Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagle16

    addikt

    Üdv.!

    G860-ast vettem, E2140-et cseréltem le vele.

    Csak játékra kellett, 15.990-ért sikerült beszerezni egy új dobozos verziót 1 év garanciával.

    Ez nem tudom volt-e már berakva:

    Ha csak játékra veszi az ember, akkor ezen jól látni a dolgokat. i3-ason is gondolkodtam, de +5 ezer forintot nekem nem ért meg a HT és 100Mhz...minimum FPS számban látszik az előnye, de ott is csak 15% pluszt ad, miközben az árkülönbség kb. 32%. Az árkülönbözetből inkább vettem még 4Gb RAM-ot.

    Sajnálatos hogy nincs tuning lehetőség, E2140 után hiányzik :) De úgy látom elég komoly teljesítménye van alapórajelen is, legalábbis az E2140-est ami 2,66Ghz-en ment, otthagyja elég simán.

    Innen majd egy i5-re ugrok ha lemegy az ára a tűrhető kategóriába, i3-ra fölösleges, nem látnám a különbséget szerintem.

    Egy AC Freezer 7 Pro van rajta, ami az előző procin volt, tehát 775-ös foglalatot támogat csak, viszont az ASRock okosan megoldotta, és 775-ös furatokat is rakott az 1155-ösök mellé. Igaz hogy így egy kissé ferdén megy fel a hűtő, de tökéletesen érintkezik a hőátadó felület és a proci teteje. És így megspóroltak kb. 3 ezer forintot is a hűtőventi cserén.

    1,2 V-ot ad neki az alaplap teljes terhelésnél, így kb. 53 fokig mennek fel a magok hőmérsékletben. Megmondom őszintén, én kicsit kevesebbet vártam, mondjuk hogy megáll 45 körül, de gondolom nem minden a 32nm, más tényezők is befolyásolják a melegedést.

    A speedstep be van kapcsolva, de a C1 és a többi nincs. Terhelés nélkül 16x-os szorzóra veszi vissza az alaplap a procit, tehát 1600Mhz-en működik 0,976V feszültség mellett, ilyenkor 36 fokosak a magok.

    Nem tudom mennyire lehet hinni az AIDA64-nek a proci kiírt fogyasztási értékénél, de így terhelés nélkül 13W-ot kér a CPU. Terhelésnél pedig 49W-ot ír.

    Ár/teljesítmény arányában szerintem jól jártam vele, tesztek alapján olcsó, játékos konfigba jó választás.

    ₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Új hozzászólás Aktív témák