Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Degeczi #19823 üzenetére

    Ja de ne felejtsd el, hogy az új felületváltoztatás valamikor az 5.7 idején kezdődött. Akkor még egész értelmesnek tűnt a beállítások rész is, aztán talán idén vagy tavaly év végén már a beállítások részt is jócskán megváltoztatták. Összekutyulták a menüket, összevissza áthelyezgettek dolgokat. Na az már nekem is sok volt, de végül megszoktam, viszont így a régebbi beállítások menühöz képest jóval többet kell keresgélni.

    Másrészt ha már a logikánál tartunk és az Aa-nál. Szerintem a hátralévő időn kiíratni teljesen logikátlan, mert mi van ha úgy hagyod félbe az olvasást, hogy nem nyomod meg a befejezés előtt a "kikapcsoló" gombot? Máris fals eredményt adhat. Vagy mi van, ha túl unalmasnak találsz egy részt és átlapozod?

    A page résznél is vannak érdekességek pl. a legújabb alignment rész, ami alapból mindig sorkizártan jeleníti meg a szöveget, de be lehet állítani, hogy balra zárt legyen. Egyrészt nem tudom mitől jó, ha balra zártan látod a szöveget, de ha már van fogadjuk el, hogy valaki biztos használja. Ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy ez a beállítás miért könyvspecifikus? Miért nem alkalmazható minden könyvnél?

    Meg a Margins, ott is mi értelme van annak, hogy a legrövidebb sorok esetén gyakorlatilag elbeszélő költeményt (tetszés szerint eposzt vagy drámát is) csinálhatsz bármely szövegből. LOL

    Ami viszont kifejezetten idegesít, hogy ha szótárak közt váltok (értsd nem érintéssel keresem ki egy szó jelentését, hanem meg is nyitom a szótárat), akkor a jobb margónál lévő sorvégeket rendszeresen elbassza. Már mobileread.com-on is írtam ezügyben, szerintem azóta se jött válasz.

    Meg is van a kép: [link]

    Vagy pl. egy neked tetsző Publisher Fontot miért nem lehet elmenteni a többi betűtípus közé, hogy később más könyveknél is rendszeresen használhasd?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák