Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz INTELligent #162281 üzenetére

    Sok tanulmány született a témában és tényleg én is leginkább a csapásszámból veszem észere,hogy valaki mugli-e (vagy e-bikeos ;] ),de ha nem tanulod,nem olvasol róla csak mész sokat és teljesítménycentrikusan,akkor egy idő után automatán olyan csapásszámmal mész ami neked megfelelő,legkevésbé megterhelő...és ez különbözik,nem egyforma minden kerékpárosnál.Arról is van tanulmány,hogy könnyen át lehet esni a ló túloldalára ezzel a pörgéssel,vagyis egy bizonyos csapásszám után,lábtól,egyéntől és még ki tudja mitől függően,már elkezdesz arra is energiát használni,hogy mozgasd lábaidat,ami már nem hatékony,ugyebár.
    Mérőm nincs de így ha néha rászámolok akkor mindig 80 és 90 között pörgetek síkon,szélcsendben,pihenten 90,néha 100-hoz közel is,fáradtan inkább a 80-hoz közelebb,hegyen viszont lassabban nyomom,visszaesek 60-70 közé,ha nagyon meredek akkor még 60 alá is.Ha ezen csak úgy,"erőből" változtatok,azonnal romlik a teljesítményem.

    jjeahh...van ott piszok a karmok üreges közepében,sőt egyik másik lát6ólag már kapott is kis követ,sziklát,aszfaltot. :DDD Amúgy meg a Stamp3 öntisztító! :P

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • cdl

    senior tag

    válasz INTELligent #162281 üzenetére

    A keringésed terheled inkább, nem az izmaidat, izületeidet.
    Állóképességed fog nőni szerintem.
    Az Én térdeim igencsak viseletesek, ha izomból tekerek, elkezdenek fájni.
    Viszont most már, hogy belejöttem, a heti 350-400 km gond nélkül megvan így.
    Nem fáj semmi. 50 fölött már vigyázni kell :)

    xy.zsolt. Írhattad volna, hogy semmi különbség. Így kicsit közelebb kerültem még egy kis pénzköltéshez :)

Új hozzászólás Aktív témák