Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz simo9555 #16837 üzenetére

    Ahh. Hol a sóhajtós emoticon ? :D Meeegint jön az, hogy ki mit mondott vagy nemmondott. De hát muszáj b+ .. ahh.. :((( Na, jó. Utoljára. Essünk neki. Pedig megfogadtam, hogy én neeem akarok már hittéríteni ph-n senkit, se kijavítani, se semmi, csak olvasni qssban és hallgatni, akkor rengeteg ránctól megkímélem a homlokomat is. :W :D

    1. Nem azt írtam, hogy nem throttlingol. Van különbség és nem árnyalatbeli aközött, hogy "nem throttlingol" és aközött, hogy alapórajel alá megy 110 MHz-el, stress test alatt. :U

    2. Van különbség aközött, hogy "durván throttlingol" és aközött, hogy "kicsit throttling"-ol, ahogy átlagember is max pislog kettőt egy női pofonra és elnyúlik, ha Klicsko bebasz neki egyet. :U

    3. Tapasztalatból nyilatkozol az i5-ről. Nem mindegy, milyen GPU van mellette. De nem cáfollak, eszemben sincs, csak a teljesség igényével együtt nyilatkozzunk.

    4. Tapasztalatból nyilatkozol az i5-ről. Egy szavadat sem vitatom, csak én meg tapasztalatból nyilatkozok az i7-ről, a sima 1050-nél melegebb 1050Ti mellett.

    5. Ahogy korábban írtam, szerintem nagyot szórnak az Y520-ak, mert a tavaly év közepe körüli károgások a külföldi fóromokon sok "későbbi szériát" nem érintenek. És nagyon örülök, hogy a saját példányom sem az elsőszériás nyűgös darabok közül van (és azé sem, aki mostanában vesz, feltehetőleg, pláne ha pörgős helyről veszi, ahogy gyorsan forog a készlet).

    6. Csináltam egy kis video-t. Amit a youtube csinált belőle a felbontás megőrzése mellett is, inkább nem kommentelném. :((( De a lényeg nem is maga a játék (se nem a játékos "skill"-em :D , kb. oda se figyeltem), hanem amikor néha kiugrok ALT-TAB-al. [link] A video elején látszik, hogy HIGH-ban vagyok, itt a kiugrásnál meg az, hogy a 1050Ti nincs agyonhasználva, cserébe az Intel is dolgozik rendesen. Ez a videofelvétel miatt, hiszen kódolja közben a video-t az SSD-re az Intel (Lenovo Nerve Sense, semmi extra).

    7. Nem, ez nem az a műsor, hogy 1-2 óra játék után elkezd durván throttlingolni. A Win10 látszik, hogy logikailag hagyhat némi vésztartalékot a rendszerben, bár nem nagyon értek a kernel idők és egyéb dolgok számításához, hogy melyik program mit is néz. Task Manager 100% CPU-ra is a CoreTemp csak 90-100% közötti változó terheltséget jelez a magokra, azok frekijét stabilan tartva Boost tartományban. Ezzel semmi gond.

    Ezek után én kifejezetten enyhének nevezném a throttlingot és nem durvának. Ez egy nagyon jó throttling szerintem, tesztekben -110MHz, játékban meg Boost-ban végig :D úgy, hogy i7, HT, Ti és ebből nem hiszem, hogy sokkal többet ki lehetne már facsarni a játék engine ezredik újraírásával.

    És a pontos fogalmazás nagyon nem mindegy, amikor élesben akarja az ember használni a "gamer" laptopját, vagy valaki, aki mondjuk alkalmi játékos, mint én, 250 és 340-ezer között billeg, 520 vagy 720, i5 vagy i7, vagy mi a szösz.

    Ha most akarnék vásárolni és Rád hallgatnék, az jönne le a sztoriból, hogy "úristen, az i7 használhatatlan, mert durván throttlingol, fúj Lenovo, mekkora szemetek, na jó, elég akkor az i5" - közben mondjuk ha 20e Ft-on múlik a tökugyanolyan i7 config, 2-3 év múlva beri az ember fejét a falba, hogy de jó lenne most, ha 28 helyett 32 fps-em lenne a kitudja milyen játékban, mert mondjuk az i5 HT nélkül hamarabb falnak megy.

    Ez egy gyári hűtés még, nincs újrapasztázva nyár óta és (mint látható az elején), Extreme Cooling off.

    Azt hiszem, a sztori így kerek. Egyébként nem írtál hülyeségeket, csak ne akarj ezt, vagy azt úgy domborítani és olyannak beállítani, amilyen.

    i7. És akkor is, ha nem game-elsz, hanem Photoshop-ozol, batch akármiket futtatsz, kitudja. Anyámnál 2 hetet voltam otthon vidéken karácsony előtt-után. Tök jó volt úgy dolgozni a frissen lőtt képekkel, ahogy ott rágta a fülemet, hogy pakoljam már neki össze egy albumba és pendrive-ra, .. hogy volt kraft a magas iso-s zajszűréseket stb. egész jó tempóban meglépni.

    20-ezres többletet az i7 egy jó akcióban, ha megvan a 1050Ti, bolondnak is megéri és aki teheti, nyújtozzon el érte szerintem. Ha nem is fél vesét, de egy vakbelet megér. :D

    Kíváncsi leszek, hogy egy óvatos Conductonaut-os újrapasztázás majd mit hoz.

    Hát, ... kellemes délutánt. :B

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák