Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erikke17

    őstag

    válasz BigBug #15597 üzenetére

    Procihűtőről fogalmam sincs erre majd valami jártasabb ad választ.
    Én is AC F12 PRO TC venti beszerzésénél tartok, itt azt a választ kaptam hogy halk.

    1.Ide is majd valaki hozzáértőbb válaszol.
    2.Sima: Fix fordulat tehát nincs semmi ami automatikusan vezérelje, hacsak nem te fogod potival vezérelni. Vagy egy szoftver segitségével
    TC:Mint irtad egy hőérzékelő van, avagy didóda ami hőre változtatja ellenállását.
    PWM: Ezt feljebb irták nekem is idézek:
    pwm: pulse width modulation: a venti 12Vt kap, viszont egy negyedik érrel vezérlik a fordulatszámot. előnye, hogy sokkal magasabb a fordulatszám tartomány (voltage módban kb 35%-100% a legjobb ventiknél, pwmnél a 10%-100% is megszokott). hátránya, hogy a cpu_fan headerek kivételével általában az alaplapgyártók nem szokták implementálni rendesen (home pckről beszélünk), megfelelő szabályozók is ritkák. jóféle pwmes venti is kevés van, bár pl az említett TY140 is az.
    PWM-es AC ventik itt úgy vannak hogy van egy elosztó szerűség amivel a CPU hűtő és a házhűtő együtt van vezérelve, tehát amin megy CPU hűtő azon megy a házhűtő is.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Új hozzászólás Aktív témák