Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz parandroid #286284 üzenetére

    Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :R #286268 lsebestyen és #286279 jjeahh fórumtársaknak is!

    A júliusi beszélgetés során itt többen tartottátok megfelelőnek az MTB-t. Még Te is azt javasoltad, hogy a CUBE Acid (ezt ajánlotta a helyi bringa boltos, a nagyobb teherbírása miatt) egy vékonyabb kerékkel tökéletes lehet aszfaltos utakon is a célra. :B

    Ezért nem csak Trekking/Crosstrekk bringákat néztem.

    A cél pedig ugyanaz továbbra is. Főleg aszfaltos kerékpárúton, beleértve a sokszor katasztrofális, töredezett fehérvári utakat, ám nem megijedvén, ha sóderes, poros földútra tévedek időnként.

    A fenti 8 bringát tehát ennek megfelelőeket választottam. (És amit egyáltalán találtam a magasságomhoz, a meghatározott ~200, max. 250 ezer forintért.)

    Láttam, hogy remek le/felszerelhető sárvédők (pl.: SKS Speedrocker), nyeregcsőre szerelhető csomagtartók kaphatóak manapság. Így ennek hiánya sem katasztrófa, ha az adott bringa egyébként tetszik.

    A fenti MTB-k lockolható teleszkóposak, ami szintén praktikus, amikor aszfalt kerékpárúton teker az ember.

    Tudom, hogy az MTB-nek szélesebb a kormányfogása, és általában jobban görnyed rajta az ember, mint egy trekking kerékpáron, de a legutóbb próbált MTB, az ilyen szempontból is kényelmes volt számomra.

    És ha arról van szó, akkor még mindig felszerelhetem állítható kormánnyal is, ugye?

    Hozzátéve, hogy azért is örülök a válaszaitoknak, mert nekem is a Stevens 6X tetszik a legjobban. :K Még a "Nomen est omen" mondásnak is megfelelne. :C

    - Utána pedig a két CUBE Attention. Szép, jól felszerelt, minőségi bicajok.
    De áruljátok el, hogy miért az "SL"-t találjátok jobbnak? (A "mert az a drágább" válasz nem ér. :D )

    - És maradt még a MERIDA CROSSWAY TFS, ami - tudom - egyszerűbb Shimano hardvereket kapott, V-fékes...viszont az ára és minősége is miatt tökéletesnek tűnik is arra, hogy "beleugorjak" a biciklizésbe 30 év kihagyás után, és kiderítsem rajta keresztül, hogy bringázásban mi az én utam.

    Megyek is megtekinteni őket mihamarabb. :)

    - Az újak közül a Hervis-es nem tetszik (csak a mérete miatt tettem be).

    - A Neuzer Firenze 300 számomra szép, ízléses bringa, és ha "csak" trekking, akkor nálam a 2. helyen befutó. Helyi partner boltjukban, összeszerelve, nulla kockázattal átvehetem, ha méretben is megfelel.
    (A Firenze 400 lenne a legjobb, de az a széria most kap új vázat - a gyártóval beszéltem -, és emiatt már sajnos sehol nem kapható.)

    - A két FB marketplace-es bringa közül a szürke "Merida Big Nine 40" nem tetszik. Hagyjuk is.

    - Azt viszont nagyon megköszönöm, ha a Focus Carter Lake XT-ről írtok még pár érdemi információt, mert az a kerékpár "sötét ló" számomra. :F

    Mi a véleményetek a fentiekről, kérlek? Továbbra is hálás vagyok a segítségetekért! :B

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák