Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • koxminator

    senior tag

    így van, tökéletes vírusírtó nincs, nem is lesz..

    munkámból kifolyólag rendszeresen kell is használnom, tesztelnem, ajánlanom ezeket a szoftvereket.. mindenkinek más a tuti, mindenki másra esküszik..

    az általam javasoltak, illetve amit használok is:

    otthoni rendszer, XP32:

    Tiny personal firewall
    Sophos antivírus
    Webroot spysweeper

    XP64:

    Bitdefender 9 Pro Plus
    Webroot

    ha valaki picit beszél angol (bár nem feltétlenül szükséges), és érdekli a témakör, van egy nagyon jó, tényleg független antivírus összehasonlító oldal, pár havonta rendszeresen frissítik az összehasonlító tesztjeiket

    [link]


    tűzfalnak tiny-t, keriot, outpostot, agnitumot nyugodtan lehet használni

    vírusírtók: kaspersky, nod, avg, avast mind jók szerintem, nortont viszont nagyívben kerülöm.. nem azért, mert rossz a detektálási aránya, hanem mert iszonyat erőforrás zabáló.. voltam tavaly egy symantec szakmai napon, és kérdeztem a csókát, hogy ok-ok, jó a felderítési-írtási arány, de nem zabál kicsit sok erőforrást? erre a válasz: dehogynem, ez az ára :Y :C
    nem akartam vele vitatkozni, hogy akkor 1-2 másik gyártó miért tudja legalább olyan hatásosra megírni a termékét, és mégsem őszül meg mellette...

    vírusírtóknál érdemes megnézni a táblázatokat, és azok alapján esetleg dönteni

    [Szerkesztve]

    Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

  • koxminator

    senior tag

    http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

    http://anti-spyware-review.toptenreviews.com/

    Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

  • koxminator

    senior tag

    válasz akasp #809 üzenetére

    én a bitdefendert 64biten próbáltam ki, márpedig azért, mert

    1. nem sok igazán jól működő vírusírtó van 64bitre
    2. tűzfalat is tartalmaz, amiből szintén alig van egyáltalán működő 64 bitre

    de előtte avast volt fent, teljesen meg voltam azzal is elégedve, illetve kaspersky 6 beta is, az is nagyon frankón működött

    avast mellett még az ingyenessége is szól

    32 biten meg elég sokfajta vírusírtót teszteltem..

    én azt mondom, az ember nézzen körül több oldalon is, teszteket tanulmányozzon, de úgyis a saját gépén a mindennapi használatban fog kiderülni mit is tud az adott progi.. ezért nem ajnározom egyiket se a másik ellen-mellett..de ezt már elmondtam..

    mégvalami: ha már az ember tesztoldalakat néz, próbáljon meg függetlent, ne pedig valamilyen ''nevesebb'' számtechlap-oldal tesztjeit, mert ott elég valószínű hogy a háttérben money áll, ha mindig ugyanaz a szoftver végez az első helyen...

    Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

Aktív témák