Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Domonkos8 #412 üzenetére

    Mindkettő ugyanazt az információt tartalmazza, tehát ilyen értelemben nincs különbség a kettő minősége között.

    Azonban mivel a flac tömörített így kevesebb adathordozót (HDD v. SSD-t) kell használni lejátszáskor. Ez akkor lehet problémás, ha lassú a HDD. Azonban mivel a flac tömörített, ezért azt a memóriában ki kell csomagolnia a programnak, ami processzor teljesítményt igényel. Ez pedig a memória és a processzor teljesítményét veszi igénybe.

    Láthatjuk, hogy ilyen értelemben mindkettőnek van előnye és hátránya.

    Azonban megfelelően konfigurált (hardveresen és OP szinten) gyors gépen nem szabad, hogy különbség legyen a kettő között. A mai gépek és OP-ék ilyenek. Vannak speciális, zene lejátszást optimalizáló programok, amik tovább javítják a gép zene lejátszási teljesítményét Fidelizer 6.1. (hoppá, most látom kijött egy új verzió, azonnal töltöm is :K )

    Én azt mondom, ha jól optimalizált gyors géped van és tovább javított a fidelizerrel a zenei lejátszás teljesítményét, akkor nyugodtam alkalmazhat flac-ot (szerintem legjobb a default tömörítés).

    A flac és mp3 között van különbség, ha megfelelően jó berendezésen hallgatod.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák