Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Steve1979

    csendes tag

    válasz TeeBee73 #6962 üzenetére

    :R

    COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

  • TeeBee73

    addikt

    válasz TeeBee73 #6962 üzenetére

    Hozzáteszem, nálunk 1' db. KMB van, az is szabadságon. Az, ha a legény a betonkeverőm kitolja az udvarról, én meg eltöröm a kezét, és engem büntetnek meg, az demokrácia?
    "Lószart, mama!". Buzik, meg cigányok országa lettünk, az utóbbi 20 évben. :((
    MOD: Ha ezért Warn-t kapok, meg lesz a véleményem a modikól is.

    [ Szerkesztve ]

    "4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

  • fero02

    veterán

    válasz TeeBee73 #6962 üzenetére

    Dakoták terén egyezik a véleményük, de sajnos nem csak ők csinálnak ilyet. Ugyanúgy jellemzi A Magyarokat is ez a rossz cselekedet, sajnos.

    Mondok egy egyszerű példát cigányozás nélkül. Adott mondjuk X fizikai munkás, aki 6 órára, jó esetben 8 órára van bejelentve, már ha be van. Ehelyett csont nélkül dolgoztatnak velük 9-10 órákat is, akik féltvén saját megélhetésüket szó nélkül tűrik és engedelmeskednek. Aztán mivel a főnök látja, h nem halad eléggé a témaság amit elvállaltak (már qrvára viszket a tenyere a pénzre), ezért kitalálja, h az emberek dolgozzanak még többet, de mivel sejti, h lázongás lesz, így beígér vmi kis túlóra pénzt, amit "majd elszámolunk". Innentől kezdve megkapja a mókus a minimálbérét amit eddig is és hónapokig ingyen túlórázik emellett. Aztán egyszer csak fellázad a banda, próbálják kérni amit egyszer beígértek nekik és így járna is, de a főnök továbbra is szarik rájuk. Ez ugye mehet még egy darabig, de jó vége általában nincs. Pénz meg legritkább esetben.

    Na most az ilyen egyszerű (sokszor vétlen) emberek hogy tudnának hozzá jutni a kis pénzükhöz? Hát vmit megpattintanak a melóhelyről. Ez a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás. Így tudsz Te hozzájutni a "tüzépes" ár alatt cementhez vagy akármihez...

    Sztem jelen esetben is hasonló lehet a dolog. Gusztustalan módon tudnak lopni ezek a retkek az tény és való, de h 5t vasat elvigyenek, azt nem tudom elképzelni. Ez se kocsiba, se utánfutóra nem fér fel...az meg h darut és kamion béreljenek annak írásos nyoma kell h maradjon. Arról végképp nem is szólva, h egy ilyen szerelvényt míg megraknak és jön-megy a telephelyen azt még egy süket-néma-vak is észre venné.

    Mosdatni én senkit nem akartam, csak próbáltam arra utalni, h néha más is lehet a dolgok mögött.

    Na nem tudom mennyire érthető, átlátható a mondanivalóm, kicsit fáradt vagyok már ehhez, meg az ilyet jobb szóban. Írásban több az értelmezési hiba lehetősége. ;)

Aktív témák