Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bgyarmati

    csendes tag

    válasz Armagedown #3 üzenetére

    Nem mindegy, hogy ugyan 3 helyre, de mit mentesz ki. Én, mint villamosmérnök, 2x futottam bele ilyen dologba. Megavoltak a régi terveim műszaki leírásai és költségvtéei WordStar szövegszerkesztő formátumban. Több helyre kimentve. Azán, amikor 20 év múlva kellettek volna, hiába töltöttem vissza eredményesen és sérülésNÉLKÜL a WordStar file-okat, már nem lehetett elérni semmilyen WordStar konvertert. Míg a nagyon régi Windowsok (p.. WfW 3.11) MS WORD szövegszerkesztői még tartalmaztak valamennyire működő WordStar szövegszerkesztőt, az új windowsok új irodai csomagja már NEM! nme tudtunk mit kezdeni a meglévő, sértetlen file-okkal. Másik: kollégám írt egy spéci, kfejezetten villamos egyvonalas és áramutas kapcsolási rajzokhoz illeszkedő grafikus programot, szinte nulla hw-igénnyel, pontmátrix Epson nyomtatókhoz. C++-ban. Nos,ez olyan jól sikerült, hogy tucatnyit jó pénzért el is adott belőle. De! Ez CSAK NT4-ig működött. és csak 32 bites Intel vagy AMD processzorokon. Az új Windowsokon és 64 bites CPU-kon nem. És újrafordítani sem lehetett, mert szegény kollégám meghalt. Itt volt unk többezer rajzzal, rendesen, többszörösen archivált file-okkal, ls fenn kellett tartanunk egy múzeális XT-t, Windows 3.1-gyel, EPSON FX tűs nyomtatóval, hogy ki tudjuk nyomtatni.
    És akkor még nem beszéltem arról, hogy volt két db. archív anyagokkal teli ST-506 felületű winchesterünk, az szerinted HOVA DUGJUK? Az archiválásokkal nagyon lyukra lehet futni.

  • lvb

    aktív tag

    válasz Armagedown #3 üzenetére

    Amikor gyerekként megkaptam a 170MB-s HDD-vel szerelt gépem ott is az jött: mi van ha megdöglik? Ez a rengeteg adatot hogy pótlod? 2 80-as jobb lenne. Az már bejáratott, megbízható.

Új hozzászólás Aktív témák