Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Vasinger! #34024 üzenetére

    A Börzsönynek nekivágás előtt azért érdemes utánanézni, hogy pontosan hány km és főleg mennyi szint van benne, ugyanis kis szintkülönbségű túrákat kifejezetten nehéz arrafelé kitalálni...

    Egyébként meg kinek mi jön be - pár darab hagyományos szendvics (egyszerűbb, ami kibírja, hogy nincs hűtőben), aszalt gyümölcs, müzliszelet, de valaki itt mondott gumicukrot is. Persze nem mind egyszerre. :D Királyrétre gondolom felmentek, ott lehet venni kaját, és a túra hosszától is függ, hogy mennyi kell, de alapvetően nem sok.

    Izmoknak pedig görcsölés ellen magnézium kell, meg nyújtás (felteszed a bicajra vagy padra a sarkad és nyújtod óvatosan (!), aztán hátrafelé is). De hátha valaki tud profibb nyújtógyakorlatokat is, mert ezzel azért óvatosan kell bánni, nehogy lesérüljön az ember.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz Vasinger! #34024 üzenetére

    Kajálás terén mindenki másra esküszik, mindenki mást szeret enni, de a lényeg: megfelelő mennyiségű szénhidrát, fehérje és ásványi anyagok. A zsír mellékes dolog, igaz enni mindenképpen kell, de jobb alacsonyan tartani.

    A fasírt meg a kenyér teljesen jó dolog, érdemesebb viszont tepsiben sült fasírtot (stefánia vagdalt) rakni a kenyér közé, mint az olajban rántottat, így kevesebb a zsír.
    Szerintem még ennél is jobb választás bármilyen sült szárnyas hús vagy hal (konzervhal). Sok fehérje, kevés zsír.
    Egyél sok zöldséget (ne feledkezzünk meg itt a főtt babról, ha bírod a gázokat akkor az egyik legjobb étel amit ehetsz), gyümölcsöt ha szereted! Persze ne egyszerre, hanem folyamatosan.
    A folyadék bevitelnél sokan esküsznek különféle sportlöttyökre, én nem szeretem az ilyen lötyiket, tiszta víz, gyümölcsfogyasztástól függően gyümölcslé és mivel az ásványi anyagokat is pótolni kell ezért sós ropi, perec, olajos magvak (dió, mogyoró, mandula stb.) kis mennyiségben. Persze mindenez benne van egy finom mézes müzliszeletben is!

    Igazából kár ragozni, pár hosszabb túra alatt úgyis kitapasztalod számodra mi a jó.

    ludsimon: én alaposan végignézném az egészet, valószínüleg a hegesztéseket nézve először, aztán ahol a nyeregcső belemegy, villáknál ahol a kerék van berakva... képes vagyok nagyítóval bámulni (számomra) kényes dolgokat akár egy órán át...

    [ Szerkesztve ]

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Aktív témák