DVD-n a tankönyv hanganyaga, illetve nyelvtani feladatok, videók, és segédletek vannak.
    Mielőtt telepítettem a CIS-t tökéletesen működött a lemez.

    A védelem telepítése óta, viszont nem hajlandó elindulni. Indításkor a következő hibaüzenet jelenik meg:
    "A windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat, vagy fájlt. Lehet, hogy nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel."
    Második indítás után már csak annyit ír, hogy: "Programfuttatási hiba(5)"

    Szeretném megkérdezni, hogy mit, és hogyan kell be, illetve visszaállítanom ahhoz, hogy ismét működjön a lemez?

    A rendszer Win7 64bit
    A szóban forgó DVD lemez eredeti, nem másolt.
    A CIS verziószáma: 6.3.302

    A segítséget előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák