Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lezso6 #12188 üzenetére

    Akkor meg vagyok nyugodva, hogy nem akartad védeni a BBCode-ot. :P ;]
    No de csak az nem jött még mindig át, utolsó témaként, hogy mi is a gond a HTML-lel: ugyanúgy macerás abból a szempontból, hogy szűrni, validálni és utófeldolgozni is kell (smiley és link), ez nem újdonság, de erre rengeteg eszköz van, PLUSZ ami komoly szempont, hogy nagyon jó WYSIWYG-editorok készíthetők rá, mint a CKEditor és a TinyMCE, amikkel a kliensoldali szutyokirtás, elvárt attribútumok hozzárakása és egyebek is lehetséges, nyilván ettől még a szerveroldali részt pontosan ugyanolyan jól meg kell csinálni, csak legalább a júzerek kapnak egy szép felületet a szerkesztésre. A mostani BBCode-szerűség még csak nem is BBCode, így külön fejleszteni kéne rá valami WYSIWYG-editort kliensoldalra. Én ezt el is kezdtem, TinyMCE ÉS CKEditor-pluginként, a lényege elég jól is működött, csak aztán nem maradt időm elkészíteni normálisan (pl. a Programkód és Monospace gombokkal elérhető funkcionalitás megvalósítása közel sem olyan triviális, mint amilyennek tűnhet elsőre, hogy ott TÉNYLEG ne konvertálódjon még a WYSIWYG-editorban sem semmi, és voltak még egyéb problémák is - azóta különösen gyűlölöm a BBCode-ot, főleg, hogy ez még nem is az ;]).

    A Markdown-t én szeretem, bár a WYSIWYG-editorok erre nem túl kiforrottak, bár már önmagában a szintaktikája is elég beszédes, és esetleg lehetne ugyanúgy egy hsz. alatti preview, mint Stack Overflow-n.

    Szerk.: Az R6-hoz amúgy drukkolok, én most inkább csak a távoli jövőről beszélek, tudom, milyen szopó, amikor halomban vannak a TODO-k. :P

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák