Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Valkűr #72277 üzenetére

    Arra mindenképp figyelj, hogy a max nyomás fölé ne fújd. Elvileg 200psi a max nyomás.
    A Te súlyodhoz elvileg 105-120psi az ajánlott a Reba-nál.
    Az ilyen villák finomabban, érzékenyebben mozognak mint egy olcsó rugós verzió. Ez is furcsa lehet érzésre. A SAG-ot is nézni kell. A PSI táblázat csak egy javaslat a súlyodhoz, ettől el lehet térni, bringázási stílus függvényében. Ez hatványozottabban igaz a hosszabb rugóutas villákra.
    A SAG a beülést jelenti. Ha van a becsúszódon gumi karika azzal meg is tudod mérni.
    Ráülsz a bringára, de óvatosan csak ráereszted a súlyod, nem rugózol rajta és megnézed mennyit ül be a villa. 100mm-es villánál kb 10mm-t kéne bemozdulnia amikor ráülsz, akkor jó a nyomás. De ez csak egy általános ajánlás, használd úgy ahogy neked kényelmes.
    Igazából ezt terepezés közben lehet kitapasztalni, akkor fogod érezni, hogy a bringázási stílusodhoz jó e, ha sokat fújsz bele pattogós lehet, ha alacsonyabbra akkor meg érzékenyebb lesz és jobban kimozogja az egyenetlenségeket. Érdemes telópumpával együtt menni bringázni az elején. Én is így szoktam. A visszaút csillapítást vagy középre szoktam állítani, vagy 1-el feljebb mint közép.

    Én a 120mm-es Fox 32-est 90PSI-re fújtam a 85 kilómhoz. Akkor mozgott szépen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák