Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #3790 üzenetére

    Na, a probléma mégegyszer:

    Van egy ilyen táblázat, melyben a cellák:

    A B
    C D

    B-nek át kell nyúlnia D-be.

    A gond, hogy az Explorer, hogy ha style-ban vagy ezzel, hogy height="xx" megadom a magasságát az A-nak, rá se hederít, hanem beállít, egy minimális magasságot, ami jóval nagyobb mint kéne, ráadásul minden oldalon mást, és ide oda változik így a cella magassága. Ha nem adok meg magasságot, ugyan ezt csinálja.

    Firefox, Chrome az beállítja rendesen.

    Itt az oldal kódja, de ez nem a szerkesztőből kimentett kód, hanem a weblap mentése utáni. Online szerkesztővel csinálom az oldalt, nem minden részhez férek hozzá, ami a végleges HTML-ben van. De a nagyrészéhez azért igen.

    http://jsbin.com/aximew/2

    Azt a rowspan-t télleg elrontottam, nem kellett volna a D cellát is megadni td /td-vel, de ha kitörlöm, akkor se jó a táblázat Explorerben, kipróbáltam.

    Egyébként itt a problémás rész:

    <table id="mainbody" cellspacing="20"> <!-- Oldalsáv + mellette a tartalom -->

    <!--[if !IE]--> <tbody><tr style="vertical-align: top; height: 180px;"> <!--[endif]-->
    <!--[if IE]> <tr style="vertical-align:top;" > <![endif]-->
    <!--[if !IE]--> <td class="sidebarpanel" style="width: 150px;"> <!--[endif]--><!--- Bal oldali zöld gombos menü -->
    <!--[if IE]> <td class="sidebarpanel" style="width:150px;" rowspan="2"> <![endif]-->

    Ez a " td class="sidebarpanel" "-es cella nem akar működni.

    Egyébként eredetileg azt akartam, hogy ilyen a táblázat:

    A B

    B-nek nem lenne megadva maximális magasság, az terjedhetne, ameddig a benne levő elemek akarják, az A viszont B magasságát követné, akkor is, ha a benne levő elemek miatt nagyobb kéne legyen a magassága, mint az adott pillanatban B-nek.

    Mivel ezt nem sikerült megoldani, ezért csináltam a 4 cellás táblázatot, de ez a két cellás verzió is jó lenne, ha ezt, amit most írtam meg lehetne oldani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák