Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • General Salee

    tag

    válasz Fercsa #2368 üzenetére

    A kijelző pontos típusa SHARP LQ9D011
    a cucc nagy előnye, hogy van rajta önálló színvezérlés amit egy lc73xx ic biztosít.
    De ugyanezt megpróbáltam a HOSIDEN lcd-vel is, ott szerintem az én hibám miatt (nem volt hozzá pontos leírás) nem volt jó a szinkronizáció.

    Nemtom az Armadában milyen lcd van, de az általános szabály az az, hogy minden 12'' alatti kijelző megfelel, ha színes. Monokrómokat és a szürkeskálásakat még nem csináltam. egyrészt a negatív fesz. miatt amit a kontraszthoz igényelnek másrészt semmilyen dokumentáció nincs hozzájuk illetve csak valamilyen vezérlő ic vel [SED 1335 és társai] lehet őket meghajtani, amik legjobb tudomásom szerint max 640x200 felbontást bírnak. 12'' felett a kijelzőknek általában univerzális un. LVDS vezérlése van, amihez controller board kell. A 12''-os kijelzők vegyesen lehetnek hagyományos és LVDS vezérléssel is.

    Az alap koncepció a következő:

    1 végy egy régi 1-2 megás videókártyát ((legjobb az ISA-s de jó a PCI-os is) én egy Cirrus Logic 5440-est 1MB használok) lényeg, hogy legyen rajta egy 26 pines csati, az úgynevezett VFC vagy VESA Feature Connector
    2 végy egy lcdt. határozd meg a tipusát és keress hozzá egy leírást (gugli a haverod)
    3 kábelezd össze ( VFC pinoutját guglizd meg) a többiben segítek
    5 alaplap biosában beállítani, hogy a primary display adapter legyen a pci-os kártya (ha nem így teszel, akkor a winfos rinyálni fog, hogy nemtuggya telepíteni a kátyát bla bla bla.) és ne lepődj meg, mert reboot után a fő monitorodon nem lesz kép, csak mikor már bebootolt a win. (addig az lcd-n lesz ugyhogy ne aggódj)
    6 winfos kártyát felismer megjelenik a kijelző beállításainál mint másodlagos, harmadlagos stb... monitor.
    7 engedélyezni.
    8 kreatívkodni a samurize - val
    9 enjoy :D

    Röviden ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák