Hirdetés

Aktív témák

  • barnam_

    nagyúr

    Lenovo A820_S139_130422 verzióhoz Google Apps és kínai alkalmazások törlése:

    Mivel nem tudtam recovery-ből telepíthető zip-et varázsolni belőle, úgy gondoltam, másfelől közelítem meg a dolgot. Összedobtam egy telepíthető zip-et, ami felteszi a 4.1.2-höz való Google Apps csomagot, valamint törli a kínai alkalmazásokat a /system/app és /system/vendor/operator/app mappa alól. Szóval elég feltenni innen az S139-es gyári romot, majd a gapps telepítése után lesz egy angol, kínai cuccoktól felesleges rom a telefonon.

    Amik törlésre kerültek:
    116114.apk
    DeviceRegister.apk
    Idea123.apk
    LenovoCalendar.apk (Google Calendar)
    LenovoCalendarProvider.apk
    LenovoSearch.apk (Google Search)
    LenovoSinaWeather_Phone_SDK2.3_v3.79_QHD_20130123_signed.apk
    LenovoSinaWeatherThemeA820Jianyue_signed.apk
    LenovoSinaWeatherThemeA820Jiguang_signed.apk
    LenovoSinaWeatherThemeA820Moren_signed.apk
    LenovoSinaWeatherThemeA820Victoria_signed.apk
    Provision.apk
    Provision.odex
    SogouInput.apk
    Tutorial.apk
    UnicomClient.apk
    Wo3G.apk
    Wo3G.odex
    Womail.apk
    Wostore.apk
    /system/media/images/boot_logo
    /system/media/bootaudio.mp3
    /system/media/shutaudio.mp3
    /system/vendor/operator/app/*.*

    Megmaradt a legtöbb Lenovo alkalmazás, köztük az Appstore és a Service is, igaz ezek csak kínaiul tudnak, de lehet később lesz hozzájuk valami frissítés. Ha nem kell, le lehet őket tiltani.
    + Google Play a 4.1.10 van benne, abból is a fekete hátterű, ugyancsak ilyen a YouTube-ból
    + adfree hosts (nincs reklám)
    + angol id3 tag a csengőhangoknak, Lenovo boot animáció
    + build.prop-ban angolra állítva

    Összeraktam egy Root+Busybox csomagot is, ChainsDD Superuser-el. Erre azért volt szükségem, mert Chainfire SuperSU-val a LenovoSafeCenter mindig leállt hibakeresés közben. Nálam működik, de persze lehet nem tökéletes Jelly Bean-hez...

    Még egy észrevétel az átparticionálásról: ha meteos-mtk6589-rom-edit programmal történik, recovery-ben érdemes először a belső sd-t formázni, majd utána factory reset, akkor nem fog hibaüzenetet kiírni.

    Nálam így most alapból angol nyelvű a rom (ha nyelvtanilag pár helyen nem is tökéletes, de angol), Google Apps, és 1GB-s data partíció. Tesztelni nem volt sok időm, ezért mindenki csak saját felelősségre!

Aktív témák