Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fandango

    veterán

    válasz #10713856 #4196 üzenetére

    Natív 24p tévén nincs semmi judder, de elvileg neked sem kellene látnod 72Hz-en, ha tényleg elég pontosan kijön 71.928Hz.

    Egyébként 1 videóval tesztelgetted vagy többel? Nem lehet, hogy maga a felvételen darabos a mozgás?

  • PuMbA

    titán

    válasz #10713856 #4196 üzenetére

    A 24p mindig akadozósabbnak tűnik 60fps után, főleg, ha pontosan oldalra mozog a kamera egyenletesen, mert ugye kevesebb, mint fele annyi képkockád van :) Ha nem pontosan egy irányba mozog és nem egyenletesen, akkor például sokkal jobb a helyzet. Ha ettől elvonatkoztatsz és / vagy több 24p filmet nézel és hozzászoksz, akkor semmi baj a 24p-vel. Én például 60Hz-en nézem és így folyamatosabb a kép, mintha 24Hz-en nézném, elégedett vagyok így vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Fandango

    veterán

    válasz #10713856 #4199 üzenetére

    A monitorba displayport van nálam használatban, de azon nem nézek filmet.

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz #10713856 #4199 üzenetére

    "Már avisynth script-el is próbálkoztam, annál meg lehet adni pontosabban a frame 2x -3x-ezést (interpoláció nélkül)."

    Ennek sok értelme nincs, mert a számítógép ezt alapértelmezetten megoldja :) Kiszámolja, hogy ha 71,928 Hz-ed van és 23,976 fps-ed, akkor egy képkockát 3x kell megjelenítenie egymás után, hogy kijöjjön a matek.

    "HDMIn nem enged csak 60hz et."

    Biztos nem :) 4 éve is simán ki lehetett nyomni a 23,976 Hz-et HDMI-n bármilyen VGA-val a TV felé, én is kipróbáltam anno. Ilyenkor (a régebbi TV-k legalábbis biztosan) egyébként általában 23p-t írnak ki, nem 24-et, mert a 24 az 24Hz, a 23 pedig 23.976Hz, amennyi a filmek fps száma.

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz #10713856 #4202 üzenetére

    "A szaggatás valahogy "egyenletesebb lett".."

    Mivel a 24fps nem elegendő a gyors mozgások folyamatosabb lekövetéséhez (ezért sugároznak sportokat a TV-ben 50 vagy 60 fps-sel), ezért a szaggatást nem tudod kikerülni. A pontosságot, azaz hogy a szaggatások egyenletesek-e vagy nem, azt tudod variálgatni :) Én ajánlom, hogy nézd meg, hogy 60Hz-re állítva a monitorod at kicsit egyenletesebb, folyamatosabb lesz-e a kép.

    "Csak érdekességképpen : valahol olyat olvastam, hogy állítólag a moziba lejátszott filmek mérete akár 2 TB is lehet/film. És winchesteren érkeznek az új filmek ..."

    2TB biztos nem, 200 és 400GB között vannak :) Ez azért van, mert a képkockák JPEG2000 képként vannak letárolva, tehát minden képkocka külön, önállóan megjeleníthető és mindig ugyanolyan minőségű, mint a többi. Azaz nem kell dekódolni az előző és / vagy következő képkockákat és a mozgási eltérési vektorokat, hogy megkapjunk egy képkockát, mint egy otthonra készített videó képfolyam esetén. Továbbá 12biten vannak a színek tárolva és tömörítetlen PCM 24bit/48kHz-ben van a hangsáv.

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz #10713856 #4208 üzenetére

    "Valahol azt olvastam, hogy 50p v 60p / fps-t (teljes képkockát) nem tud átvinni a magyarországi kábeltv hálózat. de lehet zavar van a fejemben, javítsatok"

    Ennek nincs köze a hálózathoz, hanem ez a sugárzási szabvány a sávszélesség spórolás miatt :) Gondolj bele, hogy ha mindenkinek kétszer annyi adatot kéne kiküldeni, akkor ahhoz jóval fejlettebb infrastruktúra kellene, mint a mostani. 1080i-nek hívják a szabványt és ha elmész a világ összes országába, mindenhol ebben sugároznak. A lényege, hogy 1 képkockában van két képkocka, de ugye fele akkora vertikális felbontásban, tehát 2db 1920x540-es képkocka van benne egy 1920x1080-as képkockában. Így néz ki egy képkocka feldolgozás nélkül. Ezt a TV kettészedi és így meglesz az 50 fps, a hiányzó sorokat ki tudja számolni elég jó minőségben, mert azért van elegendő adat hozzá.

    "24p-t bluray-ről érdemes nézni, mert annak megvan az átviteli sebessége"

    Az átviteli sebességnek semmi köze az akadozáshoz meg a folyamatosságnak meg semmihez. Ha a minőség alacsonyabb, akkor a képminőség romlik csak.

    "pedig határozottan 1.5+ terrabyte-ra emlékszem"

    Neten lehet találni hivatalos mozis kiküldési iratokat és azokon 200-400GB van...

    "Szal nemtudom, valahol a logika és a utóbbi tapasztalataim alapján kijelenteném hogy 24p az = JUDDER,szaggatás mert egyszerűen kevés a frame.."

    Ha ráfeszülsz, akkor jobban észreveszed, ha pedig nézed a filmet, akkor egyáltalán nem zavar, csak nagyon ritkán. Régen én is beállítottam a 23.976p-t, hogy 23.976Hz-en menjen ki, aztán hagytam a fenébe az egészet. 23.976p 60Hz-en nézem aztán csá :)

    " Erre az egész problémára a LED tv megjelenése óta figyeltem fel, amikkel amúgy is tele van a hócipőm"

    Pedig OLED-en vagy plazmán jobban szaggatottabbnak tűnik a 24p, hiszen ott nincs elmosódás két képkocka között, tehát még jobban érzékeled a képkockák közötti nagyobb különbséged. Menj át az OLED topikba és láthatod, hogy még elégedetlenebbek vele, mint LCD TV-n. Szerintem csak azért gondolod így, mert nagyon ráfeküdtél a problémára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák