Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petiapó

    tag

    válasz j.bravo #150 üzenetére

    Azt kellene kideríteni, hogy mekkora kell legyen a kivetített kép fényereje, a falra ''érkezéskor'' optimális esetben (fehér fal, ''sötét szoba''), hogy élvezhető legyen. Utána már visszafelé ki lehetne számolni, mekkora fényforrás szükséges.
    Ha tudjuk a kivetített kép méretét, akkor meg kell nézni hányszorosa az LCD kijelzőnek. A kapott szorzóval megszorozzuk a fenti lumen-t, ezt követően 5%-al kell növelni az értéket lencsénként (a normál üveg ennyit nyel el, a nagyító passz, de ez is vmi :) )(1.05×1.05...stb, ahány lencse van, és nem 1.05+1.05... )

    Male korábbi hsz-a a polarizáló fóliáról:
    ''Transmittance: single(38%) ; parallel(30.1%) ; crossed(0.0045%)''
    Ez a lényeges rész, mennyire megy át rajta a fény.
    Single: amikor csak egy réteg van, parallel, amikor kettő ilyen egymás elött párhuzamos irányítottsággal, crossed, amikor kettő egymás elött 90 fokkal elforgatva.
    A single azt adja meg esetedben, hogy a háttérvilágítás fényéből hány százalék jut át rajta amikor világosnak kell lennie a pixelnek...


    Ez alapján kiderül, hogy egy réteg estében 35-40%-át (típusfőggő) engedi át a fénynek, tehát 1.4×1.4 a két fólia miatt. A kijelző kristályai milyen veszteséggel dolgoznak, nem tudom. De a képlet ua.: a veszteség %val kell szorozni.
    Ha megvan az eredmény, akkor már tudjuk is mekkora fényerőnek kell érnie az első pol.fóliát, hogy a végeredményünk egy ''fényes'' vetülete legyen az LCD-nek.

    ...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

Új hozzászólás Aktív témák