Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok!
    Ma nézegettem, hogy milyen fórumon tudnék kérdezni biciklivel kapcsolatban, örülök, hogy rátaláltam itt PH-n erre a topikra!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek bicikli-ügyben:
    nem vagyok nagy bringás, de az elmúlt fél évben edzés gyanánt elkezdtem szobakerékpározni, és egészen megszerettem (előtte inkább "futós" voltam).
    Na már most, kitaláltuk pár barátommal, hogy nyáron tartunk egy Balaton-körbetekerést; és most, hogy megérkezett a tavasz, lehet, hogy közlekedni is használnám a bringám a kerületen (XVII.) belül.

    Kb 8 évvel ezelőtt vettem egy ilyen Schwinn-Csepel Ranger montit, ami már jó 2-3 éve a garázsban áll használatlanul. Tegnap előszedtem, és felmértem az állapotát, hát nem valami fényes, a gumik teljesen cserére szorulnak, a külsők szétrepedtek (Continental 47-559-es Twister, velük vettem a biciklit), a belsők defektesek, illetve 1-2 kisebb dolog is cserélendő rajta minimum (rozsdásodó csavar, nyeregszorító, világítás).
    Szerintetek van értelme felújítani, vagy jobban járnék egy új bicikli vásárlásával?
    Nincsen túl sok pénzem rá, de ha azt mondjátok, hogy a legalsó kategóriából egy használt bringával jobban járnék, akkor megfontolnám (úgy vagyok vele, hogy most a csepel rendbehozása olyan 10k-ból meg kellene legyen, de ha 20-30 között mondjuk lenne komplett/jobb alternatíva használtban, akkor elgondolkoznék rajta).

    Amire használnám: rövidebb távon mászkálás (elsősorban aszfalton, de errefele az utak minősége eléggé változó, főleg kertek alatt, sok a kátyú, és vannak földutak is - kicsit félek emiatt pl. sima outitól) és nyáron a Balaton-körbetekerés a cél.

    Amúgy belsőt-külsőt néztem rá, amiket kinéztem:
    - Decathlonos belsők (900Ft két darab),
    - Kenda K-Rad vagy Continental Traffic II külsők (4600, illetve 5800Ft a szett belőlük).

    Üdv,
    István
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz Doki-HUN1978 #47535 üzenetére

    Köszi szépen a gyors választ! :R

    Használt merev vázasra gondoltam én is alternatívának, és országútira (pl ezt néztem). Viszont nem tudom, hogy mennyire bírja egy országúti rosszabb minőségű terepet.
    Eddig csak montijaim voltak, és csak rövid távra használtam őket, így azt sem tudom, mennyivel nehezebb aszfalton egy hosszabb túra montival, mint egy keskeny kerekű országútival.

    3k/db körüli árban gondolkozom én is a külsőket nézegetve (annál drágább felesleges szerintem nekem), tudnál valamit ajánlani? Testbike.hu-t nézegettem amúgy, az előző kommentemben leírtak jók lennének szerinted? (A kettő közül is nekem a Continental szimpatikusabb, strapabíróbbnak tűnik.)
    A Vee Rubberek elfogadható minőségűek?

    Amúgy heti 20-30km tervezek belerakni, ha rákapok, lehet kicsit többet.
    Az új bringa vásárlás azért is opció még nálam, mert a régimet le tudnám örököltetni öcsémnek (neki most nincs biciklije).

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #47549 üzenetére

    Hű, valamiért én erre egyáltalán nem is gondoltam.
    Köszi szépen, jó, hogy mondtad; így átgondolva inkább maradok a montimnál. :)
    A "megspórolt" pénzből meg jut csomagtartóra is rá.

Aktív témák