Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bubi92

    őstag

    válasz GeneraL_XTX #25121 üzenetére

    utube-on van egy videó, hogy utángyártott bordot, kézzel szétfeszít a tag a csapoknál...

    amúgy itt is van 13k-ért

    a krypto mini lakatom pont akkora, hogy a vázat hozzá tudom zárni egy szabvány közlekedési táblához. optimális tároló esetén pedig váz+kerék is belefér(persze oúti).

  • bubi92

    őstag

    válasz GeneraL_XTX #25121 üzenetére

    amúgy meg ha olcsón akarsz kijönni, akkor lánc+lakat kombó!

  • dqdb

    nagyúr

    válasz GeneraL_XTX #25121 üzenetére

    Kezdők hibája szerintem a túl nagy U-lakat :P A felső- és alsócső lehet széles egy hidroformingon átesett vázon (az enyémen is az), de a támvilla-láncvilla páros egyiken sem egy vastag valami. Nem kell hatalmas lakat a városi lezáráshoz, sőt, egy éppen megfelelő méretű előnyösebb is tud lenni, mert nem férnek hozzá fűrésszel. Én egy Kryptonite Evolution Mini-t (méretek itt) és egy Abus minilakatot (méretek itt) használok főleg, a 6500-as Bordót csak nagyon ritkán veszem elő (méretek itt), és azzal megy a legnehezebben a lezárás. Hiába hajtogatható, a mozgása csak kétdimenziós, és olyan helyeken, ahol például 45 fokban átfordulva kell átfűzni a lakatot valamin, eléggé nehézkes és hosszadalmas tud lenni a folyamat.

    Ha Bordóban gondolkozol, akkor szerintem a 6500 alá ne menjél (a magyar árát meg ne nézd, kész sokk), de inkább kisebb Bordót vegyél, mint egy kétes minőségű másolatot. Egy U-lakatnál az alapanyag és a zár számít, egy hajtogatható zárnál az alapanyag, a zár és a csapágyak minősége. Ha az utóbbit nem sikerül jól lemásolni, akkor jön az, amit bubi92 emlegetett (sajnos a videót eltávolították azóta).

    Amúgy a legjobb zár az, amikor nincsen zárad, így nem hagyod ott sehol sem a bringádat.

    bubi92: a lánc baja az, hogy nehéz, és megfelelő textilborítás nélkül hajlamos összekarcolni a vázat. Amúgy egy jó lakat és egy jó lánc párosa sem jön ki olcsóbbra, sőt, inkább drágábbra, mint egy hasonló biztonsági szintet nyújtó U-lakaté.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz GeneraL_XTX #25121 üzenetére

    Na akkor elmondom hogy kell használni az U lakatot, mert ezt senkitől nem láttam a válaszok közt:
    a kerék hátsó háromszögbe eső részén kell átdugni az U-lakatot. Vázat nem kell lekötni, csak kereket és szigorúan fenti módon. Ez érvényes minden olyan bringára, ahol nem éred át a kereket és a vázat egyszerre az U lakattal. De valójában ezzel a technikával a vázat teljesen felesleges, max azért lehet érdemes, h még kevésbé lehessen hozzáférni.
    Ha így teszel, a váz is ugyanúgy le lesz zárva.
    Opcionálisan zárhatod az első kereket+vázat még pluszban. És ha akad egy sodronyzárad még elfekvőben, akkor az ülést is odazárhatod a hátsó kerékhez (ide fel lehet fűzni még a bukót is).
    Amúgy egy kicsi sodronyt érdemes a biciklin is tartani, ha be kell ugranod út közben a boltba, vagy ilyesmi, akkor kár vesződni a rendes zárakkal. Főleg, hogy tovább tart kitalálni, hogy hova és hogyan zárd le; de ha csak 2 percre ugrasz be a boltba, az kellemetlen.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák