Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • celf

    őstag

    válasz celf #61257 üzenetére

    Na. Akkor még pár kiegészítés az Edigitalból vásárolt CM702-höz és a szervízhez.

    A szervízes gyerek azt mondta, hogyha le kell csavarozni az alsó tárcsát, akkor neki sem kezd, cserélik az egészet.
    Ezt bizonyítandó, amikor össze kellett rakni, én ügyesebben csináltam mint ő. Azt sem tudta, hogy a Push Buttont melyik vájatába kell visszacsúsztatni az alsóba, vagy a felsőbe.
    Amúgy nem az, hogy nem tudta, hanem nem emlékezett rá, de nyílván nem, mert ők nem szórakoznak ezzel.
    Közben végig szídta a kínaiakat amúgy :D

    Aztán ahogy derültek ki a problémák a géppel, közölte a srác, hogy valószínű egy selejtet kaptam. "Volt egy B raktár, és akkor azt mondták, hogy most megy eladásra."

    De amúgy végül mutatott egy trükköt, amire nem jöttem volna rá: amit leszereltem tárcsát a négy csavarral, szét lehet pattintani két darabra. Egy külső gyűrűre (piros nyíl) és egy belső műanyag tárcsára (kék nyíl), amin keresztülmennek a csavarok. Kép. Így már sokkal könnyebben szerelhető vissza. Először a gyűrűt kell rárakni aztán a tárcsába beleilleszteni az elektromos kapcsolót (ha kell beleragasztani), és ugy visszapattintani helyére. Majd a csavarok.

    Összességében azt mondanám, hogy aki vesz újonnan CM702-őt, az mindenékpp elenőrízze, hogy a babtartály által lenyomandó kis pöcök egyáltalán van-e a gépében. (lehet, hogy van, csak nem a megfelelő rugóban-lásd a feljebb linkelt képet, bárott már ráraktam a végére a másik kis rugót is)
    De itt van az a kép, amit a szervízben lőttem arról a gépről, amit még nem bontott ki előtte soha. Látható, hogy a nyomógombhoz ]csatlakozó rugó végén NINCS kis műanyag pöcök.

    Aztán csekkolni kell, hogy nincs-e elgörbülve a felsó őrlőkúpnak a menete, illetve a kis pöcök, ami a menetbe beleillik -piros nyíl. Így kéne kinézzen.
    Itt ezen a képen nem látszik jól, de a menet is el van baszarintva.
    Nem hiszem, hogy én nyírtam volna szét azzal az 5x-i ki-be csavarással, amit tegnap óta csináltam. Direkt úgy raktam be a helyére a tárcsákat, hogy egymáson legyen a fehér nyíl, és kis pont.

    Amúgy a szerelő gyerek egy elég érdekes módszerrel csavarta vissza a helyére az őrlőfejet rögzítő tárcsát.
    A felső őrlőfejet becsavarta a helyére, aztán a két hüvelykujjával lefelé nyomvatartva tekerte el a külső tárcsát az ujjaival. Szerintem ez nem egy egyszerű művelet.

    Nade a lényeg az, hogy működik a gép. Sokkal halkabban, nyugodtabban dolgozik mint az Imat Lux. Őrlemény is szép. Remélem így el fog menni még 5 évig. Soha nem fogom leszedni az alsó részét. Megelégszem azzal, hogy csak porszívózni lehet, rendesen tisztítani nem.

    Még megjegyezném, hogy ez szervíz nem egy dedikált Graef szervíz. Hiába írják a hivatalos oldalon. Itt mindenféle gépet javítanak, eladnak, stb.
    Tehát az, hogy adtak bontott alkatrészt ingyen, az nem a Gaef érdeme, hanem a szerelőgyereké.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák