Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akoska07

    nagyúr

    Újra itt,friss windows telepítés után,és némi tapasztalat gyüjtés után.

    A konfig már majdnem látható és tudható volt amit összeraktam.
    MSI Z97 Gaming 7
    4790K
    Corsair H100
    Corsair Dominator Platinum 2400MHz
    Vga hanyagolható,egy tartalék MSI GTX560 Ti.

    Igyekszem konkrétumokat írni.
    A proci már nem a 2013 szériás,hanem a 2014-es. L4.

    Az első dolog amit megnéztem,a gyári fesz,ami 1.19V 4.4GHz-en.
    Az alaplap felfelé drop-olja a vcore-t kb 0.08V-al.
    Úgy látszik ez divattá válik,nem értem miért kell felfelé drop-olni a feszt.

    Az első gondolatom az volt amikor elinditottam a gépet,ez bizony roh@dt gyors. :D
    A 4GHz és a turbo órajel,nem gyengén muzsikál.
    Ha azt nézzük,hogy mire is törekedett az Intel ezzel a procival,láthatjuk és be is igazolódik,hogy egy gyárilag tuningolt 4770K procit kapjunk. Amit előtte nem tudtunk elképzelni és kivitelezni sem a 4770K procinkkal anélkül,hogy hozzá kellett volna nyulni és megváltoztatni a gyári állapotát.Gondolom mindenki érti,hogy a proci kupak levételéről illetve a paszta kicseréléséről beszélek.
    Vagyis egy 4.4 - 4.5GHz órajelen könnyedén üzemelő processzort kaptunk.
    Amit le tudunk hűteni átlagosnál jobb léghűtéssel,illetve dupla ventillátoros compact vizzel. Egy ventillátoros compact vízhűtést nem említenék se a 4770K se a 4790K proci hűtéséhez.
    Tehát kaptunk egy olyan procit az Intel-től,amit nem kellene tovább tuningolnunk,mert a felhasználók nagyon nagy része 4.5GHz körülire tuningolja a processzorát. Ezt megkaptuk tőlük 100MHz elmaradással,amit a bios-ban 1 click és már 4.5GHz-en megy bármilyen különösebb bios-ban történő böngészés és állítgatás nélkül,tehát a legegyszerűbb felhasználó is könnyen beállíthatja a 4790K processzorát 4.5GHz-re. A kérdés,mire elég és mire nem elég 4 mag 8 szál ma egy felhasználónak aki nem munkára használja a gépét. Én meg válaszolom: mindenre elég!
    Ma nincs szükség ennél erősebb procira,akár a gyári órajelét nézve.
    Ez az előnye a 4770K procival szemben.
    Én voltam 4770K tulaj és egy elég jó procim volt,ami 1.4V ment 24/7 4.8GHz.
    Tehát abszolut van összehasonlitási alapom.
    Én magam cseréltem ki a kupak alatt a pasztát,elég eredményesen.

    Amit én tapasztaltam ez alatt a fél óra alatt a 4790K procival,sajnos eléggé emlékeztet a 4770K procimra amikor megvettem.
    És már tudjátok mi lett a vége a 4770K procimnak,"megjavítottam".

    A 4790K procimnál is elég erős a késztetés,hogy kicseréljem a pasztát a kupak alatt,ugyanis SAJNOS igényli a proci. Előzetes gyors tesztek alapján azt tudom,mondani,hogy a proci az menne,nem gyengén. Vagyis a jobb minőségű smd-k jó hatással vannak a tuningra. Csak ezt le is kell tudni hűteni. Aki olvasta a topicot,láthatta mennyire pozitívan vártam ezt a procit és bíztam a hőfok javulásban.Ez sajnos nem jelentkezett. A jobb minőségű paszta egy hantázás!!! Ugyanis a proci menne,de nem gyengén,viszont nem tudom lehűteni,legalábbis a H100-al nem. Custom watercooler tulajok kaphatnak 10-15°C minuszt ami már elég korrekt. Tehát meg lehet tartani a garanciát és nem levágni róla az IHS-t egy épített vízhűtéssel. Külföldi fórumokon láttam,hogy egy komolyabb vízzel tudták tartani a hőfokokat. Tudom nem telik mindenkinek komoly vízhűtésre. Nem is ez volt az Intel célja,illetve lehet hogy igen :D
    de... ezt a procit nem feltétlenül kell kinyirni egy elhibázott delid-el.
    Mert elég mindenre!

    Tuningjáról beszélve amit már fentebb is írtam,a proci menne,de nem kicsit.
    Csak hűteni kell.
    Nálam a H100-al 4.6GHz 80-85°C körül volt.
    Ezért írtam,hogy kéri a paszta cseréjét,és itt simán meg lenne a 20°C javulás.
    Ha azt nézzük,hogy a 4.5GHz hűthető egy H100-al,az nem olyan rossz.
    Feltételezem nem a legtuningosabb proci került hozzám. :)

    Akinek 4770K procija van mondhatja,óóóóó hát nekem nem éri meg a csere....
    Pedig de
    Nem tudom hányan vannak tisztában azzal,hogy mi az ami jó 4770K procinak számít.
    Nem sok van belőlük.
    A jófajta 4770K prociktól kb. 0.6V-al marad el az átlagos 4790K,ami még mindig nem olyan könnyen hozható egy 4770K procival.
    Viszont a 4770K-hoz már hozzá kell nyulni és ugrik a gari.

    Én azt gondolom érdemes volt megvennem a procit még akkor is,ha melegedős,mert melegedős.
    lehet csak az enyém....
    Új stepping-re szerintem ne várjon senki,mert a 4770K után ez lehetett volna az új stepping,de ugyan az.
    Vagyis sok javulást nem kell várni az újabb 4790K prociktól sem.

    Egyenlőre nem gondolkodom a kupak levételén,mert 4.6GHz-en simán tudom hűteni H100-al.
    A kiváncsiság sem hajt (még) mert én elégedett vagyok a teljesítményével.

    Memóriakezelése elég rendben van.
    Minden hiszti nékül megy a 2400 ram 2800-on.

    hát hirtelen ennyi... :)

    Miklóssal beszélgettünk nagyon sokat telefonon,azt kellett volna felvennem,az beszédesebb volt ennél a hsz-nél. :)

    Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Új hozzászólás Aktív témák