Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enterlaci

    senior tag

    válasz 5381 #12112 üzenetére

    Megcsináltam a crema-t! :K A telefonom botrányos képet készített, szal inkább csak elmondom: az őrlést finomabbra vettem -magamhoz képest- olyan búzadara környékére. A krém hasonló lett mint a tiéd, csak talán vékonyabb és nagy buborékok/lyukak nélkül. Kanállal való piszkálásra záródott, kábé 1-1,5 percig kitartott mielőtt lassan eltűnt. 12cl hideg vízzel indultam, 28 gramm kávé ment most a kosárba. Közepes lángon kezdtem, majd amikor megjelent az első néhány ml kávé, visszavettem szinte minimumra a lángot, majd a kotyogás felénél el is zárom.
    Most csak ikeás kávébab van itthon, ez egyébként egy 91% arabica és 9% robuszta keverék, sötétre pörkölt típus. Az ikea szerint gyümölcsös, szerintem magas kakaótartalmú-ét csokira emlékeztető, de egyébként nem túl izgalmas és nem igazán testes. Savakat én nem igazán fedeztem fel, vagy nem vettem észre. Amúgy pici tejjel sokkal finomabb :) ..jah és nálunk elég kemény a víz, sajna.
    Viszont most kettőnknek épp jó volt a mennyiség. Lehet, hogy marad ez a méret! :))

    Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

Új hozzászólás Aktív témák