Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    hi!

    a passzív hűtéses topic, ahová való lenne, az elég halott, azért ide.... :B

    alaphleyzet.
    májusban lesz 3 éve, hogy megépítettem a kisebbik gépem, 24/7 üzemre, mozizásra, játékot kivéve mindenre.

    minőségi cuccoakt raktam bele: halk seasonic táp, scythe s-flex 2*12, ráadásul alulfeszelve, himuro, mini ninja...
    e1200 dual celeron nem melegszik.

    eleve jó halkra sikerült, de nemrég úgy döntöttem, hogy teljesen passzívvá teszem.
    fekvő ház. a tetejére most egy egyedi fedlap került, meglékelve, hogy hő gravitációs úton, fölfelé tudjon távozni. himuro-ban lévő hdd-ről is lekerültek a kábelek, mert egy ssd vette át a szerepet. nemsokára jön egy 300-as zen.
    a 2 venti közül, amik a kereszthuzatot biztosították a fekvő házban, a tető meglékelése után csak a befúvó megy.
    az e1200 dual celeron nem melegszik. a 210 nvida is passzív, befúvás nélkül még az is elmegy, ha fefelé l tud menni a meleg.

    de a nyamvadt chipset-tel nem bírok mit kezdeni. 65-75 fok között van, de ha a ventit lekapcsolom, egyből 85+ lesz. de inkább 90...

    a lapot ki nem szedem, hogy chipset hűtőt cseréljek, ráadásul fölélóg félig a cpu hűtő.
    a thermar. sli talán kikerülné, de már arra sem emlékszem, de mondom, lapkiszedés nem lesz.

    van-e ötlet, hogy tudnám szerelés nélkül megnövelni a chipset hűtő hőleadó felületét?
    mivel fekvő ház, így felülről ha ránehézkedik valami, akkor viszonylag stabilan maradna, pláne ha hővezető ragasztóval rögzítem. de fölülről csak a gigabyte feliratnál lévő igen karcsú felületen tud érinkezni. arra is gondoltam, hgoy a lemezek közé valami lapított, "L" alakú hőcsövet beszorítani a végén + borda ráfogat.
    vagy egy hőcsővel valahogy összekötni a cpu hűtővel. egyszer már láttam olyet.

    kreatív ötleteket várnék. barbárok is jöhetnek. :D

    2 dolgot nem szeretnék:
    - lapot, cpu-t,. stb. kiszedni
    - és windows újratelepíeni. (ez utóbbi általános tanács ph-s köröknben, mint mindenre való gyógyír...) :DDD

    :R :R :R

    1. kép felülről, 2-3. kicsit oldalról....
    ezek még az építéskori képek, most már a bővítőhelyek is tele vannak, de a hűtők helyzete jól látható.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #14773 üzenetére

    miközben néztem, mit írtam eszembe jutott valami.
    mi van akkor, ha valami hasonló hűtőt, aminek a közéső bordáit kiműtöm, fejreállítva becsúsztatom a bordák közé. és bepasztázva oldalirányú terheléssel összeszorítom őket. így a + brda eredeti hőátvevő felülete az ég felé meredne, a lefogató lyukakkal. és arra már akkora bordás rakok, amit nem szégyenlek. (vagy elfér...)

    csak ezzel a megoldással a 1*-i hőátadásból, ami a chip felületéről megy az alaphűtőre, 3*-i lesz. kérdés az utolsó hűtőre mennyi hő jut árt ennyi átadás után...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #14775 üzenetére

    leégeti a kezem. nem mér az félre.... :N

    a hangal már nincs sok bajom, egyszerűen fejlövésem, hogy teljesen passzívvá akarom tenni...

    légmozgás pedig nálam psszív módban is van. mivel fekvő ház, és tető meglékelve, (a végén egy teljes rácsozat fog rákerülni), a kezemmel érzem, ahogy áramlik ki a meleg. én is csodálkoztam, de venti nélkül is szépen távozik a hő. csak ott alul, a pici felület nem bírja leadni. (szerintem.)
    ahogy párhozamosan állnak a bővítők, fölfelé a fekvő lapban, (vga + 2 tv), ott is szépen áramlik fel a meleg.

    álló házbn teljesen más viszonyok vannak. ott venti nélkül megreked a hő...

    de már találtam pár chipsethűtőt, délután megyek értük, hajtogatok belőlük valamit...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #14779 üzenetére

    igen, de az álló ház, ha a gugliból jól látom.
    eleve alkalmatlanok.

    viszont nálam, mint modndtam, totál más az ábra. fekvő ház, így a függőleges, fölfelé irányuló, gravitációs hőáramlásnak nincs akadálya.

    az álló házakban a bővítők vízszintesen, egymás fülött vannak a lapban. amikor menne fölfelé a hő, szépen egymásba ütköznek. így muszáj egy elölről hátra és fölfelé irányuló, ventillációs rásegítésre...

    nálam még a táp fölött sem lesz semmi, (meg semmi fölött sem), csak egy vékony bordázatú rács. így ott is fölfelé tud távozni a meleg.

    a befúvó venti azért ott lesz. nyári, extrém üzemmódra. vagy kapcsolóval, vagy egy autó szenzorral, még nem döntötem el.

    dehát ez annak is a függvénye, mennyire tudom a chipsetet, és kicsit a vga bordák felületét megnövelni, összekötni, még nem tudom. ha a befúvó ventit lelövöm, kb. +15 fog. ha ezt lejjebb tudom vinni, akkor mehet.ha csak pár fokkal, akkor is meghagyom a + bordázatot, de veni marad.

    majd kiderül...

    volt egy 7300-as passzív msi vga-m, 18w max fogyasztással, nem is melegedett. de azon nem volt dxva... így meni kellett. az igp-n sincs dxva, de kell a3 kimenet, így vga mindenképp kell...

    nem egyszerű ez kérem... :N

    azért is kísérletezem, mert 1x álmom a nagy gép, (azaz nem a mostani játékgép, hanem majd az akkori aktuális), hőcsöves passzív hűtése. nem 1xű megoldás az sem, de láttam a neten szépeket. és hőcső vásárlási lelőhelyet meg már találtam... :K

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Dr_Syrex #14778 üzenetére

    ja, msot vettelek cska észre. :B

    1. szerintem nem férne be.
    2. alaplapkiszedős mutavány. most elkerülném...

    csak valami rágányolásban godolkozom egyelőre...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Nordic #14783 üzenetére

    na, elárulom mindenkinek, sikerült.
    vettem 10 db. különböző méretű chipset és régi, lspos , nagy, alumínium, asszem celeron hűtőt.

    majd lehet, hogy csinálok fényképet. de most élvezem a mérési adatokat, és lusta vagyok...

    a lényeg. a feljebb látható sárga, giga feliratú chip hűtőbe, egymás mellé, a giga felirat lapot kikerülve, fejjel lefelé beleállítottam 2, beleerőltethető, kocka lakú, sűrűn, oszlop, lap alakú lamellázott, szintén chipset hűtőt.

    így lett fölülről nézve 2 chip hűtő talpam. erre simán pasztázva rákerült a téglalap alakú, nagyobb méretű, (kb 7*13 centi, és kb. 4 magas), hűtő. nekiér a prochűtőnek szorosan.

    a paszív vga bordáiba ugyanígy beletuszkoltam 2, ugyanolyan chiphűtőt, mint az előbb. és azok talpaira is pasztázva rátettem egy téglalap alakú hűtőt. a 2 téglalap alapú hűtő egymással 90 foko zár így be, és a fogaival egymásba kapaszkodik.

    a összes hűtő összeér, és szép lassan egységesen átmelegszik. a chipset most terhelve nem melegszik úgy, mint a gyárival, terheletlenül, házventivel.

    a proci 10 fokkal melegebb lett, de így sem éri el cpu stressz alatt még a 60 fokot sem...

    a passzív 210-es vga 5-7 fokkal melegebb lett a 3 bordákkal, mint házvenitvel alapbordázattal. most terheléstől függően 60-75 fok közt van.

    ami a 2 fő lényeg volt:
    nb passzív módban is 70 fok környékén tartható a + bordákkal. akív hűtéssel a gyárival is felment 75-80-ig, paszívan 85-90-ig is akár. ez utóbbi módon használhatatlan volt.

    gyakorlatilag tökéletesen hozta, amit vártam, nb túl is teljesített, a vga lehtne pár fokkal hidegebb.

    más:
    azt sem tudom, hogy álljak neki.
    a befúvó scyythe s-flex 12-es marad. csak nem akarom, hogy járjon. hogy tudnám legegyszerűbben megoldani, hogy egy adott hőmérsékleti értéknél bekapcsoljon. pl vga 80 fok. csak a probléma az, hogy normál 3 pines, és kéne valami hőmérsékleti tolerancia beállítás.
    ezt úgy értem, ha 80 foknál bekapcsol, akkor 79-nél ne kapcsoljon ki, csak mondjuk 70-nél. ezzel meg tudnám előzni, hgoy fél percenként ki- bekapcsoljon.

    úgyhogy már csak a táp van hátra. az kényes meló lesz, van benne némi kudarc lehetőség. (túlmelegedés, ciripelés, amit nincs ventizúgás, ami elnyomná ugyi, stb....)
    de akkor is megcsinálom. ha beledöglünk is :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #14787 üzenetére

    kicsit korai volt az öröm. tartós terhelés után a cipset 75 fokon megáll, de dxva alatt a gpu belehúz a 85 fokba... - nah, majd meglátjuk, mit találok ki...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #14796 üzenetére

    Nordic, S.Y.S.

    muszáj lesz. hiába növeltem meg a bordafelületet, hogy teljesen passzívan is el fog menni a gép. (főként terheletlenül, éjszaka.)

    de ha megnézema különbséget, az 1 szem alulfeszelt házventi sflex 800 beindításakor: vga -15, chip -20, cpu -20 fok... - igaz, jó 20 centin belül van minden borda, és előttük a venti közvetlenül, egy légáramban...

    na jó, átgondolom én ezt még. köszi az ötleteket.

    ha a végére értem, (passzív táp is meglesz), dokumentálok egy cikket... :K

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #14802 üzenetére

    az alaphasználaton fog tudni teljesen passzívan menni, azt már látom. a tápból is tud majd fölfelé távozni a meleg. (legalább is így gondolom.)
    eddig azért nagyjából bejöttek az elképzeléseim.

    nagyon béna képeket látok a zen-ekről. de úgytűnik, mintha 300 csupa rács, a 400-nak viszont bordázott hűleadó fala is van. :U

    a + bordák elég komoly hűlést hoztak. házventi nélkül pár perc után alapon sem nagyon bírta volna... most még bluray dxva, prime, bármi alatt elmegy, igaz a vga határon van...

    ha a venti rákapcsolom, a + borda nélküli hőfokokhoz képest is óriási javulás...
    2k-ért vettem délutána bordákat, 1200-nyit használtam fel. régen volt ilyen költséghatáékony hűtésjavító megoldásom... :K

    passzív géped: link? :U

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #14802 üzenetére

    megletta 300-as zen is. tökéletesen megy a gép fullpasszívban. minden elképelésem nagyjából bevált. táp rácsa fölfelé, több órás üzem után a rács teteje jó kézmeleg, 40 fok+ (talán 45?)

    szépen fölfelé távozik minden hő.

    sőt. hogy egy venti sem megy, ami keresztbe verne a gravitációs légmozgásnak, még kéményhatás is kialakult.
    a ház elején van egy kis frontpanel. a floppy helye. azt kiszedtem, mert az egyszem tápra dugott házventi zalman vezérlő potiját oda szorítottam be. (most nullán van, de nyáron azért jól jöhet még.) és melette van pici szabad rés. 3x2 centi. odateszem a kezem, és érzem, hogy húz be a levegő.
    sejtettem, hogy ha a táp felülről nem szív, és alul nem tolja ki a levegőt a ház belsejébe, hanem minden passzív, akkor kialakulhat ez a huzat, de ettől függetlenül kicsit meg is lepett, hogy a gyakorlatban is működik.
    és ugye ez olyan, hogy minél jobban melegszik, annál nagyobb a felfelé áramlása a melegnek, így a szívóhatás is.

    na, de ezennel ez itt off lett, mert átmentem passzívba ugyi. :))

    de azért azzal teljesen egyetértek, hoy álló házba passzív hűtést szinte lehetetlen csinálni. esetleg hőcsővel. de a keletkező meleg levegő, amit nem visz el ahőcső, gravitációs úton akkor sem tud távozni, elakad valamiben. erre csak a fekvő ház alkalmas, lékelt, perforált tetővel. de ott is érdmes betervezni legalább egy, kapcsolható ventit....

    ha meglesz améhsejtrács tető is, akkor írok egy pici logoutos cikket, van már pár fotó. a legviccesebb a hőleadó felület növelkéseként a passzív hűtőbordák összenyomkodása. igaz, ott már csak az eredmény látszik: sündisznó grupi... :DDD

    proci985
    a teljesen passzív vga-m (ez csak ugye egy gt210 nvida), így , házventi nélkül 65-70 fokon megy alapon. (házveni on: 48-52). a leglecseszetteb vc1-es bluray dxva, powerdvd 7, 88-89 fok. normál 1080p mkv, dxva /cuda, mpchc, 77-78 fok

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #14842 üzenetére

    ööö, ja....

    mondjuk, én azt hittem, hogy a 210-em max-a 45w. :U
    de volt, (azaz szekrényben van...), 8400gs passzívom is, (a 2 digit kimenet miatt cseréltem erre). lehet, hogy azzal keerem a 45w-ot. az talán más csíkszélesség. :F

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #14847 üzenetére

    ok. :R

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    újra hi!

    félig off, mert már nem léghűtés, hanem passzív, de ez a totyik jobban pörög ugyi... :)

    emlékeztető:
    fekvő ház. teteje perforált méhsejtrács. dual celeront mini ninja hűtni. vga 210, és a chipset + bordákkal megnövelve. fölfelé szépen gravitációs úton eltávozik a hő.
    egy befúvó scyte s-flex 800, potira kötve azért készenlétben ott van. de most áll.
    a hőfokokat látom, majd ennek tükrében esteleg nyáron időnként bekapcsolom.

    de a zen 300 hőfokait nem látom, ott kénytelen vagyok kézzel viszonytani. ugye fekvő ház, így a táp az álló házbéli beszereléshez képest fejjel lefelé van. azaz, itt felülről látom a zen rácsozatát. ami nagyon ideális, mert a rácson át látom a belső hűtőbordákat, és a gravitációs meleg kiáramlásnak semmi akadálya. a zen rácsa kb. 50-55 fokos lehet. így belül a bordák gondolom olyan 60. arra is alapozok a becslésnél, hogy a 65-75-os vga felett a méhsejt tető jóval melegebb, mint a táp fölött a méhsejt tető. tehát a tápból jóval hűvösebb levegő áramlik ki

    tehát a kérdésem: a tápoknál általában mi lehet a tűrhető max üzemi hőfok?
    valahol úgy olvastam, hogy a passzív tápok 65 fok környékén kezdenek el figyelmeztetni. (már ahol van ilyen sípolós jelzés - pl yesico)

    a kérdés egyértelmű. ezt csak azért jelzem előre, mert ilyenkor szoktak jönni az "1 venti mindenképp kell", és "ha problémád van, a winreinstall biztos segít" kezdetű hasznos válaszok... :DDD

    :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Hobbbyt #14954 üzenetére

    teljesen néma gépet ilyen teljestémény mellett nemhogy nehezen, de sehogy nemfogsz csinálni. azt csak hőcsövekkel, hatalmas bordákkal lehetne.
    hosszú hetek alatt szenvedtem össze egy lényegesen gyengébb gépnél a némaságot.
    ahogy halkul a gép, úgy jönnek elő, (válank hallhatóvá), úhjak, amik addig el voltak nyomva.
    most az 1 szem scythe s-flex 800 hangja is zavar félgőzön, (ezért inkább ki is van kapcsolva), amiről azt sem tudtam idáig, hogy van. mert elnyomta a tápventi és a winyó....

    ezt csak azért, hogy a végén ne csalódjál. múltkor hallottam egy igen halk gépet, de az szólt...

    én már azon is gondolkoztam, hgoy a gépet kirakom a spájzba. 15 m-es hdmi kábelen bejön a kép. hálózatra valami dokkot, ahová ahirtelen eszközöket asztalról rádugom, power-enk is hosszú kábel.
    egeret és billentyűt nem tudom, hogy oldjam meg. usb nem szereti a 15 métert...

    úgyhogy a géped néma nem lesz. halk viszont még lehet.
    (az is igaz, hogy tucatjával etettek, hogy nem fogok passzív gépet csinálni, mert megsül, aztán meg itt van. jóleső módon ezért is járok ide, hogy némelyek orra alá dörgöljem emlémekeztetőül...) :DDD
    lehet, hogy majd te is ezt teszed velem. sikerüljön! (de nem fog...) :DDD

    hűtőt meg majd a kollégák javasolnak. csak nagyon nem mindegy, hogy húzni akarod-e, és mennyire. és milyen példányt fogsz ki. a nagyobbik gépemben, (a visítóládában), én 9550-em ugyan nem megy perpill 3.6-nál többet linxstabilan, de nem is melegszik nagyon, akrmit csinálok...
    azt pl. a mugen2 még egy alacsony fordulatú hűtővel is elvinné. de már nem szerelgetem vissza....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #14957 üzenetére

    igen, de totál halott az összes tápos topic, így a zen-é is. a "Tápokról alaposan - mélyvíz"-ben pedig off, és ott kifejezetten írva vagyon, hogy nem szabad offolni...)

    nyáron a max. csúcs 29. (árnyékolok, éjszaka szellőztetek, ha kell légkondi.) így 35 fok a szobámban sosincs. és van légkondi. ami ugye nem megy, ha nem vagyok otthon, de akkor filmet sem szoktam nézni....

    de megnézem zen topicját is, de tutál hulla...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #14960 üzenetére

    végül is léghűtés topic on.
    lakás léghűtés. :D

    a hülyék nappal nyitva is tartják az ablakot, és beengedik a meleget. okosok éjszaka beakumlálják a hideget, és nappal bent tartják, némi árnyékolással rásegítve, esetleg +légkondival. édesanyám ezt művészi fokon műveli. nála akkor sincs 26+, ha kint 35 van. és légkondija sincs. de nagyon ráér erre. nyugdíjas... :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #14962 üzenetére

    most nagyjából így néz ki a bele.
    csak rajta a fekete méhsejrács.
    ennél jobb pozícióba nem kerülhetett volna táp. az álló házakban a rács alulra kerül, és a meleg nem tud fölfelé távozni, csak kanyarban...

    a távtartónak használt görgő már ki lett cseréve egy faékre... :DDD

    jól láthatóak a vga hűtőjéhez, és alul ,középen a chipsethez gányolt + bordák. a felületnövelés jól működik. :K

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #14964 üzenetére

    középen alul az nb a helyén. fejjel lefelé, szemben félig lelógva 2 db. másik nb. hűtőt beleállítottam. bordák össze lettek nyomkodva. így kaptam egy téglalap alapot, (kis nb hűtők talpa égnek állva). arra jött rá pasztázva a nagy borda. így többször adja át a hőt, mire elér a felső, nagy alubordáig, de működik. csak nagyobb a hőtehetetlenség. lassabban melegszik, lasabban hűl.

    attól balra van a vga. passzív hűtője a piros. túllóg az alacsony profilú nyákon. ezt kihasználva abba is belepréseltem, bodákkal szemben, a nyák fölötti részen, a cpu hűtő irányából 2 db. kis nb hűtőbordát. így ott is nyertem 2 db hűtőtalpat. azt már pasztáztam, és annak is egy nagy alubordát nyomtam, mint a nb tetején csücsül.

    tehát ugyanaz, mint a nb-en, csak 90 fokban elfordítva.

    így a 2 végső hőladó alu borda 90 fokot zár be, és egymásnak ér. így terheléstől, és légmozgástól függően melegszenek, de gpu és nb együtt mozog. legalábbis 75 fokig. extrém terhelésnél, passzív módban a gpu itt lehagyja a nb-et.

    a nb régen, fújva, idle is 80 fok körül volt, vga 60 körül.most ha aventit bekapcsolom, akkor mindkettő kb. 50. jobban működnek a + bordák, mint elterveztem.

    ennyi...

    ha mégegyszer elgurul abogyóm, akkor egy heatpipe-os megoldással a 3 alkatrész, gpu, cpu, nb, rá lesz veretve egy hatalmas bordára, ami gyakorlatilag a fél telő lesz maga. és elég egyszerűen meg lehet csinálni. alulról a bordákat be kell állítani, ésa mégső megoldás, (a halál :DDD ), az, hogy a pasztázott, bordázott tető felülről a súlyánál fogva rácuppna a vízszintes hőcső végződésekre. a gond inkább a hűtendő részeknél való felfogatásnál lesz. de egyelőre nyugi és élvezkedés van... :K

    méshsejt tető:

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #14965 üzenetére

    "alulról a bordákat be kell állítani"

    nem a bordákat, hanem a hőcsöveket, persze...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Hobbbyt #14967 üzenetére

    cm690-nel kicsit elkapkodtad. jó ház, nekem is van 1. de abba nem nagyon fér bele egy dupla radi sem, ventivel bellüre.

    de vannak olyan házak, nem sokkal drábábban, amikbe viszont igen. kis is gyűjtöttem őket, de most nem találom... :(

    de látom csapongsz össze-vissza. léghűtés, vízhűtés, h50. "csak történjen már valami" kezdető besózottsági állapot. ismerem. a legrosszabb.

    én tegnap vettem így tök fölöslegesen egy nexus drive-a-way alu hdd hűtőt. baromi jó, csak kiderült, ami hangot el akartam tünteni, nem a hdd-ből jött, hanem egy kazettás magnó deck tápjából, készenléti módban. csak ki kellett húznom a hálózatból. 3 éve be sem volt kapcsolva. :((

    hdd burok 7.250-ért ment a szekrénybe, himuro meg vissza... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Hobbbyt #14969 üzenetére

    igen? pf. elfér a lap fölött? na, ezt megnézem...
    a nosrmálisabb házakban nemcsak sima vastagság, hanem az extreme-ek is elférnek...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FireKeeper #14972 üzenetére

    a sima 690-be nem megy be moddolás nélkül.kimértem. ott 2 normál venihely van. ha egy radi vastagsággal lejjebb kerülünk, már beleóg a lapba. vastagabb radiról meg ne is beszéljünk. ami minimum kell, ha cpu mellé még vga is belemegy....

    vagy egyszerűen ki kell vágni a ház tetejét.

    szerintem. de ezeket pár hónapja méricskéltem, nem friss az élmény. egyelőre napoltam a vízhűtést. most inkább a kis gépen a passzívval kísérletezem. hogy a következő játékgép építésénél legyen elég tapasztalatom. titkos vágyam egy passzív hűtéső játékgép megalkotása. de ahhoz dupla táp is kell. (ez a rész nem is tudom, hogy működik...). és nagyon egyedi, épített ház is kell. nem lesz egyszerű... :N

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Hobbbyt #14975 üzenetére

    redszerwinyó: gyors notiwinyó kell, és berakni a feljebb említett nexus 5.25 alu dobozba. tegnap kiteszteltem azt is, egy relatív hangos 2.5, 320 wd-vel. nayon kellettt fülelnem, hogy halljam... de mivel így egy szivacsal bélelt alu dobozban van a winyó, a neten olvasott tesztek szerint, ha belül nincs fémes összeköttetés a külső résszel, azaz csak be van dobva a szivacsra, 45+ fok... de kussol...
    egy passzív htpc-t nem ssd-vel, hanem így oldották meg. lassabb, de olcsóbb, nagyobb tárhely...

    légcsatorna.

    tettem rá kísérelteket. nem úgy működnek, ahogy az ember elképzeli.
    a sokszor emlegetett felvő házaban egy ventis táp volt ezelőtt. felölről szívta a levegőt. adott egy suhogó hangot, a mi piszokul idegesített.
    először csináltam egy útvesztő sezrű. szivacsal bélelt járatot. hiába marad meg a keresztmetszet, a többszöri kanyarodásnál a levegő lelassul, és avégén csak szenved a venti,de levegő alig jut be.
    de már egy 90 fokos törés egy járattal jelentősen csökkenti a zajt, de légáramlás ott még csak minimálisan csökken.

    ez volt az előző kísérlet, még az aktív hűtés korából. már ez a légtörés jelentősen csökkentette a tápventi, előbb említett suhogását.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Hobbbyt #14975 üzenetére

    igen, azok halkak, hűvösek. én is az ssd mellé egy olyat tartok. 1 tányéros, 5400-es. himuro-ban van, kívül a gépen, az asztal aljában kialakított, szivaccsal bélelt kuckóban. egy 2x1 centis rész van felül, hogy a termelődött hő ne rekedjen bent. gyakorlatilag nullához konvergáló hang....

    egy hátlapi kivezetett esata-data kábel, és egy szintén hátlapi kivezetet molex-ről kapja tápot, egy jó minőségű, öntött végű molex kábellel vezetve. ilyesmi

    [link]

    az emberi elme a suhogú, búgó, kerregő hangok miatti álmatlan órák után igen kreatív bír lenni, és előjön a semmit nem kímélő gyakorlatias, gány szellem... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #14978 üzenetére

    elég gány, de működik. a kis rés felül nem volt, de akkor kb fél napalatt befűti jó 40 fokra.
    így meg 35 körül elvan.

    igen, hátlapi kivezetést adnak egyes lapokhoz. de cseszheted. a fordítottját, és egyedi kábellel.
    papa van, és nem mama. azt meg hosszabbítani nem tudod, mert fordító is kell hozzá....
    az én kivezetéseimnél végig a hosszabítás, kivezetés során a fogyasztó irányából van a papa, és atáp felől végig mama. nézd meg a giga lapoknál pl, a penelen papa vigyorog. megfordul a csatlakozási irány...

    de olyan kábelt, amiből vettem vagy 10-et anno, sehol nem kapni. annyra, hogy fél órája keresek a neten legalább egy tetves képet, de nincs. olyan molexhosszabbító, ami vastag, szigetelt kábel (rá van írva, hogy 300v, 80 fok), és a vége le van öntve a csatlakozónál. ezekkel viszem az áramot a külső cuccokhoz. eszméletlen masszív...
    az asztal tetejére is kijön ezzel áram, (+esata-sata kábel is), hátha kell valamire.

    manhattan MH Internal Extension Power Cable 4 Pin M to 4 Pin F,60cm

    nincs már olyan találat, amin ez lenne.... :((

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #14981 üzenetére

    ott dögöljön meg, lefényképeztem inkább...
    és igen. tudom, hogy koszos a szőnyeg. :DDD

    elég off a téma, de ezek mind kellettek ahhoz, hogy kussban legyen a gépem...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #14984 üzenetére

    mi volt 35 fokos? a rács? vagy benyúltál a bordákig? :DDD

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #14987 üzenetére

    ja való, a tiéd bordás.... :K

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Hauptmann #15000 üzenetére

    felül mindenképp kifelé, fölfelé kell tolja ki a házból a meleget. ha hátul is kifúj, akkor az oldalsó inkább befúvó kell legyen, hogy a vga és proci kapjon friss levegőt. elvileg. de ilyenkor tudnak olyan örvények kialakulni, amik lerontják a hatásfokot, növelik a szélzajt.

    nehéz meló ez, csak a gyakorlatban való játszadozás során jön ki, mi a jó megoldás. és akkor ott vannak a kábelek, amik + örvényeket csinálnak.

    de egy biztos: levegő elöl csak be, hátul és felül csak ki.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    ventis topicban nem igazán jött még kérdésemre értékelhető válasz, ezért ide is:

    a feljebb bemutatott passszív gépemben ugye meghagytam egy zalman potira kötött s-fex 800-as ventit. nagy nehezen kijátszottam egy olyan állást, ahol a hangja minimális, (20-40 centiről fülelve érzékelhető csak), de még 0-ról elindul.

    ventilapátra rakott fehér szigszalag, és zseblámpa segítségével, számolva a villogást, kb. 6 rps, azaz kb. 350-400 rpm az alja.
    de teljesen felesleges. elég lenne egy 200 körüli fordulat, ami ugyan nevetségesnek tűnik, de már az is kb. 15 fokkal csökkentené a teljes passzív hűtéshez képest a hőfokokat, csak azzal, hogy besegítene a kéményhatásba.

    zanzásítva:

    mi a létező legkisebb fordulatú, s-flex szintű minőségű csapágyozású, 12-es venti?
    vagy: gyári adattól függetlenül melyiken lehet potival a legalacsnyabb, még elinduló fordulatot elérni. (mert magas fordulatról potival tudom lejjebb is venni, de azona feszen 0-ról, gépinduláskor már nem indul el...)

    idáig a NOCTUA NF-S12B ULN 500/700-at találtam.

    más 5let?

    :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz bluyoo #15005 üzenetére

    köszi. :R
    jó kis táblázatok :K

    amit nem értek: a Scythe Slip Stream 120mm 500rpm
    a 800-as akar lenni 5v-on?

    mert akkor szerinbtem ezzel kb. ugyanott leszek, mint a notua 500-assal.

    de egyre jobban hajlok, hogy kiprobálok egy NOCTUA NF-S12B ULN. ott még a lapátok vége is be van igazítva. és ugye az még nincs benne ezekben a tesztekben.
    célirányosan rákeresek. hogy az hol indul el, és miylen fordulaton. jó 3k-ért nem hinném, hogy jobbat találok.

    de ha talánék egy s-felx 800 szintűt, ami elindul 200-on, nem sajnálnám a zsét...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz bluyoo #15008 üzenetére

    uhhh. :))

    csak azért kissé ellentmondásos a táblázat is:

    5v 170 rpm

    feljebb meg: Kezdő feszültség 7.3

    tehát 5v-on lehet, hogy csak visszatekerve megy, ha már forog. de 0-ról nem indul be. vagy a 7.3 a hivatalos, de 5-ön is megy.
    de akkor is jó, mert 7v-on 270-et pörög.

    köszönöm a jótanácsot. felhajtok egy ilyet. már csak a kíváncsiság miatt is.

    az ilyen mindig visszahozza a hitem, hogy érdmes kérdezni. nagyon elharapódzott a szokás itt a ph-n, hogy nem rögtön ilyen érdemi válasz jön, hanem előbb 10 hülyén kell átverekednie magát az embernek, akik próbálják elmagyarázni, miért is baromság, amit keresek, mert nekem inkább egy win reinstallra van szükségem... :DDD

    köszi :R :R :R

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz bluyoo #15011 üzenetére

    jó kis videó. ha jól értem a jobb oldali műszer értéke x30 az rpm.
    ez az induló 7 v-nál kb. 200, 8-nál kb. 300.
    na, veszek egy ilyet, (ha kapni egyáltalán), és kipróbálom.

    igaz, azt sem ártana pontosan tudnom, a msotani sflex amikor elindul, pontosan mennyit pörög. mert eza szigszalagos, megsaccolom megoldás elég téves is lehet. aztán lehet, ghoy vak vagyok, és 200 körül megy az is...

    ha ennyire vágod a venti teszt linkeket: nincs véletlenül a tarsolyodban esetleg az sflex 800-ról is egy ilyen min. elidulási fesz, a hozzá tartozó rpm-mel című teszt, táblázat? :U

    S.Y.S.
    öö. nem igazán látom, mit is kéne néznem az adott linken. és semmilyen 7-800 rpm-es venti nem kell. nem hinném, hogy bármelyik jobb lenne a 800-as s-flex-eimnél.
    most csak 1 cél van: jó csapágyozású venti, extrém alacsony rpm....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #15013 üzenetére

    én kérek bocsánatot. :B :R

    csak feljebb már leírtam, hogy mi a cél....

    hm. a te általad linkeltben a Scythe S-Flex 1200rpm elindulási feszben, és min. rpm-ben veri a 800-ast. érdekes...

    S1 - 4,05V (300rpm alatt, nem mérte a panel) (1200-as)
    S8 - 6,54V (390-420rpm) (800-as)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz S.Y.S. #15015 üzenetére

    nálam elgurult már a bogyó.
    az, hogy halk, rég nem elég. csak az az elfogadható megoldás, ami füllel nem érzékelhető...
    és ahogy halkítja az ember a gépet, úgy jönek elő addig ismeretlen zajok, mert azt odáig elnyomta más.
    a venti után következő elmebajom a 2 db. 22-es monitorom tápcseréje lesz... :DDD
    idáig nem is tudtam, hogy azoknak is van hangjuk. (jó, ez nem igaz, éjszaka azért tudtam róluk készenlétiben.). de tegnap vettem egy 3-as elosztót, amit éjszaka lelövök. így a tv-vel együtt nem kapnak áramot.
    de amikor előttük ülök, a csendben, már hallom őket... :((

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz bluyoo #15017 üzenetére

    jaja. :R
    és úgy néz ki,kb. jól saccoltam meg a szigszalagos, zseblámpás, számolós próbálkozásomban, hogy kb. jó 6-ot pöröghet mp-én a 800-asom, az elindulási határ fölött.

    már fel is adtam a kereső hirdetést az 500-asra.

    ha nem kapok a hétvégén, majd megrendelem jövő héten bótbó'...

    S.Y.S.
    most már megnézem azt az 500-ast, és belövöm kb. 200-ra.. :K

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15020 üzenetére

    "FDB"

    ez mi is? :U

    nálam ugye szabadon van a cpu fan hely. csak úgy lenne jó, hgo belőni valami fixre. tehát ne ingadozzon magától a proci hőjétől függően. meg ne kelljen hozzá + segédprogit futtani a háttérben....

    de most már akhor is megnézem a slip stream-et....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    aha. :R

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz bluyoo #15022 üzenetére

    még 2 dologban, ha segítenél.

    nem vágom, hogy a Slip Stream SY1225SL12SL milyen csapágyozású?
    látom, elég nehezen lesz eérhető. 1-2 listán rajta van ugyan, de kérdés, hogy valóban rendelhető-e...

    éppen ezért nézem ezt is:
    Scythe Gentle Typhoon
    D1225C12B1AP-11 120 mm 500 rpm 31 m³/h 5 dBA
    erről valami vélemény? :U

    de hiába goglizok, nem találok róla olyan adatot, videót, ami megmutatná, mi az elidulási fesz, rpm határ...
    és jól látom, ez golyós?

    :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #15025 üzenetére

    "A Gentle Typhoon High RPM egy-egy stabilizátor gyűrűvel kiegészített speciális dupla golyóscsapágyat kapott (Nidec Servo), mely kombináció minimális vibrációt és 100,000 órányi problémamentes működést garantál."

    ez sem lehet nagyon rossz.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15027 üzenetére

    mert ezt talán előbb fogok kapni. csak jó lenne tudnom ennek is a minimum induló rpm-jét. mert ha nem valami 200 körüli, akkor nem jó...

    csak lassan hanyagolom itt a témát, mert átmegyünk léghűtés topic-ból "szab.tam ventillációs vergődései 7 felvonásban"-ba.... :DDD

    szerk:
    találtam egy táblázatot:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    ventimizéria. update n+1... :DDD

    kiszereltem mindkét s-felx-et. a bal oldali kifúvó, (jó ideje pihent), került a mostani befúvó helyére. volt egy koncentrikus körös védőrács előtte, azt is levettem. úgyhogy most szabadon vannak alapátok, de oda úgysem nyúlkálok...

    de a csere közben egy hosszú tápmadzagon a gépen kívül tesztelgettem. én úgy emlékeztem, hogy amikor megvettem őket, (lassan 3 éve), semmi hangjuk nem volt. ezek most ugyanúgy morognak, mint a többi mezei venti. csak hát persze nem annyira. valamiért az élt az emlékeimben, hogy a 800-asoknak csak szélzajuk van. legalábbis amikor vettem a cica utcában, sem ott, sem otthon az asztalra kirakva mintha nem lett volna zajuk. vagy rosszul emlékeztem, vagy a marketing 150.000 óra kamu. nem tudom.
    na, mind1.

    de a másik venti, amit most befogtam befúvóra, egyértelműen jobb. kevésbé morog, és alacsonyabb feszen elindul.

    trükköztem. fehér szigszalag. de nem a lapátra, hanem a középső korong szélére. megvilágítottam. és a kb. 15 centire lévő, asztal belső oldalán leszámoltam a 15 mp alatti villogást, majd beszoroztam 4-el. stabilan, 0-ról biztos elinduló fordulat 350 rpm körül, de indulás után egész 240-ig vissza lehet venni. de még ott is hallom a hangját, ha 20 centire fülelek. azaz, amikor onnan letekerem 0-ra, hallom, hogy elhallgat.

    tehát egyáltalán nem biztos, hogy jobban fogok járni egy 200-an járatott slip stream-mel, mert nem kizárt, ha gyengébb a csapágya, mint az s-flex-é, akkor 200-on jobban fog szólni, mint az s-flex 350-en. igaz, ezt csak úgy tudom meg, ha kipróbálom...

    kicsit kezdem úgy érezni, mint a politikából ismert szlogenben, a "megcsináltuk"-ban.
    megcsináltam a passzív gépet, de minek. ha járatok egy halk ventit, (ami 15-20 fokkal csökkenti a cpu, gpu, nb-t), a székben ülve már úgysem hallom. ráadásul próbálom még tovább halkítani, lehet, hogy meg is csinálom, de megint csak jön, hogy minek... :F

    elmebaj. lehet, hogy holnap reggel fölkelek, kitisztul az agyam, és nem foglakozom a kérdéssel tovább...

    egyébként nagyon pici apróságok sokat számítanak.
    a befúvó venti majdnem a kezdetektől a házon kívülre lett felcsavarozva. amíg belül volt, túl közel került a cpu hűtőhöz, és egy fura, sípoló hang keletkezettt a lamellák között. amikor a házon kívülre kerül, megnőtt a bordáktól való távolság kb. 2 centivel, és ez pont elég volt, hogy a tünet megszűnjön...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15036 üzenetére

    a vizsgált venti majdnem 3 éve megy, nagyrészt 12v elé kötött ellenállással, (szerintem 8 v körül kaphatott.) mert az 5-ös tápról ugye el sem indul. és friss szobalevegőt levegőt szívott.

    "az elején lehet fura lesz, hogy már nem kell mit bütykölni rajta, de elérted a célt."

    asszem a lényegre tapintottál. mivel elértem a célt, felbuzdultam, és szétkaptam a nagy gépet. h50 gagyi corsair hydro ki. alig ment, talán 200-300 órát, de legalább kerregett már a pumpája. mugen 2 be. hátra megkapta a felszabadult 800 s-flex-et. fix fodulaton maxra, biosban cpu fan ignored. linx alatt így sem megy 60 fölé...

    tápventi marad. 1 aránylag halk 8(?) centis a vga-ra állítva. félig a ramokat, félig a nb-et fújja.

    ha midnen igaz, du jön egy Zalman VF3000F a GTX480-ra.

    utána tényleg hátradőlök... vagy nem. :U :DDD

    S.Y.S.

    játszottam minden fordulaton, de ahol most van, ott a leghalkabb. nem kezdem el számolgatni a fordulatot, de itt még 0-ról is elindul, és valahol 350 környékén lehet.
    a zalman potit megjegyeztem, hol áll. ha picit lejjebb vagy feljebb tekerem, jön egy kis sípolás...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Danex #15038 üzenetére

    látom, elvetemültekből nincs hiány.... :DDD

    nam szeretem a magától állítódó dolgokat. ez nálam eléggé alapkövetelmény. kicsit szembe megyek az értelemmel, de ez van.
    a vírusleíró adatbázis frissítésen kívül nálam minden manuális.
    hogy a venti nekem föl, le járkáljon. neeeeeem. :N

    próbáltam már, (pont ma is a nagy gép cpu ventijét a hűtőcsere után), de 2 perc ibt futtatás alatt idegbajt kaptam. amikor befejezett egy kört, elhallgatott, majd 3-4 mp múlva újra beindult. ennél idegtépőbb nincs. a monton erős zajt jobban elviselem.

    nálam a vga venti is fixen van. van az evga progiban 3 profilom, hozzá tartozó freki és rpmp%: alap, játék, fumark főzés.
    most az új hűtővel ez nem tudom, hogy lesz. ott mintha lenne egy zalman madzagra kötött kis poti. lehet, hogy azt fogom majd tekergetni. azt sem tudom, milyenek a ventik.
    majd ha felraktuk, (du 5 felé), kiderül ez is... :K

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15040 üzenetére

    na, volt deicide kolléga, elhozta a Zalman VF3000F-t, és feltettük a GTX480-ra.
    kicsit megküzdöttünk vele. rendes pali, egyedül holnap reggelig nézegettem volna a rajzot... :R

    asszem ez ilyesmi hűtő van a zotac 480 amp!-n is... jó vastag.

    hát mit mondjak: igencsak halkabb, mint a ref hűtő. van egy madzagos poti, (pont,mint a htpc-ben), amit minimumra tekertem. így 3d06 alatt felment a gpu 60 fokig. nem is fogom feljebb tekerni.

    de miele most a házon belülre fújja a meleget, a procival futtattam egy kis ibt-t. amíg a vga ref hűtője kifújta hátul, addig a proci 60 fölé nem ment. az most 70 lett.

    mérg meg kell oldanom, hgy valmi kivigye a meleget a házból. egy halk ventit még hátra betoldok. mert direkt házventi most nincs. az elkéesztő, ghyo házventi nélkül kapok iylen hőfokokat. azaz a cpu-nál nem fúvó venti van elölről, hanem a mugen22 hátára raktam az s-flex-et, így a ház hátától kb. 5 centire van. valszeg utána a házra teszek egy ventit.

    pl. azt a 2. s-flex-et, ami felszabadul a kis gépből, ha kapok slip strem-et.

    elég minimál költségvetésből sikerült a gépeket halkítanom. 24,5k az ssd-ért volt a legnagyobb tétel. a kis gépbe a 300-as zen, és most a vga hűtő. de ezt nagyon olcsón kaptam. vadi új, 10k-ért adta decide...

    most lehet, hgy tényleg hátradőlök. és este végre játszom kicsit. nem kerregő vízpumpa, és visító vga venti mellett, hanem relatíve csendben...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #15041 üzenetére

    mugen2
    stream
    ütögettem szépen. vissza kéne szoknom a vakon gépelésre, ha már gyakoroltam sokáig... :((

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15042 üzenetére

    jó, azért van hangja. de töredéke, mint akár még tegnap volt. hogy ennél halkabb legyen egy játékgép, új táp és komoly víz kéne. na most az viszont ennél a gépnél már nem lesz.

    kidobásra került:
    kerregő vízpumpa, visító vga venti, és a radiátort szendvicsbe fogta 2 db, nem éppen halk hulladék venti. és bekerült a zalman vga hűtő és egy sflex. meg a mugen2.
    ez azért egyszerre komoly lépés volt.

    nem furmárkolok többet. nincs értelme. felesleges kínzás. semmi nem fogja úgy használni a vga-t.
    a linxszel, ibt-vel már más a helyzet. az kötelező a tuning után (közben), ha valódi stabilitásra törekszik az ember. még úgy sem biztos, hogy nem lesz utána 2 hónappal, ami 1x csak megfekteti, de annak akkor is meg kell lenni. :K

    és úgy nézem, hgy a nyári, légkonid nélküli + 10 fok is benne van még a rendszerben. de egy házvenit fog hátra kapni.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15045 üzenetére

    h50.

    ha minden maxon zabálna, akkor lenne talán 450w..

    de már érdeklődöm, hátha valaki elviszi hátlapi panel nélkül 8-ért. próbálkozni, gariztatni, mittomén. nekem nincs idegem hozzá, hogy szopassanak...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15047 üzenetére

    játszottam egy keveset.

    ház oldala fent, minden venti minimumon. gpu max 73, cpu max 70.
    pf.
    befűt a vga a proci alá

    -> ház oldala le. a spájzban volt még egy darab méhsejt rácsom. más terveim voltak vele, de pont be tudtam pattintani oldalra. csak hátul maradt kis rés, de az már nem látszik.

    gpu és cpu is max 60 fok. 10 fokot nyertem vele. amíg nem találom ki, milyen házventit és hová tegyek be, marad így. habár lehet, hgoy végleges lesz, mert nagyon nem akarok újra ventiket pakolászni, hamár kivágtam őket. sem feljebb tekerni a fordulatokat. amit lehet, inkább zajtalan szellőztetéssel oldok meg.

    azért még így is maradt szépen hangja a gépnek. de összehasonlíthatalan a megelőző állapottal. amikor a 480 ref hűtőjét fel kellett tekernem 86%-ra, hogy dirt2 alatt 75 fok alatt tartsam,a g35 fejhallgatóban zavart, pedig az igen zárt típus.
    most meg alapfordulaton 60 fok....
    csak azt nem értem, hogy 100k fölötti kariknál mit bohóckodnak a gyári ref hűtőkkel, amik rendre nem jók semmire, csak szadizzák a júzereket velük. amikor szétszedtük, és megláttam a gyári ventit, ami majd 300w hőt kéne néha elkergessen, elképedtem. kis henger, lapátok felülete meg szinte nulla. vicc.

    msot vagy marad az ementáli rács, vagy ventivel kéne megoldanom a meleg kivitelét. ezen még rágódok kicsit.
    a vízhűtés előtt... :DDD

    nem állunk meg félúton,
    a léghűtés pusztuljon!

    jó helyen mondom.... :D

    a 800-as s-flex kicst kevés lesz a mugen-hez. amit meg a mugen-hez adtak, gyári scythe 4 pines, hangos. morog. ahogy az automatika tekeri föl, le, mindehol hagos. csak másképp. lehet, hgoy inkább egy 1200-es s-flex kéne 800-as helyett fixre. a 800-ast meg beraknám a házba hátra, légkiszállítónak.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #15052 üzenetére

    nem mndtam komolyan a vizet. majd 1x. de akkor ilyen középkategóriás házakkal nem fogok bohóckodni. csak olyan jöhet majd szóba, ami felül tripla extrém radis, + min 6 db. 5.25 hely is megvan. van már 1-2 60k-s ötletem rá...

    beadtama derekam. a mugen 2 gyári hűtőjét beraktam hátra a házra, cpu fan-ra kötve, auto-n. az sflex-et tettem be a kis venti helyér a mugen elé, 45 fokban elfodítva a lap felé, vga-ra állítva. (kap a nb és a ram is levegőt). visszavettem 3.6ghz->3.5ghz. így minden 01.v-tal kevesebbet kap. teljesítméynben nem látszik, viszont hőfokban nyaon. így a méhsejt helyett visszakerült a gyári oldal.

    asszem talán így marad. nem bírok betelni azzal, hogy nem visít a fülembe a 480 refhűtője. és még az alapról sem kell feltekernem 1 mm-t sem...

    és lehet, ghy a htpc-ben sem szenvedek a venticseerével. ha ven kedvem, kikapcsolom, ha negy meleg van, azzal a 350 körüli fordulattal elvan az az egyszem venti.

    de a nagy gépben új jelenség: engedélyezve van a biosban a cpu fan control, silent profil kiválasztva. venti rendesen alaplapi cpu 4 pinre, helyére dugva. tegnap dél körül már 1x rádugtam próbából. ugyanígy volt. működött. de most boot közben sikítozik, hogy cpu fan error, nyomjak f1-et, ha folytatni akarom. a különbség annyi, hogy akkor közvetlenül a borda hátára volt akasztva, most 4 centivel arrébb, a házra van csavarva. de ezt nem láthatja. nincs szeme! :U :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák