Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Zeki #20666 üzenetére

    Az összefoglalóba lévő "Excel-es" baromságot ideje lenne már kivenni / átírni...
    Az konkrétan a 700 € feletti kereskedelmi vám esetén kell csak kitölteni!

    De alap esetbe az ember, ahogy én látom itt a tapasztalatokat 100-200$-os telefonokat / tablet-ot rendel, így annál ez az érvényes:

    Ha a nyomonkövetési szám a "Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs" után
    "Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure"-ra változik, nincs szükség további lépésekre, a csomag átjött a vámon plusz fizetés nélkül és a postás hozza a csomagot pár napon belül, viszont amennyiben a: "Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs" után
    "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance" - ra vált, ott be kell szolgáltatni az adatokat a csomagról és annak értékéről (erről kapunk egy ajánlott levelet 1-2 napon belül a NAV-tól postán, és erre lehet levélbe / FAX-on válaszolni, de természetesen e-mailbe a leggyorsabb minden)

    Nyilatkozni tételesen a "postaimport@posta.hu" e-mail címen kell:
    - Mi található a csomagba, pontos megnevezés (pl: Mobiltelefon - Lenovo a830)
    (lehet mellékelni pl. a webshop linkjét, mely a pontos termékre mutat)
    - Az átutalási bizonylat:
    1. eBay / PayPal esetén: a PayPal oldalán letölthető számla és/vagy bankunk számlakivonata
    2. aliexpress esetén a bankunk számlakivonata (netbankból letölthető / le PrntScr-ezhető)
    (pdf vagy jpg formába)

    E-mailbe, ha már megkaptuk az ajánlott levelet a NAV-től a tárgy mező a "hivatkozási szám" és a küldemény nyomonkövetési száma (ragszáma) legyen, ha nem tudunk "hivatkozási szám"-ot, elég a ragszám, a könnyebb azonosításért!

    Illetve az e-mail szöveg mezőjébe, az alap dolgokat:
    Hogy xyz névre, RBxxxxxxxxCN ragszámú csomag, az alábbi címre:
    [irányítószám] [város] [utca] [házszám]

    Figyelem! Ha már "megfogták a csomagunkat", nem érdemes trükközni ezzel, mert komoly szankciók járhatnak azért ha "kamuzunk" a csomagunk értékéről... (okirat hamisítás - ÁFA-csalás, stb.)
    A vámost nem érdekli, hogy GIFT-ként, meg 5-10-20$ van a csomagon feltüntetve!
    Ha már megfogták - törődj bele és fizess!

    Ezt a félkövér részt az excel-es baromság helyett bele lehetne írni az összefoglalóba... egy moderátor...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák