Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    elGravel-esedő RR dekamontim végül megkapta a grx hajtáshoz dukáló
    Shimano GRX rd-RX400 -as hátsó váltót, mellé cseréltem a fog.sort: Shimano hg500-10(11-32T), láncom (HG95) volt elfekvőben.

    Majd egy kis Zee kitérő után végül csak rájöttem, hogy nekem egy Tiagra SL4700 h. váltókar fog kelleni.
    (nem gond, Zee jó lesz még gyerkőcnek, ha építek neki is egy normális bicót :K )

    És ha már ott voltam teflon bowdenház, normális bwdnvégek, köszörült/rozsdamentes bowden (eddig sima horganyzott volt) is került a bringára.
    Majd miután a szerelés felét végigszívtam, a végére(pl. váltó-beállítás) végre vettem egy normális-masszív szerelőállványt.

    Némi -egyébként szuperül hangolható- beállítást követően az eredmény: egy kis finom pöccre(push/pull, mindegy) egy határozott, gyors, pontos/kontrollált, hangtalan váltás. (az eddigi nyúlós, lassú, bizonytalan, hangos helyett)
    Terhelésre sem jön zavarba, bár a szitut kerülöm, ha lehet.
    Tekeréskor olyannyira semmi hangja, hogy tényleg.

    Beállításnál, mivel a legnagyobb low f.kerekeken volt már egy kis hangja, így a váltó low csavarját behajtottam annyira, hogy a 32-es sort már ne is tudjam kapcsolni, lévén a legmagasabb 3 fokozaton (11-12-14) kívül nem nagyon használok mást (max töltésre fel
    -ugye alföld- kell még a 16T, de tényleg ez a max).
    Így legalább a küllőkközéváltást réme is tuti elkerül. :)

    Még egy kis nyvajgás :P :
    - most látszott, hogy a gyári Microshift fogask.sor mekkora egy gagyi: egyébként is lötyögött, kotyogott össze-vissza, de nem csodálom, mert a műa.(!) szorítógyűrűjét pl. kézzel ki tudtam tekerni (nesze neked 40nm :U ) ; meg hát olyan nem jól fel/összefekvős, vékonka volt az egész sor;
    ez utóbbi különösen igaz volt a szintén Microshift h. váltóra, ami kenés ellenére, bónuszként már jó szorosan + pontatlanul (torziós merevség tsí) is járt. Ennek fényében, azt hiszem kerülendő/cserélendő ez a Microshift-vonal.

    Na, már csak egy jó 29" kerékszett és kész a cange ! :N

    (de pl. a váz nekem jó: nyeregcsővet jól kihúzva jó tekerni;
    talán egy kis +stucnihossz még elférne -most 80mm-, azt lehet cserélek;
    a fék is ok, ott sem érzem a csere-bogarat kaparászni
    ...más meg nem maradt eredeti :)) )

    Kerékszettből ezt a Specialized-et néztem, jó lehet?

    Vagy mondjuk fűzessek egy ilyen felnit, pl ezekkel az agyakkal ? (nem vagyok egy könnyű eset)
    Esetleg ehhez ajánlott küllő/k.anya?

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák