Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv A328-asok ! :R :C

    Tegnap óta magam is ezt a telot nyüstölöm - alapvetően meg vagyok vele elégedve, DE pár kérdésem azért volna :

    1. Hogy lehet megszabadulni attól a néhány előre beírt névjegytől, ami a "Telefon" menüpontban van :
    - autóklub
    - pontos idő
    - feltöltés
    -ügyfélszolgálat
    - segélyhívás
    - ügyfélszolgálat stb.
    Sehogy sem sikerül egyiket sem törölni, sem a nevüket szerkeszteni, ha "rájuk nézek" már hívja is, ami főleg a segélyhívásnál finoman szólva "nem szerencsés" :D
    (Majd én beírom azokat a névjegyeket, ami nekem kell - az én szövegemmel-.)
    (Mellesleg beírtam már a saját vezetékes számunkat, amit "mobilnak "vesz, és nem lehet szerkeszteni a beírást.)

    2. (Természetesen 2 SIM kártyám van benne : Vodafone és TESCO mobil - utóbbi is a Voda hálózatát használja.)
    Hiába próbálom négyjegyű kódhoz kötni a hívások indítását....Próbaképpen letiltottam kóddal minden kimenő hívást, mire kiírja :"A hálózat v. a SIM-kártya hibás"..Mindkét SIM kártyára ezt írja ki letiltáskor. Hívni bárkit, bármit enged.

    3. A Vodás kártyát berakva rögtön felismeri, és ki is írja a hozzá tartozó kapcs. számot, a TESCO-s kártyánál nemcsak hogy nem ismeri fel, de ha én írom be a kapcs. számot, azt írja ki, hogy "Sikertelen".
    (Máskülönben a TESCO-s kártyáról ill. arra is vígan lehet hívni, tehát működik.)

    Van vmi ötletetek ezekre ? Kösz !

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz MadGame #1274 üzenetére

    Nagyon kösz ! :C :R

    "Megjelenítésnél meg beállítod, hogy csak a telefon memóriáján lévő számokat jelenítse meg."

    Ez kéne nekem ! - de hol keressem / találom ezt a beállítást ? :F

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz MadGame #1282 üzenetére

    ,Bocs - tudom (megértem) hogy magamfajta lúzerekkel nehéz :DDD :DDD :DDD , DE nálam a "3 pontnál" ezek vannak :

    - Importálás / exportálás
    - Fiókok (gmal, Skype)
    - Beállítások - "Lista rendezési elve" (Vezetéknév)
    - "Névjegyek megtekintése" (Vezetéknév elől / Utónév előre )

    - Látható névjegyek megosztása (erre felhozza az összes, csak telefonba írt "Ismerőst" és a kipipáltakat "közzétenné" A gmail-on, Skype-on, SD kártyán, stb.)

    és végül : ott a "SIM kártya kapacitásának megosztása". (?)... A jobb szélét még elforgatva sem látom...

    Még egyszer bocs, és kérem a türelmedet... :D

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz MadGame #1284 üzenetére

    Köszönöm szépen a türelmedet ! :R :R :R

    Mondtam, hogy nehéz eset vagyok :DDD :DDD :DDD :DDD - tudniillik, mindezt így én is beállítottam, csak amikor hívást kezdeményezek, "reflexszerűen" oda kattintok, hogy "összes névjegy" és akkor "természetesen" feljönnek a "kigyomlálandóak" is... :O

    Azaz : NEM a középen lévő "két alakos" Összes névjegyre kell(ene) ráböknöm, hanem a jobb alső sarokban lévő három pontra a "Személyek"-re.

    Még egyszer köszönöm a türelmedet. Persze addig nem nyugszom, míg ezeket a kártyáról vhogy el nem távolítom (pl. vmi SIM kártya író-olvasóval).- merthogy pl. éjnek évadján a Segélyhíváshoz nem kell semmi, így ha véletlen rányomok már hívja is.... A többi számra beállítottam, hogy hívás előtt kérdezze meg, melyik kártyáról induljon a hívás - tehát ahhoz "várja a beavatkozásomat", de a segélyhívásnál még ez se kell.
    (Számomra felesleges még az 'Autóklub", az "Egyeneginfo" (megnézem ingyen a neten), a "Feltöltés", a "Hangposta", a "Pontos idő" stb.)

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz sanysany #1299 üzenetére

    "Szóról szóra" ugyanezt szerettem volna én is (hogy a Voda piros legyen) de sajnos nem megy... :(

    Százféle SIM-író / kezelő app-ot próbáltam végig - volt amelyik fel is ajánlotta a kártya színváltoztatását - de minden maradt a régiben... :( :( :(

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz MadGame #1302 üzenetére

    Nos, a "különös jelenség" magyarázata, hogy ez a kártya legyártásakor dől el - ugyanis 2 db vodás SIM-em van, a régebbi berakás után piros(as), az újabb pedig zöld...

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv Mindenkinek ! HELP !

    Tekintve hogy a telon lévő „SIM eszköztár” nevű alkalmazás indításakor azt írja ki, hogy : „Az alkalmazás már nincs telepítve a telefonján” (én biztos nem szedtem le…) úgy gondoltam visszaállítom a gyári állapotra...

