Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DGery

    aktív tag

    válasz Pedramek #301236 üzenetére

    Ez nem így van...
    Esetemben vettem Telekomnál (nem sufni GSM) 2db AW5-öt 2022 augusztusában ami akkor már kifutó termék volt (akkor már S7 is a végét járta, közel volt az S8 bemutatója).
    Az egyiket egyből gariztatnom kellett és akkor szembesültem, hogy a gyári Apple gariból még 1 hónap volt hátra (a másikon is csekkoltam, annál pedig 3 hónap).
    Hívtam az ügyfélszolgálatot, indítottak rá ticketet, be kellett scannelni a szmlákat, stb és átállították, hogy a vásárlástól induljon a dolog...
    Igaz, hogy meg lett volna az 1 év Telekom gari, de ha már kiderült utánajártam a dolognak, de ez nem így van automatikusan.
    Mintha régebben olvastam volna, hogy a hivatalos viszonteladó ha eladja onnantól pár napon belül indul a gyári gari alapesetben (a rendszerülből megy az infó a szériaszám alapján az Apple felé, hogy mikor lett értékesítve a készülék).
    Szürkeimportnál egy úgy néz ki, h szürke GSM megveszi külföldről hivatalos helyen, ők lejelentik. Majd szürke GSM-nél áll pár hetet / hónapot miközben már ketyeg a garancia. Jóska-Pista megveszi, örül, h 20k-val olcsóbban jutott hozzá a már fél éve a polcon pihenő készülékhez. 8 hónap múlva valami megmurgyan benne, vinné egy hivatalos szervizbe, de közlik, h 2 hónapja lejárt (az 1 éves) Apple gari. Na ekkor elmegy szürke GSM-be, mert l a 3 év sávos gari, de szürke GSM közben megszűnt, a tevékenységet átvette barna gsm az üzletet, de nála nem él a 3 év sávos gari, mert másik cég (persze ugyan az a tulaj, alkalmazott)... Jóska-Pista pedig mehet a sóhivatalba.... Hallottunk már hasonló sztorit....

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • M.Eriksen

    tag

    válasz Pedramek #301236 üzenetére

    Májusban vettem egy 14 PM-ot az istyle-ban. Meglepetésemre a garancia már február 24-től ketyegett, istyle azt mondta hívjam az apple-t, ők nem tudják miért lehet ez. Apple pár adategyeztetés után módosította a garancia kezdetét a vásárlás dátumára, de mondták, hogy alapból az első aktiválás időpontjában indul a garancia. Mai napig furcsállom ezt az esetet.

Új hozzászólás Aktív témák