Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btudos

    veterán

    válasz abcd12 #281553 üzenetére

    Ha az akksi a legfontosabb, akkor a 13 Pro Max a jó választás. Azt csak te tudod, hogy 256 GB elég-e, nekem a 128 is kényelmes, de nagyrészt felhőre támaszkodom, ha sok képet, videót akarsz offline magadnál tárolni, akkor lehet, hogy a 256 is kevés, ez abszolút felhasználófüggő.

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

  • Gicz

    addikt

    válasz abcd12 #281553 üzenetére

    Egyáltalán nem macera áttenni a képeket, csak át kell állítani a photos bellításaiban, hogy ne akarjon konvertálni hanem eredeti formátumban másolja át a képeket, illetve kamera beállítások között át kell állítani jpg-re HEIC-ről, és kész.

    Innentől rádugod gépre, megjenik a mappa és áthuzod a képeket mint egy sima pendriverol.

  • gippazoid

    senior tag

    válasz abcd12 #281553 üzenetére

    Csak hogy ne érjen meglepetés:
    - a némított üzemmódot nem jelzi sehol a képernyőn, csak akkor látod, melyik módban van, ha megnézed a fizikai némító kapcsolót és látod a rá festett piros jelzést.
    - a Bluetooth-t nem tudod a kapcsolósorban kikapcsolni csak egy korlátozott módba tenni.
    - a WiFi hotspot-ot sem tudod így kapcsolgatni, be kell a kapcsoló sorból menni egy menübe
    - ha két SIM-et használsz, nem tudsz különböző csengőhangot rendelni hozzájuk.
    - a gyári billentyűzet nem tartalmaz számsort, át kell váltani pötyögés közben majd vissza. Külön billentyűzet app megoldja, de azon meg nem működik a rezgős visszajelzés. Jelszó beírásakor pedig amúgy is vissza vált a gyári billentyűzetre.

    1 hét tapasztalatai ezek.

    Gippazoid Novelties Inc.

  • Sys85

    veterán

    válasz abcd12 #281553 üzenetére

    Ha kamerával és gps-szel akarod nyúzni,főleg majd nyáron erős napfényben magas fényerőn,akkor PM modell kell neked,azzal biztos nem lesz gond.

    Videóban nagyon erős az iPhone,én Balaton Sound-on eléf sokat videóztam vele (13 Pro),jó videókat lő,mikrofonja is jó,egyáltalán nem torzít le.

    256 elég-e?Ez tőled függ.
    4K60-ban 400mb/perc a videók mérete.
    200GB-on cirka 7-8órányi felvétel fér el.Ha nem a telefonon akarod 1-2 év videóit tárolni,akkor simán elég lehet,persze sose baj ha több a tárhely.
    A képek/videók felmásolása annyira nem macera,csak megvannak a “trükkjei”,de ebbe most nem mennék bele.

    Plusz költségek:
    Szintén rajtad múlik.
    Gyári Apple bőrtok 30k,gyári 20W töltő 10k,istyle-os üvegfólia ~10k,tartalék gyári 1m-es töltőkábel 10k.
    Ez 60k.
    Viszont van alternatíva ha nem ragaszkodik az ember az alma logohoz mindenen.
    Spigen/ESR tokok 4-5k-tól 10-15k-ig,Baseus 20W töltő 5k,Baseus kábel 1m ~4k (2m-es is csak 5k!),Spigen üvegfólia (2db-os csomag) 8k.
    Ez máris csak mondjuk 25-30k.
    De ezerféle alternatíva van mindenféle áron,határ a csillagos ég.

    [ Szerkesztve ]

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz abcd12 #281559 üzenetére

    Füles:
    Ami tetszik!20k-tól egész korrekt hangú bt füleseket kapni (pl Xiaomi,Huawei,Earfun,Anker Soundcore,vagy JBL).
    Az árat az igényeid határozzák meg,pl kell-e zajszűrés,átengedés és ezek milyensége.
    Persze lesznek funkciók,amiket csak Apple fülesekkel fogsz megkapni (pl Spatial audio,Lokátorban megjelenés),de ezeknek ára van.

    14 Pro:
    Az üzemidő nem egzakt módon megjósolható dolog.
    Csomó dolog befolyásolhatja,így ez elég hullámzó tud lenni (minden mobilnál).
    Ezért mondtam a PM modelleket,azokban van annyi tartalék ami minden helyzetben elég és magabiztosan kihúzza komolyabb nyúzással is a napot.
    Persze a sima Pro modellekkel is el lehet lenni,nekem Zamárdiban nem volt gondom az üzemidővel.
    Cirka 45-50perc videózással,30-40 fotóval (plusz némi telefon+net) 10-12óra alatt merült olyan 40-45%-ig.

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz abcd12 #281562 üzenetére

    Hétköznapokon reggel fél 6-tól este 6-ig szokott 65-70%-ig merülni olyan 30-35 perc beszélgetéssel,1-1,5óra netezéssel 4G-n,kb 70%-os fényerőn közepes térerővel a 13 Pro.Ja és 2 simmel.
    Ha unalmasabb a napom melóban és többet netezek akkor 50%-ig megy le.A legunalmasabb naponom egyszer futottam bele 42%-ba.12,5óra alatt!
    Persze ezek az én használati szokásaim eredményei,ennél lehet nagyobb fogyasztást is generálni,de kisebbet is,ez egyénfüggő.
    Az biztos hogy a régebbi Samsungjaimból (az utolsó egy Note 10+ volt) nem tudtam ilyen üzemidőket kihozni,látványosan jobban merültek,még készenlétben is.

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Mátésum

    aktív tag

    válasz abcd12 #281562 üzenetére

    Szia. Én hosszú android és Samsung S kategória használat és elvi Apple utálat után váltottam Iphonere. 14 prot használok, szerintem nagy előrelépés, attól függetlenül, hogy 1 év apple után is van, ami vicces a rendszerben. A képek és videók minősége szerintem nagyon jó, ezt biztos nem bánod meg. Én most gyári bőrtokot használok, véleményem szerint megéri a pénzt, nagyon olcsóbb bőrtokot nem találtam. Spigen üveg számomra tökéletes, én is felhőbe mentek, a tárhely emiatt nekem sem annyira lényeg. Szerintem raw és prores csak akkor éri meg, ha tényleg rászánod az utómunkára az időt, különben feleslegesen nagy helyet foglalnak. Annyi, hogy könnyen elindul a lavina. Én csak telefont vettem. Jó volt az addigi tws füles is hozzá, de a beats fit pro teljesen más kategória, ahogy együttműködik minden mindennel. Szerintem hosszútávon ez is megéri. Aztán jött még az áremelés előtt az ipad, ami konkrétan a legjobb ár érték volt a tabletek között, azóta nem követem, de gondolom nem csak az Apple emel. Aztán inkább eladtam az asztali gépet és laptopot, az árából meg vettem egy macbook airt. Egyrészt a kettő együtt nem volt olyan fürge, mint a mac (pedig ryzen 5 és ryzen 7 proci, Asus zenbook), másrészt meg tényleg nagyon kényelmes az ökiszisztéma. Persze, meg lehetett mindent oldani az android tablet - windows 11 és iphone között is, de így nem megoldani kell, csak használni. És, mielőtt úgy tűnne, hogy apple fanatikus lettem, szívesen használnék más rendszert is, de ilyen jól sajnos egyik sem működik együtt, és ár érték arányban, véleményem szerint nem rossz az Apple.

  • c64fanhun

    tag

    válasz abcd12 #281559 üzenetére

    Megéri a váltás, márcsak kipróbálás céljából is.
    Én augusztusban váltottam androidról, több márka (utoljára két samsung, legutolsó s10e) után. 12 minit vettem. Ezek a telefonok ugye nem a flagship szint, de árban is így nagyjából az s10e-hez van közel, és csúcskészülék azért.
    Abszolút nem bántam meg, az ios annyira egy felhasználóbarát rendszer hogy elmondani nem lehet. Ugye gesztusvezérlés van, de minenhól egyértelmű, magától jön, mikor kell fel, vagy lehúzni az ujjam hogy eltűnjön az adott kép stb. Kb. 1-2 nap mire megszoktam és 1-2 hét mire teljesen el is felejtettem az androidos dolgokat vagy találtam mindenre alternatívát.
    Nem lettem berögzült iphoneos nem mondom hogy sosem veszek többé droidos telefont, de egy ideig biztos nem, nagyon megvagyok elégedve :D

  • deanka

    csendes tag

    válasz abcd12 #281559 üzenetére

    Füles: ha nem apple, akkor pl beats. Nekem Flex van, mert bringán necces a sima bt ha kiesik akkor bukta....stb. Nekem bejött és 18-30 k köztt kb lehet venni, de vannak klasszik bt-os verziók is. Ja és ebben apple chip van, tehát kb tud minden almás funkciót.

Új hozzászólás Aktív témák