Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz jjeahh #156332 üzenetére

    XC bringával én is azt az elvet tartottam, amit te. Eleve akkor a mászás kihívása is benne van, ha durvábbat meg tudok mászni lefelé is több lesz a kihívás. Ott ez a műfaj része. Régebben indultam itthon néhány maratonon és ott mindig zavart, amikor egy egy igazán meredek emelkedőn összegyűlt annyira a mezőny, hogy előttem valaki leszállt és nem lehetett tőle elférni aztán jött a tologatás. XC-vel az ilyen kényszer tolások mindig rosszul estek.
    A mostani műfajomban meg egész egyszerű. Felmenni ugyan fel tudok oda ahova eddig, csak most már nem oda megyünk fel.
    Az ugratásnak is rengeteg fokozata van. A levegőben lehet valaki egy letörés miatt, míg az ugratás lehet hosszabb, rövidebb ér az mind. Annyit kell csak látni, hogy maga az ugrás elég tág fogalom, ami miatt nagyon eltérő igényeket támaszthat bringa, bringás, gumi-val szemben. Az igazán nagy ugrókat nem lehet elsőre behúzni, rá kell próbálni párszor mi a jó sebesség (ha túlugrod laposra az nagyon nagy zakó lehet), hogy dob stb... a hosszú lyukas ugróktól meg mind máig félek, mert ott ha rövid lesz és felakadok az talán még rosszabb. Na ahhoz már öreg vagyok és nyuszi. :)

Új hozzászólás Aktív témák