Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Egy kis segítséget kérnék tőletek, bringa vásárlás előtt állok - és hozzábbértő usereket keresnék.

    1.0 Használt vagy új biciklit? - Lehet használt is, nem zárkózom el előle, főleg ha jó állapotú a használt eszköz.
    1.1 Stílusok, felhasználási területek - elsősorban budapesti közlekedés lenne a cél, minimális tereppel.
    1.2 Vázanyagok - nagyobb tömeget kell elbírnia, (100 kg felett), szóval jó lenne valami strapabíró váz - a tömege annyira nem probléma)
    1.3 Kerékpár márkák - jó ár/érték arány érdekel, márkák nem.
    1.4 Hajtás - fogalmam sincs
    1.5 Külső gumik - defekttűrő alkalmatosságnak örülnék
    1.6 Teleszkópok és rugóstagok - nem értek hozzá, hogy mi a jó nekem.
    1.7 Fékek - nincs preferenciám.
    1.8 Boltok, webshopok, apróhirdetési oldalak

    Kb. 100-120k-t szánnék rá. Mindennapos használatra lenne, ha a szezon beindul. Azt tudni kell, hogy viszonylag magas vagyok (190 cm), szóval rövid vázat nem szeretnék, 28" alá nem mennék.

    Köszönöm a segítségeteket előre is, ha valami fontosat kihagytam, kérlek jelezzétek.

    Ti mit javasoltok, merre nézelődjek, hol vannak olyan megoldások, amikben nem fogok csalódni?

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz ---Lasali--- #56844 üzenetére

    Montit nem igazán szeretnék ha nem muszáj. crosstrekkinget inkább (ha ajánlott típust tudnál mondani, az nagy segítség lenne). Hülye vagyok sajnos a bringákhoz, be kell valljam. Eddig is csak tekertem, minden más esetben vittem szerelőhöz (jó persze egy defektet megoldok magam, vagy egy fék beállítást).
    Ha kell felmegyek 140-ig is, akár használtban is.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Hülye vagyok a bringákhoz, csak használok egyet. Tegnap (miután nem igazán tudtam hogy mi lesz most a bringa szervízekkel, nekiálltam letakarítani a bringát, lánc leszed, majd nem tudtam visszarakni, mert a láncszem szege (vagy hogy a bánatba hívják) megnyikkant - gratuláltam magamnak, megveregettem a vállam - ezt elqrtam. Normál esetben elviszem egy bringa szervízbe, ők felkészítik, és boldogan használom. Szóval ennyire vagyok hozzáértő.

    Most a segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen láncot is kellene vennem a bringára (kerestem az összefoglalóban is valami segítséget, de nem találtam egyértelmű válaszokat), mert a bénázásom helyett veszek inkább egy új láncot, és felrakom.

    A láncon annyi szerepel, hogy Shimano / Narrow / HG - de semmi egyebet nem látok rajta (az új láncokon látom hogy rányomják a típusszámot, ezen nincs). Egy 2013-as KTM Life One bringán volt eddig, a hátsó és első váltóról lőttem képet, elvileg egy 8 sebességes váltó.

    [kép] [kép] [kép] [kép]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz f4lcon #188131 üzenetére

    Hah.. Igen, ezzel a videóval áltam neki, csak a biliacél BWIN-es láncszem kinyomó elferdült, és az vágta gajra a csapszeget. Dechatlonból komolyan mondom soha többet semmit (igen tudom, sikeres ember már nem lehetek - miért mentem be egyáltalán).
    #188135 mobal: Egy flakon zsíroldó már elment rá, ma majd kiviszem az erkélyre és egy kefével is kapni fog. Olyan mennyiségű olajsár volt a cuccon, hogy az félelmetes. Alapvetően bringás kenőolajat használtam, de év közben nem sokat volt takarítva, csak újra kenve - szóval azért rakódott rá ennyi dzsuva.

    ivana: valami teflonos "lubricant" cucc volt kifejezetten lánckenésre. Már nem tudnám megmondani, mert kihajítottam a tavalyi év végén. Sort majd cseréltetek rajta amint lehet, ismerve az én ügyességemet biztos valamit szétbarmolnék rajta - szóval egyedül nem állok neki :).

    Hasaggymeg&ivana&MC Pite: Köszi, megveszem a láncot amit ajánlottatok, aztán ha ugrik, és el tudom vinni kap egy nagyszervízt. Nekem a bringa általában egy Káposztásmegyer - Szentendre távolság, vagy Káp - Római heti 2-3 alkalommal, csak hogy mozogjak. Szóval nem kap őrült nagy igénybevételt. Viszont egy ideje csak ilyen "tavaszi felkészítésen" volt, utoljára talán 3 éve volt igazán rendbe rakatva. Megéremel már egy kis törődést.

    Mezga Aladár: Abszolút fogalmatlanként jöttem segítségért - pici utána nézéssel, és kedvesen segített mindenki. Szóval attól hogy ellentmondásosak a válaszok, még segítség. Elmondták a véleményüket, innentől a döntés az enyém. Szerintem teljesen korrekt volt mindenki, és köszönöm nekik. :)

    Aztán majd bele tanulok ebbe is, mert érdekel - csak kell hozzá egy kis idő. De azt meg senkitől nem várhatja el az ember, hogy 0 utána nézéssel folyamatosan megválaszolják a hülye kérdéseit. Ha én magam nem akarom rászánni az időt arra, hogy megtanuljam, akkor hogy várhatom el másoktól ők rámszánják az Ő idejüket ingyen és bérmentve? Az meg hogy még nagyobb a homály... hát :D

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák