Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cicur99

    tag

    válasz Blizzardking #154 üzenetére

    Én is vizsgálom a G2F battery töltését. Érdekes volt tapasztalni az alkalmazott kis teszter segítségével, hogy 15%-os merültségről a 100% töltöttségig (a telefon által kijelzett értékek) 1226 mAh-át nyomott bele a töltö kb 600 mA árammal.
    A 100% kijelzéssel egyidőben a kontoll LED zöldre váltott a telefonon. Ezután még 3/4-órán keresztül töltődött a telefon 250 mA-el. Ezek az értékek még elég távol vannak a battery névleges 2200 mAh-ás kapacitásától.
    Nyilván a későbbiekben (töbszöri töltési kisütési ciklus után) változni fognak az értékek.
    Megfigyeltem még, hogy a töltés első fázisában, amikor 600-700 mA-es a töltő áram, pulzus üzemben töltődik, 12 mp-ként egy pillanatra leesik a töltőáram nullára. Az előzményekből mindenesetre kiderül, hogy a battery állapotát nem megfelelően jelzi a készülék. Nem tudom, hogy hol lehetne kalibrálni a készüléket.

    A vizsgálatot ezzel a teszterrel végeztem

    [ Szerkesztve ]

  • Blizzardking

    őstag

    válasz cicur99 #158 üzenetére

    Vannak olyan appok, amik kiírják az aksi pólusain a feszültséget. Azzal meg lehetne nézni, hogy hány voltnál vált át a zöld led. Nekem is gyanús ez az egész, ezért kértem a tesztet.
    Az hogy a vége felé a töltési görbe laposodik (kisebb árammal tölti) az normális, a Li-ion akksikat így kell tölteni.
    Mikor új volt a saját telóm (egy Lenovo s750) felvettem egy ilyen görbét kiváncsiságból. Ebből is látszik hogy a végén lassabban tölt, kb 80-80%-nál esik le a töltőáram.
    Mivel LI-ion aksinál nem lehet csepptöltés, egyszer lekapcsol a töltő, csak lehet hogy azt senki nem várja meg mert már 4 órája azt írta ki hogy 100%. Ez egybevág lhausz véleményével, akinek ezek szerint sokkal tovább volt töltőn a telefonja mint ameddig kiírta hogy 100%, és jobb is lett tőle.
    Az általad bemutatott műszer hiányában nem tudom valóban mennyit pumpál bele a töltő, de nincs hiányérzetem. A Jiayunál viszont sajnos van, kisebb kijelzővel, modernebb chipsettel és combosabb aksival nem bírja úgy mint kéne.
    Ha valóban töltés vezérlés okozza a dolgot, túl hamar lekapcsolja a töltést, azt remélhetőleg lesz olyan ROM ami megoldja.

    [ Szerkesztve ]

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • CoolBoy323

    nagyúr

    válasz cicur99 #158 üzenetére

    Li-ion akksi nincs kisulesi ciklus. Ezt a hulyeseget el kellene mar felejteni... Ni-Mhnal volt ilyen anno, h 3x le kellett meriteni teljesen, majd egesz ejjel tolteni, h megtanulja mekkora. Na ezt Li akkuknal nem kell!!!!!

    Nem is szabad lemeriteni teljesen, de nem is tudod, mert az elektronikaja megakadalyozza!

    Kalibralni nem lehet.
    Olyat tudsz, h teljesen feltoltod, es akkor egy battery stat wipe-ot csinalsz. De ez sem egy olyan megoldas, ami atombiztos, inkabb placebo a tapasztalatok alapjan :))

Új hozzászólás Aktív témák