Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smogus

    őstag

    válasz Retro11 #407 üzenetére

    Nekem nincsen ilyen cuccom
    de tudok válaszolni
    úgy müxik a foglat hogy 52mm és 67mm között bármire rámegy mert ilyen rugós a cuc és addig szorul amig el nem éri a kellő méretet
    A focust nem zavarja be, csak plusz 3 üveg kerül a gép elé, tegyük fel ha ablakon kifelé fényképezel akkor is eltalálja a fókuszt :D

    [Szerkesztve]

    Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

  • j.bravo

    addikt

    válasz Retro11 #407 üzenetére

    Az 58 tudtommal az 52 és a 67 között van, úgyhogy nem kell adapter :)
    Működik a fókusz, merthogy TTL (through-the-lens) rendszerű, azaz ha valamit a lencse elé raksz, akkor a megváltozott feltételekkel keresi a fókuszt az alapján amit lát a lencsén át.

    A mélységélesség marha kicsi lesz, azaz lesz egy távolságtartomány amelyen belül (például (vsz. nem pont enniy lesz csak hasra ütöttem) 15 és 20 cm között) kell elhelyezkedned a tárgyhoz képest, hogy be tudjon állni élesre. Pár mm előre-hátra mozgás sokat jelenthet (de ezt mintha leírtam volna feljebb... vagy egy másik topikban? mindegy.)
    Ha jársz Pesten, felőlem ki is próbálhatod akár az enyémet is, ha meg tudjuk szervezni a találkozót. Kulturáltabb boltokban is engedik kipróbálni (digitcam, optiform szinte bhiztosan).

    A nagyító is működhet, ha szerencséd van. Ha nincs, akkor csak nagyon kicsi rész lesz éles, illetve nagy lesz a színhiba. Egy próbát megér!
    Ha van otthon régi gép levehető objektívvel, azt fordítva az obi elé téve is lehet próbálkozni (sokan makróznak így).

    szerk: Smogus: megelőztél, előbb beírtad mint ahogy én módosítani tudtam a hsz-t :)


    [Szerkesztve]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák