Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz #31733248 #30760 üzenetére

    "Szerintem meg igen, csak éppen minőségi csere zajlik. Sokan hazajöttek pl. az építőiparból, mert itthon ugyanannyit, vagy többet kerestek katásként, mint kint alkalmazottként."

    Na pont kozeli rokon epitomernok/felelos muszaki ellenor/general kivitelezo Budapesten (XIII, IX, X-ben porog eppen epitkezese). Kozepes tarsashazakat epit. Ez alapjan tudom, hogy az alantasabb melokat ukran/orosz/torok melosok vegzik. A magasabb szintu melokat mar vegyesen viszik el magyarok es kulhoniak. Jobban is preferalja a kintieket, mivel a masik opcio a peremvideki C tipusu brigadok, akik kepesek a klimaelokesziteseknek kint hagyott rez csoveket is tobol levagni, gepeket meglovasitani.
    A torokokkel csak annyi a baj, hogy valami hagyomany miatt mindig otthagyjak a kezjegyuket a falon vakolas elott, bar ez senkinek sem faj. :DDD

    "A hozzád hasonló tehetséges fiatalok viszont sajnos kevésbé jönnek haza, legalábbis ezt gyanítom"

    Nem mondanam magamat valami hude tehetsegesnek sem, de fiatalnak sem igy kozelebb a 40-hez mint a 30-hoz. Viszont a fent emlitett kollega/ismeros mindegyike 45+-os akik most eppen koltoznek az elkovetkezendo 2 honapban.

    "Amerikában ez sem fontos, barátságos, befogadó a közeg. Nem örülnék, ha elmennél, de ha már igen, inkább oda érdemes. Én jól érzem magam itthon, mégis költözünk (már házat nézek), nekem az a fő motivációm, hogy itthon az év felében szar idő van. A második a munka, de az már csak "az íze végett". :DDD"

    Valoban egyszerubb, ahogy nyelv ugyileg is egyszerubb. Az idojaras nem szempont, Seattle szar ebben a tekintetben. Ha ez szamitana akkor Zurich, kicsi ido alatt van jo szerpentin motornak, vagy jo hegy sielesre.

Új hozzászólás Aktív témák