Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz flash- #223337 üzenetére

    Mtb-vel is lehet menni 30 fölötti átlagot dombon is, ha még sokáig lesz esős idő és nem tudok terepezni, ezt be is bizonyítom ;] .

    Más: közben én is megszerettem a hátul zsebes mezeket, pontosabban eddig is szerettem, csak idegesített, hogy kisebb bunny, ugrabugra közben a nyakamban landolt a zsebek tartalma. Mostmár így 7 mez után rájöttem, hogy nagyon számít a szabás és a derekán lévő gumi feszessége, talán ezek fontosabbak ilyen szempontból annál, hogy mennyire szűk maga a mez. Ha a zsebek viszonylag lent vannak és a derekában gyenge a gumi, vagy nincs, akkor terepen állandóan attól kell tartanom, hogy egy akadály átugrása közben elhagyok valamit. Két példa mire gondolok: vacak szabás, lent van a zseb vs jó szabás fent van a zseb. Az sem árt, ha a zsebek tetején is van gumi, de nem kötelező. Persze ahány ember annyiféle igény :) . Plusz minél nehezebbek a zsebekben lévő cuccok, annál kevésbé tolerálja az ugrabugrát, ezért nem szeretem a multitoolt ott hordani.

    #223340 Talala: nem tudom megmondani, de 16 euro egy tányér rá, ezen ne múljon :)

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Fall-N

    veterán

    válasz flash- #223337 üzenetére

    Szerintem mindig a bicikli súlya a téma de a driver súlya fontosabb. Például én is 100+ kiló vagyok, de nem zsíros (sport), de sosem leszek olyan gyors, mint egy 60-70 kilós ember, főleg a nők könnyebbek. Hiába csökkenteném le a bicikli súlyát, akkor is hátránnyal indulok egy 20-30 kilóval könnyebb emberrel szemben. Annyit lehet segíteni, ami itt is téma szokott lenni, hogy le kell adni a felesleges zsírt. Megfelelő erőnlét mellett hatalmas előny a kisebb súly és a kisebb termet is. Majd minden sportban (kosárlabdán kívül) előny a 170-175 cm magasság. Sok sportoló ilyen apró. Még a testépítők között is (eleve jóval kevesebb izmot kell felpakolni).

Új hozzászólás Aktív témák