Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz gkozak #10744 üzenetére

    Boltot/szervízt én nem fogok javasolni..lehúzós banda általában mind.
    Ellenben ami a problémádat illeti, nem kell ennyi pénzt költeni szvsz.

    A procira ha nincs nagy tuning, egy HyperTX(2/3) simán elég, ez ~5k.

    A videókaridra jó/drága móka hűtőt találni, Xtreme8800 vagy VF1000..
    De felesleges is, újrapasztázva és kipucolva, kézileg belőtt ventiprofillal a GTSek még tuninggal sem szoktak megfőni/üvölteni, tapasztalatból mondom.

    HDD melegedés alatt nem tudom hány °Ct értesz, ha terhelve 50°C alatt van, nincs semmi gond. Esetleg a ház elejében lévő ventit kéne megnézni, mert ha az megy, biztosan nem melegszik a vinyó, max. rosszul mér a szenzora..

    A halkítás további elemei lehetnek mondjuk a házventik, az oldallapi kapásból kiköthető, az első-hátsó 12es meg valami halkabb modellre cserélhető és/vagy leszabályozható, hogy ne üvöltsön. Egy normálisabb 12es venti 1500 körül van, egy 12V->5V átalakító meg ~500Ft..

    További lépés lehet mondjuk egy minőségi táp beszerzése. (Corsair CX400, FSP Everest 400 pl.). És ezzel nem csak csendet, nyugalmat is nyernél..

    Alapvetően a procihűtő-VGAhenkelés-házventik trióval már eléred amit akarsz.
    Ha magad állsz neki, 10e alatt meg is áll a dolog, marad egy rakás pénzed is.

  • gkozak

    tag

    válasz gkozak #10746 üzenetére

    Most kaptam az infot az ipon.hu-tól, hogy vállalják a náluk vásárolt hűtők beszerelését bruttó 3.750.-Ft-ért.

    Mi a véleményetek, érdemes odavinni?

    Vagy ha bárhol megcsináltatom mire érdemes odafigyelni vagy előrejelezni a boltnak?

    G.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz gkozak #10746 üzenetére

    A Tt cuccokkal az a baj, hogy sokszor gagyit árulnak csilivilizve aranyáron.
    Nem ismerem konkrétan az adott típust, ha esetleg CWT beles, az jó fajta.
    Ami az általam felsoroltakat illeti, az egyik Seasonic, a másik FSP, ADDA ventikkel, tehát garantáltan megbízható belső és piszok halk venti jár velük.
    Mindazonáltal ha elégedett vagy a tápod hangjával, valszeg nem lesz gond vele, a 80Plus minősítés is arról tanúskodik, hogy nem übergagyi.

    Ha abszolute "szűz" vagy ilyen téren, akkorsem garantált, hogy valamit elrontasz szereléskor, de nyílván jobb, ha olyan csinálja, aki már sejti mi-merre. Persze nem ártana ha láthatnád is a dolgot, szóval sokkal inkább javaslok egy hozzáértő ismerőst, mint akármelyik boltot. Ahogy írtad pl. az Ipon..szabadrablás :U

    SopranoBXet vagymit néztem hirtelen gugliban, abban van oldalsó, ha a tiédben nincs, az jó, legalább nem kell kikötni, egy gonddal kevesebb ;p

    Az első-hátsó venti, ismerve a Tt ventiket (16dBA..) valszeg eléggé susogós. Az erős motor előnye viszont, hogy tűri a leszabályzást 5Vra.

    Nem tudom merre laksz, de szerintem simán találsz olyan embert itt PHn aki a környékedről van és tudna is segíteni a szerelésben..
    Ami mondjuk egy procihűtő esetében (pl. amit én írtam) kimerül 4db műanyag kallantyú kétszeri elforgatásában, illetve közte egy kis zsepis törlős-új pasztát vékonyan felkenős metódusban. Rém egyszerű..minimális műszaki érzékkel sima ügy. Házventik bekötése 5Vra megfelelő átalakítóval szintén.
    Egyedül a GTS újrapasztázása ami kissé bonyolultabb, a sok csavar miatt, de azt sem lehet elrontani szvsz ha odafigyel az ember. A szoftveres ventifordulatbeállítás talán az, amit nem mondok egyszerűnek, kitapasztalni mi az az érték, ami még elfogadható, majd skálázni a ventit hőfokfüggően..de a program adott (AtiTool 0.26), szóval végülis nagy akadály itt sincs, ha szeretnéd megcsinálni.

  • Shad0w

    senior tag

    válasz gkozak #10751 üzenetére

    Hát, én még nem mertem LGA775-ös foglalatra felrakni a hűtőt, úgy, hogy az alaplap a házban van.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz gkozak #10750 üzenetére

    Sorry, megkésett válasz:

    Az előző postokban 600ast írtál, az rendben lenne, ez a 680as viszont kétes belsővel rendelkezik, és a spec alapján elég hangos 8as légkavarókkal..ha módodban áll, cseréld le egy CX400ra vagy Everest 400ra, ég és föld lesz..

    A GPU 90°C nem feltétlenül gáz, ha normális hang mellett tudja tartani, akkor csak a szabályzása van így belőve. Ellenben a nálam járt Inno/MSI GTS320 kártyákat anno mikor újrakentem, 650/2000res tuning után is szépen meg lehetett fogni 75°C alatt, miközben a hűtőjük csak 60%on pörgött csendben. Szóval ez legyen a cél, ha újrakenésről van szó ;)

    Vinyónak egyáltalán nem sok az 50°C, főleg ha mondjuk Maxtor, az fűt..

    A procinak sem gáz a 70°C, hiszen gyári hütecs van rajta, ami sz4rt sem ér..főleg az E6600on, az hajlamos fűteni szépen a nagy cache miatt. Ezzel sokmindent nem tudsz kezdeni, csak már az említett hűtőcserével.

    Amit #10751 alapján még nem igazán sikerült abszolválni ;)
    Amit a gyári körmös LGA775ös hűtő felrakásakor tenni kell:
    Előző eltávolítása: pöckök 90°ban balra elfordítása/kihúzás.
    Az új hűtő pöckei pedig legyenek kihúzva/jobbra beforgatva.
    Ezután rá kell illeszteni a furatokra és átlósan bepattintani.
    Tehát egyszerre kettőt nyomunk be, így nem tud lebillenni.
    Ja, a procit a gyári hűtő ragacsától zsepivel megtisztítani..
    Aztán ha van paszta az új hűtő alján, mehet fel ahogy van.
    Ha nincs, akkor kenni kell rá, de csak vékony filmréteget..

    Szóval nagyjából ez a lényeg, meg még mondjuk figyelni, hogy merre áll a hütecs. A ház hátulja felé kell fújjon, ha pl. HyperTXről van szó.

    Videókarihűtést miért nem sikerült lebontanod? A hátlapi csavarok eltávolítása után ha jól emlékszem, nálam még a kimeneteket fedő lemeznél is volt egy csavar, de aztán jött az egész hűtő lefelé simán, ahogy illik neki. Ha nagyon régi, előfordulhat, hogy a gyári paszta erősen fogja, egy kis oldalirányú odavissza mozgatás után elengedi, ne fél húzni sem, persze ésszel ;p

    Ha nagyon nem akarja elengedni és tutira ki van csavarva minden, én be szoktam fagyasztani az adott vasat (antisztatik zacsi->reklámzacsi->fagyasztó) ~1 órára, hidegre dermedve aztán szépen elpattan a ragacs. Természetesen ezután a karit hagyni kell állni 2-3 órát, hogy felmelegedve a kicsapódó pára el tudjon tűnni róla. De ez a módszer csak a nagyon régi VGAknál szükséges, ahol még előfordult, hogy 2komponensű hővezető ragasztóval rögzítették a bordákat, a júzerek legnagyobb örömére :S

    Nos, ennél többet már csak akkor tudok segíteni, ha előttem van a géped ;p

    Shad0w
    Máshogy nem is szabad pedig..ugyanis csak ilyenkor van biztosítva, hogy ne hajlítsa meg a felfogató a lapot, mikor már fentvan. Nem olyan vészes az erőhatás ami bepattintáskor kell, csak ésszel kell csinálni. Persze vannak hűtők, amik elkúrt leszorítóval vannak ellátva, az én SI128amat is fél testtel ránehezedve lehet bepattintani..de legalább nem lötyög ;p

    [ Szerkesztve ]

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz gkozak #10756 üzenetére

    Több mint biztos, hogy az van amit Shad0w is írt, nem nyomtad vissza rendesen a pöcköt, úgy ahogy én írtam. Ne félj attól a műanyag vacaktól, fordítsd balra őket és húzd ki kattanásig, aztán pici jobbra-balra mozgatás és leemelheted a bordát. Visszatételnél már leírtam mit kell tenni.

    HyperTX csak egy alternatíva, de tény, 5 körül-alatt nemigen van jobb nála.
    Esetleg ha későbbiekben szeretnél Quad procit, jobb lenne egy FreezerX..

    Ami a VGAt illeti, valamit nem jól csinálsz szabályzásügyileg (AtiTool 0.26al sávosan be lehet lőni, jól vezérli), vagy pocsék a gyári pasztázása..én nem vennék új hűtőt, főleg nem aranyáron VF1000ret, amíg ennek utána nem jártam.
    Amúgy nem rossz a VF1000, de halknak nem mondanám, 7V felett süvít :(
    Ez kell neked, ha igazi csendet akarsz, VF1000 szint árban, de sokkal jobb.

  • Shad0w

    senior tag

    válasz gkozak #10758 üzenetére

    Hát, ha magad akarsz nekiállni, akkor a procihoz nem kell semmi extra, de a videokártyához valszeg fog kelleni paszta és csavarhúzó. Mielőtt elmész bevásárolni én bepróbálnám a csavarhúzót, hogy tényleg letudod-e szedni a hűtőt.

    A szerelésnek meg csak akkor állj neki, ha biztos vagy a dolgodban, és biztos kezed van, vidkarinál a csavarhúzózás miatt könnyű végigszántani a nyákot.
    Mondjuk én nem értem, hogy működnek ott Budapesten a boltok, de nálunk vidéken (hm, megyeszékhely...) ingyen felrakják az ott vásárolt hűtőket.

  • aero.

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz gkozak #10762 üzenetére

    Én az accelero s1-et ajánlom, olcsó, és a legjobb a kategóriájában.

    Elszúrni is el lehet, de ez nagyon ritka, könnyen megvan az, csak jól kell csavarozni meg helyezni az alkatrészeket, persze először mindenkiben van egy kis félelem.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz gkozak #10762 üzenetére

    Nem a kinézet miatt javasoltam, az a kutyát sem érdekli, hűtsön halkan..
    PCgear BPi, így nincs/minimális a szállítási költség. VF1000res is drága.
    De még mindig azt mondom, hogy pasztázás\ventiprofil, spórolsz ~10kt..
    Sőt, ha már költenél 10kt, ésszerűbb lenne cserélni ráfizetéssel a GTSt..
    15 körül eladható, 25 körül meg már jóféle 4850ek is vannak, például ez..

    aero.
    Valóban jó hűtő az S1, csak nem megy fel a G80 GTSre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák