Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoyalEKO

    csendes tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy digitalizálni tudjam a régi VHS kazettáimat. Van egy Panasonic DMR-ES30V típusú lejátszóm, és vettem hozzá egy Leadtek WinFast PVR2000 típusú tunert a gépembe.

    A lejátszóból RCA-n keresztül megy a kép a tuner RCA csatlakozójába, a hang pedig RCA-n megy ki a lejátszóból, és kis jack-en érkezik a gépem integrált hangkártyájának a bemenetébe (ezt azért nem a tunerbe dugtam bele, mert elvileg csak akkor lenne úgy hang, ha a tunert is összekötöttem volna a gépen belül egy külön audio kábellel az alaplappal).

    A gondok ott kezdődnek, hogy a Windows 10-em látja a kártyát, de nem képes kezelni, a Vista-ra optimalizált v5.13.22.6115-es verziójú drivert raktam fel, mert ez volt a neten a legfrisebb elérhető driver, amit találtam, de úgy látszik, hogy sajnos ez is túl régi már neki. Láttam, hogy valaki itt pár hozzászólással feljebb megosztott egy Google Drive-os linket, ahová felpakolta a drivereket, sikerült is letöltenem, viszont lehet, hogy túl béna vagyok hozzá, de azt meg nem tudom hogy kell telepíteni futtatható exe fájl híján, mert kb. csak .sys meg .dll fájlok vannak a mappában (gondolom be kell másolni őket valahová).

    Ha ezt sikerülne is megoldani, hogy fusson egy jó driver Win10 alatt, mit kell még beállítanom, hogy lássam a VHS képét a gépemen? Az OBS-t már feltelepítettem (ezt ajánlották erre a célra, de ha tudtok ennél jobbat, akkor írjátok meg nekem), ez így elég is lenne ahhoz, hogy rögzíteni tudjam, vagy vannak még vele további teendőim is?

    Bocsi, ha hülyeségeket vagy triviális dolgokat kérdeztem, de nagyon kezdő vagyok még ebben, és már nagyon sok órát elszórakoztam vele, mégsem működik... Előre is köszönöm szépen a segítséget!

  • RoyalEKO

    csendes tag

    Köszönöm szépen az eddigi segítségeket, de sajnos még mindig nem tudtam működésre bírni... :(

    A tunerkártyám pontos típusa: Leadtek WinFast PVR2000 - ehhez sajnos még ez idáig sem sikerült találnom megfelelő drivert Win10 alá. Softpedia oldalán ehhez a PVR2000-es típushoz a legfrissebb driver is 2007 januári, tehát már 14 éves, és az is Vista-ra van optimalizálva, próbáltam azzal is, de a Win10 sajnos nem kajálja... A Winfast PVR2 segédprogramot ugyan sikerült feltelepítenem, ami el is indul, de driver híján sajnos nemigen tudok mit kezdeni vele Win10 alatt.

    A windows kompatibilitási és driver problémát sikerült egyelőre áthidalnom annyival, hogy egy használaton kívüli winyóra felhúztam egy Windows XP-t, amire gond nélkül fel tudtam telepíteni a dirvert is, és a PVR2-t is, látja a gép a kártyát, tudja is kezelni, a TV részen fogja is már a hangyafocit, viszont nekem ugye a kártyával összekötött VHS lejátszóról kellene, hogy lássam a képet-hangot, amit épp lejátszom, de egyszerűen sehogy sem tudom behozni, hiába próbálkozom, és elvileg jól is van összekötve minden mindennel.

    Tud valaki ebben segíteni, hogy mi lehet a baj, vagy hogy hogy kell szoftveresen beállítani a dolgokat, hogy működjön? Előre is köszönöm a segítséget!

  • RoyalEKO

    csendes tag

    válasz garga01 #10420 üzenetére

    Lejátszóból RCA sárga, piros, fehér kimenet, tuner kártyán RCA video bemenet, és kis jack audio bemenet.

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!
    Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
    Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
    Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
    Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!