Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tazman75

    csendes tag

    válasz ócskás #997 üzenetére

    Mezőfalván nekünk nem volt kiépített fedezékünk, leszámítva a prizmákat. Az OCS HÁP-ján volt egy külön kis HÁP-unk és egy híradós szoba-műhely. Az OCS ciklóján és rádiós szobáján keresztül volt kapcsolatunk a dandárral. PRV és P-14 az OCS-nak volt, tőlük kaptuk az adatokat. Nekünk P-15 és P-18 volt. A ciklónk nem volt működőképes.
    A tisztek szerint mi (11/6) egy települő osztály voltunk, amely háborús helyzetben előre meg nem határozott helyre költözött volna. Feltételezés volt a sorállomány körében, Paks vagy Kecskemét. Kecskemét mellett szólt, hogy évente kb kétszer letelepült az osztály jelentős része, (Én valahogy kimaradtam belőle :) ) de a technika az mindíg maradt. (Kecskemét mellett viszont csak egy Volhov-nak tűnő TÁS-t találtam.) Most már az a véleményem, mi lettünk volna az OCS közel körzeti légvédelme. (Nem tudom mennyi lehet a Vega min lőtávja.) Az is furcsa volt, nekünk cakk-pakk 12 rakétánk volt mezőfalván Zil-eken, a többi Sárbogárdon volt Rába kamionokon. Szükség esetén nem lett volna valami könnyen hadrafogható. Volt még két indítóállványunk menetkészen, és "lezsírozva" volt még két ZU-23-as.

Új hozzászólás Aktív témák