Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ócskás

    aktív tag

    válasz danielblack #2394 üzenetére

    Köszönöm a missziókban résztvevő katonák létszámának helyesbítését. Bevallom, az ezer főt csak találomra írtam, de ezek szerint nem jártam olyan túl messze a dologtól. A 3-szor ezer pedig úgy jött ki, hogy a ténylegesen szolgálatot teljesítők létszámához hozzáadtam azt az ezer főt, akik éppen felkészülnek a külszolgálatra , ill. hozzáadtam azt az ezer főt, akiket a misszióból már leváltottak, de éppen a küldetést "pihenik ki".

    A "fordított piramis" orvoslását csakis a piramis alaphelyzetbe álításával tudnám elképzelni, oly módon, hogy a létszámnövelés és az önkéntes tartalékos haderő alkalmazása mellett radikálisan le kell csapolni a már óriásira duzzadt "vízfejet".(kiváncsi lennék, hogy a 25500 főből mekkora a tábornoki és a főtiszti kar)
    Az elmúlt húsz év felelőtlen (és most szándékosan finoman fogalmaztam) döntéseit viszont baromi nehéz lesz orvosolni.

    [ Szerkesztve ]

    http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

  • szavapart

    csendes tag

    válasz danielblack #2394 üzenetére

    Bocs, hogy belevaú…:)
    A tartalékos rendszer most sem működik, ha jól tudom 20 alatt van a tartalékosok száma, és amennyiben nem változtatnak a formáján, akkor így is marad. Maga az ötlet jó lenne, de szokás szerint a kivitelezés pocsék.
    „Az önkéntes tartalékos szolgálat lényege, hogy az önkéntes tartalékos meghatározott időre szerződésben vállalja, hogy civil munkahelyének megtartása mellett önkéntes tartalékos beosztásra történő felkészítésre első alkalommal legfeljebb 25 napra, a továbbiakban a szerződésben foglalt időtartamig évente legfeljebb 15 napra behívásra kerül. Ezen felül az önkéntes tartalékos 3 évente, összesen legfeljebb 6 hónap tényleges szolgálatra is behívható a Magyar Honvédség szervezeteihez.”
    Sajna nem sok cég, vállalat etc. van, amelyik megengedi, hogy ilyen feltételek mellett a dolgozójuk, pl. másod állásként tartalékos legyen. Természetesen szabadság alatt is lehet, de valahogy nem érzem járható útnak hosszabb távon. Saját példám is bizonyítja, pedig állami „erőszakszervezetnél” dolgozom, s nem engedélyezték. Az indoklás, hogy nem tudom előre tervezni, hogy mikor kell bevonulni.
    Természetesen ez a saját véleményem, nem kívánok senkit meggyőzni az igazamról. :)

    ( A bérezést direkt nem említettem, az már vicc kategória.)

Új hozzászólás Aktív témák