Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deny330

    aktív tag

    Üdv!

    Írnék egy kis beszámolót az új Conti gumikról, hátha valakinek hasznos lehet a jövőben vagy akár most is.

    Continental Mountain King 26x2.2 -es gumit rendeltem bikeproról (azt hiszem így hívják az oldalt) és 2db CYT belsőt hozzá szintén 26x2.2 -es kivitelben. Az áruházról annyit, hogy a belső gumikat elnézték és 26x2.125-öst kaptam. Furta a kíváncsiság az oldalamat így elengedtem ezt a kis pontatlanságot és azt a pár száz forintot, meg ezzel is tökéletesen fut. Első érzésem az volt, mintha egy traktorba ültem volna egy kis Trabiból. :D Mindenen átmegy most a bringa. Nem csúszkál ki a kövekkel megszórt földes úton, a sima földes úton se, hatalmas sarat viszont nem bír el, elsüllyed és elakad - de ez nem is volt opció. Kisebb sárban próbálkozik tapadni, de gyorsabb tempót talán nem vállalnék vele. Elég bizonytalan az úttartása olyankor, de az biztos, hogy mostantól az eső nem tart vissza ha terepen akarok menni - jut eszembe, a marsh guard is egész jól tette a dolgát, nagyon minimális porszerű sár volt csak a becsúszókon és nem gyülemlett fel a sár se (viszont ettől függetlenül mély sárba szerintem így sem ajánlatos bemenni, bár megnézném, hogy egy ballonosabb 29er-rel milyen lehet vagy fatbike-val). Amúgy elég nehezen tisztul ki a gumi a sártól, de meglepő, hogy pár méter után ugyan olyan faszán tapad! :)) Vizes úton még nem volt alkalmam kipróbálni ahogyan erdőben sem jártam egyenlőre, ezekről később írok ha valakinek fontos lenne vagy csak szimplán lenne rá igény. Aszfalton elég nehéz vele haladni azt aláírom, de mindenhol átmegy. Ha gondolok egyet és keresztbe levágom a bicó út melletti, kitaposatlan füves részt hát levágom. Nagyon jól lehet gyorsítani, még majdnem magabiztosabbnak érzem ott a bicót mint aszfalton. Defektállóságról majd írok, egyenlőre a 10km-es teszt körön nem szedtem össze semmit hál isten, majd holnap.. :DDD A külső oldalfal amúgy papír vékony, szerintem óvatosan fogok menni a köves utakon. Egyébként baromi jól néz ki vele a bringa, kicsit "montisabb" lett most. Igénytelen kép, de kép..

Új hozzászólás Aktív témák