    Ez meg is történt – azóta ha hívás érkezik nem tudom se fogadni, se lerakni / elutasítani. Hiába nyomok akármilyen feljövő gombot (röviden v. hosszan) egyszerűen nem történik semmi, a készülék rezeg, kiírja, hogy bejövő hívás, feljönnek a gombok, de nem tudom a hívást fogadni – többszöri próbálkozás után sem. :O

    (Mellesleg a reset előtt fent lévő és működő Kaspersky víruskergető sem tud azóta feltelepülni, mert telepítés közben „-29” errorral megszakad… de ez hagyján...)

    Újból reseteltem a gyári beállításra, de most sem tudok hívást elfogadni. :W
    Hívni viszon tudok mindkét kártyáról, és a hívás létre is jön… :F

    Ha a hívástiltás menűpontban próbaképpen kipipálással letiltanám pl. a nemzetközi hívást kéri a négy karakteres jelszót, de azt írja ki, hogy „Hálózati vagy SIM kártya hiba…” (mindkét kártyánál)
    NEM ejtettem el, NEM dobtam le, NEM szedtem ki bekapcsoltan
    a SIM kártyákat, stb. :(

    Kérdéseim : - csak a szerviz segíthet ? (sok rosszat olvastam a kijelölt márkaszervízről, emellett kellene is a telo a
    hétvégén…)
    - mi lehet a „házi” megoldás – esetleg rootolás ? :F

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Apollyon #1347 üzenetére

    Nos... tehát... igazad volt - ez volt a "hiba" oka... :o :o :o KÖSZ ! :R (Szégyellem, és égek...lehet kiröhögni ---BÁR - a telo megvan idestova egy hónapja, és - ha csak "sima megnyomással" próbálkoztam, az korábban is úgy volt, mégis akkoriban nem volt gondom - úgyhogy nem értem, de a lényeg, hogy megoldódott...)

    Ha már ennyire lúzer vagyok (amiben azért van némi szerepe, hogy semmiféle leírás nincs - bezzeg pl. a Samsung 50-60 oldalas leírást ad magyarul...) szóval ha már így leégtem "cserébe" hadd tegyek közkinccsé :D egy olyat, amire magam jöttem rá :
    Korábban írtam, hogy vannak bizonyos kitörölhetetlen számok (Autóklub, Pontos idő, Tudakozó, stb.), amik - egyes más telefonokba téve a SIM-et törölhetők ugyan, de visszatéve ismét "beíródnak." Nos : a hívásbeállításoknál találtam egy menűpontot a "fix hívószámok kezelésére" - (amit "illett volna tudnom",
    hogy FDN-ek... :DDD Honnan is ? :F )
    Nos, itt le lehet tiltani ezeknek a számoknak a hívását PIN2 kóddal. Így ezek - véletlen - híváskor letiltódnak - kivéve a segélyhívást... Számomra már ez is vmi megoldás - mert pl. a Tudakozó hívása ugyancsak borsos percdíj.
    Bocs, ha ismertétek, és mégegyszer köszönöm a segítséget ! :R

    (Mellesleg a Kaspersky mondjuk most sem tud feltelepülni reset után sem, és a SIM kártya kezelés alkalmazás most is "már nincs telepítve..." - a kiírás szerint, de legalább tudok hívást fogadni !!!) :DD :DD :DD

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz thunder1991 #1632 üzenetére

    Üdv !
    (Igen, még mindig ezt a "kőkorszaki csodát" használom... :DDD - de lassan az idegeimre megy :W , ezért rootolni akarom...)

    Megvan a rootolás részletes leírása - de a program, a VRoot.zip már nincs az adott linken.

    Hol találhatom meg ?

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz angelius #1634 üzenetére

    1000 köszönet !
    Már meg is csináltam - és nem lett belőle tégla...! :DDD
    (Más kérdés, hogy "a szokásos hülyeségeit" így se tudtam javítani...sajnos... :O -pedig már többször csináltam gyári visszaállítást, beállítottam "fejlesztői eszközöket", rootolva is van... semmi javulás... :W

    Pl:.: 1. Van egy gyári menüpont vmi : "SIM kártya kezelő" - látja a két SIM-et, de "Az alkalmazás már nincs az Ön telefonján..." (gyárira resetelés után...)
    2. Minden újraindítás után beírja az "Autóklubot, a Pontos időt, a Segélyhívót, a Feltöltést...stb. - ráadásul több példányban - úgy, hogy az általam beírt kapcs. számokkal már vagy 170 db telefonszám látszik.
    Hiába választom ki, hogy csak a telefonon v. csak a SIM-en lévő számok jelenjenek meg, semmi változás - ráadásul azt írja, hogy a telefonban egyetlen "névjegy" sincs... :O Ezeket az átok "FDN" számokat sehogy sem tudom kitörölni - és ha pl. véletlenül az ujjam a Segélyhívóra ér már hívja is - nem győzök bocsánatot kérni tőlük...
    3. Az Általános beállításoknál lévő "SIM kezelés" menüpontban hiába van kijelölve, hogy mutassa az első 4 számjegyet - egyet sem mutat...
    Hiába írom be a SIM kártyára a hívószámot ("Telefonszám megadása") - kiírja, hogy "Sikertelen" - és semmi sem változik.... :W
    4.
    (Nem mintha hiányozna - de emlékszem, amikor új volt bekapcsoláskor lejátszott vmi Lenovo "bemutatkozó videot" - az sincs már rajta...)

    Szóval : egy idegesítő hulladék - "szerencséje, hogy az "alapfunkciók" (hívás, SMS) működnek, mert már kihajítottam volna.... :((

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

Új hozzászólás Aktív témák