Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni egy minimális statisztikában?
    Adott 9 versenyző, őket klaszter analízissel 4 elég jól elkülöníthető csoportba tudtam besorolni 3 paraméter alapján, amiknek 3 állapota van: normál, alacsony, magas. Az első csoport NNA, a második csoport NNN, a harmadik csoport NNM, a negyedik csoport MAN, 2-3-2-2 versenyzővel sorrend szerint. Ezek az állapotok relatívak, szóval a 9 versenyző átlagához mértem őket, nem valami abszolút skálán, és nem reprezentatív a felmérés. Az érdekel, hogy mekkora a valószínűsége annak, hogy mindez a véletlen műve, tehát, hogy véletlenül váltak szét így a csoportok. Én azt vártam, hogy sokkal heterogénebb lesz az eredmény, és max egy csoport lesz, aki átlagos, meg lesznek különcök, akik nehezen sorolhatók bele, mert 1-1 paraméternél kilógnak. Nem számítottam rá, hogy 2-2 ember egyformán lóg ki, és az átlag csak 3 ember lesz, náluk meg vannak ezek az egyedi kis eltérések, amiket említettem. A kísérlet maga elég soft science, emiatt sem számítottam rá, hogy ilyen egyértelműen csoportok alakulnak ki, illetve eléggé tákolt az egész. Furcsa, hogy mégis ez lett, úgy voltam vele, hogy kuka az eredmény, és ez a klaszter analízis a grafikonkra ránézére és k-means-el teljesen meglepett, hogy ilyen eredményt hozott. Tényleg csak extraként tettem bele, aztán úgy tűnik, hogy ténylegesen ez a tudományos eredménye az egésznek, aminek értéke is van.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák