Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fasyrt

    őstag

    válasz Integra #1192 üzenetére

    Szvsz a 2 gumi mérete lehet független egymástól. Nem tudom hogy miért, de semmi nem indokolja laikus szemeimnek, hogy tiltva legyen. :)


    Voltam a tacskóba, hogy veszek kerékfoltozó szettet. (Tekintve, hogy ~6 éve is ott vettem anno.) Hát nem volt. Ellenben volt Tesco value spirálzár, és Tesco value D-lakat. :D Gondolkoztam, veszek egyet, legyen valami sikerélménye a tolvajoknak. :DDD

    Sz.: Ja a lényeg. Hol vegyek foltozó-szettet? Kerékpár-boltban is van? Akkor miért nem használják? :U

    [Szerkesztve]

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Integra #1192 üzenetére

    Vannak olyan gumi szettek, melyek eltérő mintázattal készülnek, de az összes jelenlegi gumim felcserélhető egymással elöl-hátul, mert egyformák. Ezek a 2.3-as Contik 9k körül vannak jelenleg, de ha nem számít annyira a súly, akkor megveheted a sima Vertical-t is, ami drótperemes, ellenben csak 3k. Jól tapad, nyekereg, herseg, így viszonylag gyorsan is kopik. Ebből a szempontból jók nagyon a Specialized Endurok, mivel ott kettős összetételű a köpeny, tehát a futóél keményebb, míg a további, oldalsó bütykök lágy keverékből készültek. Így a gördülési ellenállás kicsi, lassan kopik, ellenben kanyarban nagyon jó stabilitást és kanyarsebességet biztosít.
    Az, hogy befér-e, nem is annyira attól függ, hogy mekkora a mérete - vannak 2.2-es gumik, amik szélesebbek, mint egyes 2.4-esek - hanem, hogy a széessége mennyi, mm-ben. Persze úgy célszerű kalkuláln, hogy maradjon egy rendes sárférőhely is, hiszen elég kellemetlen, ha a legkisebb kulimászban való tekeréstől beáll a hátsókerék. :)
    Nem jár hátránnyal az eltéső gumiméret, igaz, előnnyel sem. Ízlés kérdése leginkább.

    [Szerkesztve]

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Aktív témák