Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacuha69

    csendes tag

    válasz jveres #73792 üzenetére

    Nehezen nyugszom, mi? :DD
    Lehet, hogy be van járatva, mert olyan sokat nem szenvedtem vele. A 71-es késsel sem voltak kezdeti gondjaim, csak max az kell, hogy átvegye a kávé illatát :) . A Casmo Worka-val próbálgattam most, és nagyon jókat húztam belőle. Socraitic mintára talán azt lehetne csinálni, hogy egy kávét azonos profilra, azonos készítési időre beállítani mind a két késre és ott szemmegoszlást mérni Kruve-val mindkettőnél. Csak az az aggályom, hogy presszó darálásnál nagyon összeáll az őrlemény a szitában (így is amikor filtert szitálok, akkor egyszer biztos, hogy átkavarom az őrleményt a középső részen, hogy kilazítsam a sarokból) , így nehéz lenne konzekvens eredményt kimérni. Na majd meglátjuk. Párszor megszitáltam kíváncsiságból a 71-es késes presszó őrleményemet egy filteres kávénál, és egy picit érezhetően tisztább ital lett a végeredmény, aminél gyümölcsök jobban domináltak. Már-már EK-hoz hasonlítóan ;) . Kicsit ez ugrott be a 83-as első kóstolásakor. De még ez korai, lehet, hogy csak a Casmo ennyire jó.

Új hozzászólás Aktív témák