Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboy93

    nagyúr

    válasz Tapsi #30683 üzenetére

    "Alkalmazottat az alkalmazottal, vállalkozót a vállalkozóval hasonlítjuk össze"

    Na végre, valaki. :)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Tapsi #30683 üzenetére

    Amúgy egy villanyszerelő (lakossági) rohadtul nem keres jól. Több is van a családban, nyomják a privát melókat, de ebből nem lesz senki milliomos.

    Lehet. De álljon itt egy példa. 2021-ben kértem ajánlatot egy nagyobbacska (cca. 80 nm alapterületű, de 3 szintes) családi házban egyrészt a kötések átvizsgálására (tömör réz kábelek voltak, de nem wago-val összekötve, hanem összecsavarva, ahogy régen csinálták), plusz a kismegszakítók cseréjére (kb. 10 db, elég régiek voltak), és a fő attrakció: 4 db légkondihoz közvetlen vezetékezés megvalósítására (ebből 2 a legfelső, 2 a középső szinten volt), falba bevésett vezetékekkel.
    400K-s árajánlatot kaptam, és mivel más is hasonlókat mondott, valamint az ürge állítása szerint 2 emberével 3 napig ezen fog melózni, reálisnak tűnt az ár (nem nagyon értek a villanyszereléshez, nem tudtam megítélni, mennyire reális). A gyakorlatban meg egyedül dolgozott az ipse (a segédje nem tudott jönni, káromkodott is rendesen hogy neki kell vésnie), nettó 2 azaz kettő napot (az egyik nap elment 6 órányi munka után, harmadnap még kb. másfél órát dolgozott). Nyilván volt költsége, olyan 70-80K körül (legyen max. 100), de akkor is durva.
    Abban igazad van, hogy ezt millió dolog miatt sem érdemes alkalmazotti fizetésekhez viszonyítani, de akkor is mellbe vágó szvsz.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • #31733248

    törölt tag

    válasz Tapsi #30683 üzenetére

    Tapsi, elismerem, hogy a kritikádnak jogos, hiszen tényleg egyéni vállalkozót hasonlítok alkalmazotthoz és ez valóban nem egészen sportszerű. De a másik oldalról viszont ott van az is, hogy egy IT-s a világon mindenhol az átlagnál szignifikánsan jobb szellemi képességekkel bíró, keresett, anyagilag is magasan értékelt szakember, ehhez képest a legtöbb esetben aránytalanul keveset keres egy általam emlegetett katázó építőipari szakihoz képest. És ezt úgy mondom, hogy én a szakiktól sem sajnálom a pénzt. De a topicban rendszeresen emlegetett 1500-2500 eurós nettó bérek jópár éves tapasztalattal rendelkező emberektől siralmasan kevesek. Hasonló fazonok Nyugat-Európában valószínűleg nettó 6-8 ezer körül keresnének.

    D1Rect

    "Én most nyomtam le egy két szintes ház alsó szintjének a felújítását, mint generálkivitelező, műszaki ellenőr és segédmunkás.
    Pontosan tudom, hogy mit és mennyit keres egy szakember, meg azt is, hogy milyen meló ez."

    Mert Te mit látsz, mennyit keresnek?

    "Az én villanyszerelőm konkrétan fizika/matek tanár, de inkább elment pénzt keresni.
    A segédje is diplomás. :DDD"

    Ó B+. :DDD

    CyberPunk666

    "A lehetőségekből fakadó különbségek pedig nem tűnnek el azonnal, ahogy kilépnek a felnőtt életbe, mert addigra a differencia óriási lehet már."

    Ebben semmilyen vita nincs köztünk, már az első hozzászólásom is úgy kezdődött, hogy "A családi háttér meghatározó fontosságú lehet a karrier során." és a gondolat úgy végződött, hogy "Akkora a versenyelőny, hogy azt a legtöbben el sem tudják képzelni.". Teljesen igaz.

    Tudom, miről beszélsz, hidd el. Átlagos anyagi helyzetű családból származom és semmilyen anyagi segítséget nem kaptam - nem volt miből. A gyerekeim teljesen más helyzetben vannak és nem csak az anyagiak okán, hanem a más jellegű szülői minta, a kapcsolati háló és sok egyéb miatt is.

    "Az iskola dolga az lenne, hogy mindenki azonos autóban üljön."

    Ezt a nézetet is osztom, de ilyen soha nem lesz, mert nem járhat mindenki Mercivel. Az elit bárhogy is, de biztosan megteremti az utódok részére a minőségi oktatás lehetőségeit, amivel országos szinten reménytelen lépést tartani.

    tototos

    "Egyik barátom hívott egy nonprofit kft-hez dolgozni."

    Nem vagyok ugyan IT-s, de baráti tanácsként: engedd el. Ha jól emlékszem a Boschnál vagy, nem esne jól a váltás.

    Dr. Akula

    "Akkor meg már minek félretenni? Meg se éred azt a kort... Éld fel, vagy add a gyerekednek!"

    Családon belül a 90+ megélt év elég normálisnak számít, szóval azért reménykedem. :D

    Dorian

    "De 75-80 év sosem lesz a nyugdíjkorhatár, ez teljesen irreális."

    Sajnos teljesen reális, csak senki nem mer róla beszélni. 30 év múlva kétszer annyi eltartott jut egységnyi dolgozóra, mint most, a nyugdíjkasszának pedig fenntarthatónak kell lennie. A makrogazdasági megoldás: emeljük a nyugdíjkorhatárt és lerontjuk a helyettesítési rátát.

    Resike

    Nem én érveltem azzal, hogy csupa idióta gyerekkel vannak tele az elitgimnáziumok, hanem ő. Én pont azt mondtam, hogy ha így lenne, nem lennének kimagaslóak az eredményeik.

    DigitXT

    Egyszerűen csak beszélgetek, de a személyem teljesen érdektelen itt (amúgy vállalkozó vagyok).

    Bocs, félreértettem, azt hittem, hogy rosszul ragoztál és úgy szól helyesen a mondat, hogy "Persze, őket igazolta az idő, hiszen sok évre rá azt a megtakarítást "megvédték" attól, hogy nyugdíjas éveikre bármi megmaradjon belőle...". Azt hittem, a rokonaid az utolsó fillérig elcseszték a keresett pénzt, aztán most ott állnak nyugdíjasként letolt gatyával. A manyup természetesen más eset, arról Te egyáltalán nem tehetsz, hiszen a pénzed gyakorlatilag elvették.

Új hozzászólás Aktív témák