Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BNM

    csendes tag

    válasz VegyesTamás #12208 üzenetére

    Utána jártam melyik a legrövidebb elintézési mód.
    Posta vagy személyes átvétel.
    Szomorúan közlöm a tényt mindenkivel hogy egyforma időtartamot vesz igénybe.Egy ismerősöm aki illetékes egy okmány irodába,meg van győződve róla hogy egyforma időtartam.

    Indok : Az elkészült vezetői engedélyt nem az okmány iroda postázza hanem a kiállító szerv/hatóság vagy nem is tudom minek nevezzem.Igaz hogy létezik futár az irodák között de rendszerint a futár a postára is jár vagy a posta megy el a kiállító szervhez mivel tömeges levél felvétel történik.

    Amíg a futár elmegy az elkészült okmánnyal az illetékes okmány irodába és azt átadja,ott beteszik egy kosárba és elkezdik a feldolgozást. Általában másnap reggel. Akkor kapod az SMS üzenetet és ha van időd elmehetsz érte.

    Viszont a postázásnál az van hogy az SMS helyett már a postás csenget az okmányoddal.Ajánlott levélben küldik mivel hivatalos irat. Általában 1 nap alatt megérkezik. Én sokat vateráztam régen és ritka volt a 2 napos kézbesítés.

    Tehát egyforma időtartam csak más az átvétel helye.És a postázás kényelmesebb.
    Egyébként nekem még nem érkezett meg.De már várom nagyon. Este beültem egy picit az autóba,beindítottam hogy ne felejtsem el a hangját :) Nagy volt a kísértés de nem indultam el vele :)

Új hozzászólás Aktív témák